x-kom hosting

[rozwiązany] Windows 98 + wyłączenie pamięci wirtualnej.

wojbalus
utworzono
utworzono

Witam. Jestem tutaj nowy więc jak coś źle robię to bardzo proszę o zwrócenie uwagi.

Otóż mam komputer z SDRAM 256mb procek 1333mhz i spokojnie chodzą mi całkiem nowe gry (Gta Vice city)

Konkrety: Pamięc wirtualna chodzi 100 razy wolniej niż ram (zapis, odczyt). Co myślicie żeby wyłączyć pamięć wirtualną przy mojej konfiguracji sprzętowej? Bo wiem że są programy które potrafią monitorować ram i automatycznie (Np. Jak jest już tylko 5MB wolnego miejsca) oczyszczać go ze zbędnych informacji. Wtedy komputer by się chyba nie zawieszał. Jaki program jest do tego najlepszy? Pamiętajcie że mam słaby procek i nie chodzi o to że ma mi chodzić GTA4 tylko czy gry będą chodziły szybciej. Proszę o odpowiedź co sądziczie o takim pomyśle? ;) Pozdrawiam.

Gość
komentarz
komentarz

Przy 256MB możesz taką operację wykonać pod Win98, ale jeżeli uruchomisz więcej programów, lub jakiś program będzie potrzebował więcej pamięci, to niestety będziesz miał problem z jego uruchomieniem.

wojbalus
komentarz
komentarz
Przy 256MB możesz taką operację wykonać pod Win98, ale jeżeli uruchomisz więcej programów, lub jakiś program będzie potrzebował więcej pamięci, to niestety będziesz miał problem z jego uruchomieniem.

Dzięki masz plus.

Ale powiedz mi jeszcze czy będzie widoczna poprawa wydajności i czy wogóle to się opłaca? Wiesz ja dbam o swój system i go nie zaśmiecam (mam 95% wolnych zasobów, w sumie tylko Explorer wszystko wywalone). Chyba będe musiał samemu sprawdzić, ale jak wiesz coś o tym to po co będe to robił jak to np. nie ma sensu? :D ?

Gość
komentarz
komentarz

Jak masz Win98, to pewnie masz słaby komp. Raczej nie zauważysz zwiększenia wydajności.

wojbalus
komentarz
komentarz

Dzięki. Wyłączyłem pamięc wirtualną, Zainstalowałem sobie programik który optymalizuje RAM automatycznie, i gry chodzą troche lepiej bo się nie zacinają (mają taką przyjemną stałą prędkość) Temat uważam za zamknięty. Dzięki za pomoc ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.