x-kom hosting

Windows 10 Pro- Migotanie ekranu

BankaiGoku
utworzono
utworzono (edytowane)
Witam,
Posiadam laptop Lenovo Y50-70 (59-443097), na którym zainstalowałem system Windows 10 Pro.

 

Opis problemu:

Występuje on w dwóch wariantach.
1# Logując się na konto po wypełnieniu hasła, system zaczyna się ładować. Problem występuje między zaczęciem się ładowania po wpisaniu hasła, a wyświetleniem pulpitu. W tym czasie ekran może mignąć (zaciemnić się na 100% czarności) na pół sekundy. Po wyświetleniu pulpitu, czasami jeszcze kilka razy (2,3,4 razy) pstryknie. Wygląda to, jakby nie było animacji przejścia między ekranem ładowania, a pulpitem. 
Załączam GIF dla lepszego zrozumienia istoty problemu.
http://media.giphy.com/media/3o85xladkPV06ubW3m/giphy.gif
2# Podczas normalnego użytkowania (pulpit, przeglądarka), bardzo sporadycznie wystąpi "mrygnięcie" czarnego ekranu. Przypomina mi to funkcję "Odśwież" na starszych komputerach, kiedy to wszystkie ikonki się przeładowywały. Tyle, że tutaj ekran dodatkowo strzela czarnym tłem lub mini czarnym paseczkiem. Mam także wrażenie, że podczas ustawień zasilania "Wysoka wydajność", nie występuje to tak często. Z tego co również widzę, przy odtwarzaniu filmów na stronach internetowych jest większe prawdopodobieństwo, że wystąpi ten problem.

 

Wypróbowane sugerowane rozwiązania które nie działają:
1. Reinstalacja sterowników karty graficznej dedykowanej jak i zintegrowanej.
2. Reinstalacja sterowników karty graficznej dedykowanej jak i zintegrowanej ze zgodnością dla Windows 8.1
3. Usunięcie składników ze ścieżki:

"C:\Windows\SoftwareDistribution\Download"

Reinstalacja składników systemowych z nośnika ISO. 
4. Próba wyłączenia usług "Usługa raportowania błędów systemu Windows", "Usługa powiadamiania o zdarzeniach systemowych". Skutkiem jest ciągłe (co sekundowe) "mryganie" przed ekranem logowania, oraz niemożliwość zalogowania się. Przez co należy użyć punktu przywracania. 

5. Zainstalowanie na oddzielnej partycji systemu Windows 8.1 w celu wykluczenia awarii sprzętowej. Przez krótki okres testów w postaci użytkowania, problem nie występował. Zauważyłem, że "mrygranie" może być związane ze "skalowaniem matrycy". Domyślnie system ustawia skalowanie na 125%, lecz programy i ikony wyglądają przy takiej opcji na rozmyte. Stąd mam ustawione 100%. 

6. Skontaktowanie się z pomocą Lenovo za pomocą e-mailu. Zostałem odesłany na ich infolinię telefoniczną...

 

 

Poszukuję rozwiązania tego problemu.
Pozdrawiam,
 

Edytowane przez politolog20

Yoshino
komentarz
komentarz

Ja posiadam Windows 10 Home i również to "mrugnięcie" występuje. Nie często, ale jednak.

Zastanawiam się czy ktoś znalazł już odpowiedź...

  • 4 tygodnie później...
Yoshino
komentarz
komentarz

Chyba znalazłam rozwiązanie problemu.

Weszłam w Panel sterowania > Wygląd i personalizacja > Ekran > Rozdzielczość ekranu > Ustawienia zaawansowane > zakładka "Monitor".

"Częstotliwość odświeżania ekranu" zmieniłam z 60 Hz na 59 Hz.

Tak jak wyżej pisałam, 'mruganie' czarnego ekranu pojawiało się co jakiś czas. Potem się to nasiliło i oglądając film czy grając w grę co 3-4 minuty było po kilka takich 'mrugnięć'. Strasznie mi to przeszkadzało, ale teraz jak zmieniłam tą częstotliwość to od 4 dni - nawet przy oglądaniu filmów i graniu w tą samą grę nie pojawia się już nic, z czego jestem bardzo zadowolona :)

  • 1 miesiąc później...
BankaiGoku
komentarz
komentarz

@Aktualizacja

Na początku września wysłałem laptop do serwisu Lenovo. Właśnie otrzymałem go ponownie. Mogę stwierdzić, że problem został rozwiązany. Przyczyną prawdopodobnie była awaria matrycy- szczegółów nie znam.

 

Temat do zamknięcia. 

luksio91
komentarz
komentarz

Cześć mam pytanie do ktorego serwisu lenovo go wysłałeś ??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.