x-kom hosting

podkrecanie E8400 ?

Snoop15
utworzono
utworzono

witam

mam pytanie czy moglby ktos powiedziec co kupic do podkrecania procesora Core 2 duo E8400, i czy moglby ktos powiedziec krok po kroku jak podkrecic go zeby nie spalic. prosze o pomoc, z gory dzieki

snip91
komentarz
komentarz

Ten procek nie wymaga dodatkowego chłodzenia do OC, chyba, że extremalne i chcesz mieć ciszę. Polecam Scythe Ninja/Mugen.

Jaki masz zasilacz i płytę główną ?

Snoop15
komentarz
komentarz

jakbys mogl napisac wszystko co potrzebne i ile by sie dalo wykrecic z niego i krok po kroku jak podkrecic bo ja nie umiem ?? a plyta ASUS P5K PRO, a zasilacz Corsair CMPSU-520HXEU 520W i cooler na proc Scythe SCNJ-1100 NinjaPlus rev2. nie wiem czy te podzespoly daja rade, ale napisz mi byl bym bardzo wdzeczny. a narazie nie mam ejszcze kompa ale sie pytam naprzód juz. z gory dzieki

snip91
komentarz
komentarz

Tak, podzespoły bardzo dobre.

Wchodzisz w BIOS, ustawiasz prawidłowe timingi i napięcie dla pamięci.

Ustawiasz prawidłowe nominalne napięcie procesora i zaczynasz jechać w górę w szyną FSB. Jeśli komputer straci stabilność i podnosisz lekko napięcie i znowu zwiększasz szynę i tak w kółko, do póki zmiana napięcia nie będzie powodowała odzyskania stabilności. Wtedy lekko obniżasz taktowanie szyny i sprawdzasz stabilność. Jeśli jest stabilny to OK, jeśli nie to jeszcze niżej szynę.

Stabilność sprawdza się programem Orthos, przynajmniej 2h testu.

Snoop15
komentarz
komentarz

o to nie dla mnie to pokrecanie jeszcze bym spalil. a tak pozatym to do ilu dalo by sie wykrecic na tych podzespolach

snip91
komentarz
komentarz

:P Tak łatwo C2D nie spalisz. Na tych częściach wykręcisz do tylu ile fabryka dała ;) Na pewno 4 GHz przekroczysz.

Snoop15
komentarz
komentarz

ale bez podkrecania tez jest zajebist. i jakbysmogl mi napsiac jakis zestaw do 3000zl, razem z obudowa zeby miala usb z przodu i czytnik kart. moj zestaw to: ale nie wiem czy dobry.

[775] Procesor Intel Core 2 Duo E8400 3GHz 6MB

Cooler na procesor Scythe SCNJ-1100 NinjaPlus rev2 (754/939/940/AM2/478/775)

[iNT][775] Płyta Asus P5K PRO

Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 PDC22G6400LLK moze jakies lepsze?

[PCIE] Karta GeForce 8800GTS OC BFG 512MB

[sATA2] Dysk Seagate Barracuda 7200.10 160GB 8MB ST3160815AS

Nagrywarka DVDR Pioneer DVR-215DBK SATA OEM Black

Zasilacz Corsair CMPSU-520HXEU 520W

i podaj jakas obudowe z tymi usb i czytnikiem kart z przodu i ocen zestaw. z gory dzieki

snip91
komentarz
komentarz

Pytanie raczej nie na ten dział...

Zestaw bdb. Obudowę polecam CoolerMaster seria Elite. Czytnik musisz kupić osobno, koszt jakieś 30 zł.

nokia
komentarz
komentarz

Najlepiej kupić czytnik pod USB:)

Kożystasz kiedy chcesz a nie zajmuje Ci miejsca w obudowie:)

Koszt ok. 20-30zł:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.