x-kom hosting

Ciągle odświeżający się komputer

gttony
utworzono
utworzono

Witam

mój problem polega na tym ze odrazu po uruchomieniu kompa mrugają mi ikony na pulpicie tak jak bym klikną PPM i odśwież, tylko że bardzo szybko i nic nie mogę zrobić. O dziwo odkryłem że jak nacisnę obojętnie jaki przycisk na klawiaturze to nagle to ustaje (tylko przy przycisku F5 nic się nie zmienia-czyli dalej się odświeża). No i za jakiś czas znów mi się odświeża, czasami za 1min a czasami za kilka godzin. Dodam jeszcze że nie tylko na pulpicie tak się dzieje ale również jak przeglądam sobie strony na internecie to wygląda to tak jak bym trzymał przycik F5 czyli ciągłe odświeżanie.

Skanowałem Alwarebytem ale nie pomogło, adwCleaner też nie pomógł.

System Windows Vista

 

Z tego co kojarze to po zwykłym wyłączeniu kompa i ponownym uruchomieniu go nastepnego dnia odrazu wyskoczył ten problem.

 

Może ktoś miał juz taki problem i wie jak się z nim uporać lub może ma jakieś pomysły?

Z góry dzięki za pomoc i chęci :)

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz

Ten komputer to laptop ? Nie brałeś pod uwagę uszkodzenia klawiatury ? Jeżeli to stacjonarka to można na próbę dać inną klawiaturę.

gttony
komentarz
komentarz

tak to laptop, w sumie nie bralem tego pod uwagę ale dziwne ze to mogłaby być klawiatura, wszystko idealnie działa, ale kazdy pomysl jest dobry tylko jak to teraz sprawdzić jeżeli nawet jak podłączę klawiaturę dodatkową to ta przy lapku też będzie działać

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz

Musisz wyciągnąć tą klawiaturę (odpiąć ją od laptopa tak aby taśma łącząca ją z laptopem była odłączona). Wtedy włączasz laptopa i podłączasz klawiaturę na USB i testujesz.

gttony
komentarz
komentarz

a jakieś inne pomyły może masz? w tym momencie nie mam zapasowej klawiatury więc i tak tego nie sprawdze, najwcześniej w poniedziałek. Może to właśnie coś innego

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz

Nie sądzę, nigdy w życiu nie miałem takiego przypadku. Jakiekolwiek "samo wbijające" się znaki to zawsze była wina klawiatury i nie zdarzyło mi się aby problem leżał po stronie software-owej (uwalony sterownik/jakiś wirus).

gttony
komentarz
komentarz

tylko ze na pulpinie nie działa skrót odświeżania czyli F5 a pomimo to się odświeża, to nie koniecznie jest naciskanie się przycisku tylko ja tak to odbieram

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz

Masz non stop wciśnięte f5 i tyle :) Ja bym nie szukał przyczyny nigdzie indziej niż w klawiaturze. Oczywiście mogę się mylić :)

gttony
komentarz
komentarz (edytowane)

no nic :) w takim razie czekam do poniedziałku zeby podpiąć klawiature, a nie da się jej wyłączyć gdzieś w ustawieniach? I czy bez problemu będzie działać podpięta klawiatura przez USB jak tą z taśmy odłącze?

Dodam teraz że juz od godziny wszystko ładnie działa :) zauważyłem że zawsze przy uruchomieniu kompa na poczatku sie wali i tak przez jakiś czas problem wraca

Edytowane przez gttony
andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz

Jakoś nie kojarzę, żeby dało się wyłączyć klawiaturę ... tak w BIOS jak i przez FN+Fileśtam. Klawiatura na USB będzie działać bez problemu. Ewentualnie jeżeli przy rozruchu komputera, jeszcze w trybie DOS, potrzebujesz klawiatury to musisz w BIOS'ie ustawić obsługę USB w trybie DOS. Wtedy za pomocą tej klawiatury na USB będziesz mógł się poruszać po BIOS/DOS.

gttony
komentarz
komentarz

To tego chyba nie potrzebuje, bo muszę dojść do uruchomienia Windowsa. Dzięki za podrzucony pomysł sprawdze go w poniedziałek, a jeżeli ktoś ma inny pomysł to słucham :)


Właśnie odkryłem że nie działa mi przycisk F5 i to chyba właśnie jego wina bo albo sam się wciska jak głupi albo całkowicie nie działa, czy da się to jakoś naprawić bez wymiany klawiatury?

