x-kom hosting

[rozwiązany] Defrag i scandisk ma za mało pamięci...

wojbalus
utworzono
utworzono

Witam. Tak jak w temacie. Gdy chce sprawdzić dysk scandiskiem albo go zdefragmentować wyskakuje następujący komunikat: System nie może zdefragmentować tego dysku ponieważ jest za mało pamięci. Zamknij kilka programów i spróbuj ponownie (DEFRAG009)

Z tym że nieprawda że mam za mało pamięci jestem tego 100% pewien, kombinowałem już w trybie awaryjnym. Scandisk tak samo. Ale co najdziwniejsze sprawdziłem go pod dosem i działa.

Dzieje się tak tylko na partycji 152GB bo na 8 GB działa ok. Wydaje mi się że FAT32 jest po prostu nienadający się do takich partycji... Może jest do tego jakaś poprawka?

Jeszcze jedno: Przed formatowaniem dało się zdefragmentować ale sprawdzić scandiskiem już nie.

Jestem strasznie zdenerwowany i prosze o pomoc :blink: Plusy gwarantowane :)

Tomek
komentarz
komentarz

Zainstaluj jakiś inny program do defragmentacji np. Disceeper http://downloads.diskeeper.com/trialware/D...rofessional.exe

Ile masz wolnego miejsca na tej partycji.

FAT32 ma juz problemy z tą partycją konwertuj ja na NTFS.

wojbalus
komentarz
komentarz

Jak mam zkonwertować na NTFS? 98 nie obsługuje NTFS a na XP sie nie zamienie. Chodziło mi raczej o to czy jest do tego jakaś poprawka. Bo dlaczego przed formatowaniem działało? Diskeperem działa ale co ze scandiskiem??? Jakoś jestem przekonany do systemowych no ale jak już nikt nie ma pomysłu to jaki jest najlepszy program do sprawdzania dysku?Problem rozwiązany wystarczył tylko format i service pack 2.1b. Do zamknięcia

dar55
komentarz
komentarz

napewno jest motyw że te softy potrzebuje 10-15% przestrzeni partycji :D

wojbalus
komentarz
komentarz
napewno jest motyw że te softy potrzebuje 10-15% przestrzeni partycji :D

Tak. Tylko ja miałem wolnego miejsca 90. Można Zamknąć!

//zamykać nie będę ale dopiszę rozwiązany

//vocativus

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.