x-kom hosting

(~ 3000zł) Dobry kupiłem laptop? Proszę o pomoc ;(

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Pisząc na chłopski rozum - jego pobór energii jest większy, wydziela większą temperaturę - więcej ciepła. Potrzebuje lepszego chłodzenia, ale jego wydajność jest większa.

5-tej generacji - mniejszy pobór energii - mniejsze 'rachunki' o ile tak to można nazwać, na pewno dłuższe działanie pracy na akumulatorze, mniejsze temperatury - chłodzenie wolniejsze - można zamknąć bez uszczerbku w bardziej kompaktowych obudowach. Wydajność mniejsza, ale dobrze dopracowane turbo - czyli regulacja poziomu taktowania ze względu na wymaganą wydajność w danym momencie.

Edytowane przez heaven92

Krieger
komentarz
komentarz (edytowane)

i5ulv zawsze będzie słabsze ze względu na niższe taktowanie. Oprócz tego turbo w ULV pod obciążeniem nie wskakuje tak samo jak w procesorach z serii M/H ze względu na niższe limity prądowe (matryca w BIOS/UEFI).

 

W skrócie:

 

i5m ma wydajność jak i7 ulv

i3m ma wydajność jak i5ulv

Pentium M ma wydajność jak i3ulv

 

Lenovo w grach sprawdzi się lepiej ze względu na mocniejszy procesor i ponad 2x mocniejszą kartę graficzną. Laptopy z mocniejszą kartą kosztują ponad 5 tys.

Edytowane przez Krieger
Nycki
komentarz
komentarz (edytowane)

Co to jest to turbo w procesorach? Co ono robi? :P

 

Spójrzcie na tego:

http://www.x-kom.pl/p/245342-notebook-laptop-15-6-acer-v5-573pg-i5-4210u-8gb-240-win8-gt750m-dotyk.html

 

Tutaj jest procek zamiast i5 5200U to i5 4210U a wiec tez niskonapieciowiec, wiec nie powinien mi sie przegrzewac, po za tym grafika wiele lepsza od 920M do gier akurat.. wiec jak uwazacie? :P

Poniewaz chciałbym z jednej strony troche pograc w jakies dosc nowe gry, jak wiedzmin ale z drugiej strony nei chce miec procka ktory sie przegrzewa, teraz mam dobry ten procesor bo moge nawet cały dzien siedziec i lapek nie jest w ogole gorący, i chciałbym tą zalete utrzymac, ale wzmocnic kompa poprzez zmiane grafiki moze... wiec jak myslicie?

Edytowane przez Nycki
Krieger
komentarz
komentarz

Podnosi taktowanie procesora w zależności od obciążenia/temperatur.

Nycki
komentarz
komentarz (edytowane)

Jesli ktos z was ma procka IntelCore i5 4200H/4210H to niech sie wypowie jak to jest z przegrzewaniem kompa? Bo tylko ta sprawa zniechęca mnie to zakupu tego procka.. Czy bardzo sie nagrzewa i jak czesto? Ile trzeba siedziec przy wymagajacej grze zeby sie komp rozgrzał? bardzo sie nagrzewa?

 

Bedzie mi sie bardzo przegrzewał ten Lenovo? 

http://www.x-kom.pl/p/228227-notebook-laptop-156-lenovo-y50-70-i5-4210h-8gb-256-gtx860m-fhd.html

 

 

CO myślicie jeszcze o grafice AMD Radeon R5 M230? wydajnoscia jest porównywalna do ktorej z IntelCOra?

Edytowane przez Nycki
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Zależy od laptopa. Ja mam 4210H w Acerze i nic się nie przegrzewa, temperatury w normie, pod obciążeniem cały czas utrzymuje Turbo, nie ma problemów z throttlingiem.

Co do tego Radeona, jest tragiczny w porównaniu z GTX 860- jest niewiele lepszy od integry w 4210H

Edytowane przez Gość
Nycki
komentarz
komentarz (edytowane)

Co miałas na mysli ze jest niewiele lepszy od Integry 4210H? przeciez integra to procesor a radeon to grafika..

Ale ten radeon jakiemu odpowiada GeForce wydajnosciowo?

Edytowane przez Nycki
bartek_warszawa_2
komentarz
komentarz (edytowane)

Porównanie grafik

http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-860M-vs-GeForce-920M

Masz uzasadnienie dlaczego w cenie około 3000 zł Lenovo Y50-70 jest dobrym wyborem.