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz

Z reguły się takich rzeczy nie naprawia. Jeśli chcesz próbować to poszukaj w internecie. Ja bym to olał i kupił nową.

Gość
komentarz
komentarz

Jakoś nie kojarzę, żeby dało się wyłączyć klawiaturę ... tak w BIOS jak i przez FN+Fileśtam. Klawiatura na USB będzie działać bez problemu. Ewentualnie jeżeli przy rozruchu komputera, jeszcze w trybie DOS, potrzebujesz klawiatury to musisz w BIOS'ie ustawić obsługę USB w trybie DOS. Wtedy za pomocą tej klawiatury na USB będziesz mógł się poruszać po BIOS/DOS.

Widziałeś kiedyś BIOS od laptopa to tylko namiastka tego co w PC i tam nie ma możliwości włączenia klawiatury USB.

 

@ autor

Uruchom jakiegoś Linuksa live z cd lub pendrive i zobacz czy na nim też miga.

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz (edytowane)

Widziałem wielokrotnie. Wydaje mi się, że powinna być taka opcja ale możesz mieć rację.

Z ciekawości sprawdziłem mojego Samsunga R730, i w BIOS jest opcja USB Legacy support.

Edytowane przez andrzejwoloszyn
gttony
komentarz
komentarz

Jak odłączyć klawiaturę bez rozkręcania lapka? Jakieś fajne sugestie? :)

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz

W niektórych modelach musisz popuścić ze 3 śrubki od spodu + na górze podważyć takie dzwigienki blokujące wyciągnięcie klawiatury. W innych modelach trzeba częściowo rozebrać laptopa. Wpisz sobie w YT Samsung R730 Disassembly (przykład). I zobaczysz jak wygląda rozbieranie laptopa. Może akurat klawiaturę uda się bezinwazyjnie wyciągnąć.

Gość
komentarz
komentarz

Jak odłączyć klawiaturę bez rozkręcania lapka? Jakieś fajne sugestie? :)

zrób co napisałem,uruchom tego linuksa

  • Dobra wypowiedź 1
gttony
komentarz
komentarz

ja juz swojego rozkrecałem jak go czyściłem więc był w częściach pierwszych no i niestety szybkiego dojścia do klawiatury nie ma ;p jak nic nie wykombinuje to w poniedziałek będę go rozkręcał :)

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz

Tak więc w międzyczasie zajmij się tym LiveCD.

gttony
komentarz
komentarz

zabieram sie za Linuxa, więc troszkę mi to zajmie :)


Więc tak, po pierwsze w BIOSie przy ustawianiu priorytetu odczytu danych (chodzi mi tu o uruchomienie USB) klawisz F6 przesuwał mi elementy do góry zaś F5 powinien w dół ale nie działał. Druga kwestia jest taka że jak uruchomiłem Ubuntu wszystie klawisze działały oprócz F5 ale po chwili klawiatura cała przestała działać i nawet nie wiedziałem jak ten system wyłączyć. Ale wystarczyło że uruchomiłem od nowa Windowsa i klawiatura działa ale oczywiście bez F5. A i dodam jeszcze że na Ubuntu chwile siedziałem i nie odświeżało mi się. Może dłużej troche na nim posiedzieć? Ogólnie to nie znam tego systemu za bardzo i nawet nie wiem co ja z nim zrobiłem bo na początku działał PPM a potem już nie.

gttony
komentarz
komentarz

ktoś pomoże? :(

typowyhandlarz
komentarz
komentarz

Odłącz klawiaturę. Gdzieś najwidoczniej jest jakieś zwarcie. Jak na zewnętrznej będzie ok to wiesz już co jest winowajcą.

  • Dobra wypowiedź 1
andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz

Chłopie weź wymień ta klawiature a nie kombinujesz :) Na dwóch systemach Ci wariuje, albo nie działa wcale. To samo w BIOS, problem z F5.

  • Dobra wypowiedź 1
gttony
komentarz
komentarz

To była klawiatura. Teraz jadę na podpiętej przez USB. Dzięki za pomoc :) teraz muszę sobie nową zamówić :)

spejson
komentarz
komentarz

Już CI z tego co widzę mówili to wcześniej :) U mnie gładzik szaleje i myszka lata... Muszę go odłączyć :/ (szkoda, że to nie klawiatura jak u Ciebie -łatwiej wymienić)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.