Edytowane przez bartek_warszawa_2
  • Dobra wypowiedź 1
Nycki
komentarz
komentarz

Ta strona jest bardzo pomocna, dzieki

Ale jesli chodzi o tego lenovo to w przeciwienstwie do mojego bedzie sie przegrzewał ;/ a to nie jest fajne heh :P

Jak to jest z tym przegrzewaniem sie? On sie przegrzewa tylko jak ma duze obciazenie, np gra wiedzmin 3 albo total war? czy nawet jak cały dzien bede neta przegladal to tez sie bedzie przegrzewał?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie miałaś, tylko miałeś ;) 4210H ma zintegrowaną kartę graficzną Intel HD 4600, która jest niewiele gorsza od tego Radeona.
i5 nie będzie się przegrzewał, ani w Lenovo, ani w Acerze. Oczywiście, będzie się grzał, bo działa na prąd, jak każdy procesor, ale nie przegrzewa się.

Edytowane przez Gość
Nycki
komentarz
komentarz

Jak to nie :P Przeciez lenovo nie jest niskonapieciowcem jak moj wiec powinien sie grzac :P

Gość
komentarz
komentarz

Skoro wiesz lepiej to po co pytasz..?

Nycki
komentarz
komentarz

Własnie o to chodzi ze Y50-70 lenovo nie mam i nie wiem jak sie on grzeje, ja na swoim przesiaduje nawet całe dnie na necie i w ogole nie jest gorący a jak jest z tym lenovo?? tez mozna siedziec całe dnie na nim i nie bedzie goracy??

Nycki
komentarz
komentarz

Jak chcesz w tej cenie laptopa z ssd i mocniejszą grafiką niż sam wybrałeś to masz tutaj np:
Acer :: VN7-571G i5-5200U/8GB/120+1000 GT940M
Grafika wydajniejsza znacznie niż gt920m. Zawiera jako jeden z nielicznych od razu 2 dyski wewnątrz - SSD na system i programy i pojemny HDD na pliki - wszystko zamknięte w kompaktowej obudowie. Całość wykonania jest bardzo dobra. Chłodzenie wydajne. Masz tutaj też 4 głośniki dobrej jakości i podświetlaną klawiaturę.

lub od razu z systemem ale tylko 1 dyskiem wewnątrz:
ASUS :: R556LB-XO153H-8 i5-5200U/8GB/240SSD/Win8 GT940M
Też asus, skoro podobają Ci się jego modele, ale z mocniejszą kartą graficzną ponownie niż Twoja gt920m w tej samej cenie i też z SSD.

 

Pozwole sobie powrócić do tych laptopów i zapytać czy ta grafika, to ona jest GeForce 940M czy GeForce GT 940M? Bo w linku jest napisane GT a w szczegółowym opisie tego lapka jest zwykla 940M wiec w koncu jest GT czy nie :P z taką ceną to raczej nie :P

Nycki
komentarz
komentarz

Wiem wiem ale jak kupie za 3tys GTX 960 albo 860 to nie bede mial dysku SSD a na nim mi zbyt bardzo zalezy ;/

Krieger
komentarz
komentarz (edytowane)

Dysk zawsze sobie możesz dokupić a karty graficznej nigdy już nie zmienisz i będziesz uziemiony jak będziesz chciał pograć w coś nowszego z wyższymi wymaganiami. Z takim budżetem nawet bym się nie zastanawiał.

Edytowane przez Krieger
Gość
komentarz
komentarz

Spamming kolegi [b]Krieger'a[/b] reflinkami na PW. No ładne rzeczy. Czego jak czego ale tego bym się nigdy nie spodziewał.

Krieger
komentarz
komentarz

Nie jestem Twoim kolegą. Ja nie spamuje na PW w odróżnieniu od Ciebie.

Gość
komentarz
komentarz

Właśnie widać.
Tym lepiej akurat dla mnie.

Nycki
komentarz
komentarz (edytowane)

To nie mozna rozmawiać na PW? o.O?

 

Jesli chodzi o tego acera, to kumpel mi mówi ze ciezko jest z jakims serwisem w razie czego... czy to prawda? Mamy jakies serwisy acera w razie czego w Polsce? ;D

Edytowane przez Nycki
Gość
komentarz
komentarz

Serwis jest w Czechach, o ile pamiętam

Nycki
komentarz
komentarz

To niedobrze ;( a asus albo lenovo jest w Polsce?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.