x-kom hosting

Obudowa +/- 200zł

BartezKinght
utworzono
utworzono

Witam, planuje zakup obudowy. Chciał bym na nią przeznaczyć w graniach 200zł. Na razie myślałem nad Zalmanem z3 i  gladiusem m40. Która z nich jest lepsza? A może polecicie jakąś inną w tej cenie? Jedyny wymóg jaki mam to panel z przyciskami i gniazdami w górnej części obudowy. Ewentualnie góra przedniej części. 

Beny1234
komentarz
komentarz

Ja polecam zalmana z3 plus. Wlasnie go kupiłem ma 4 wentylatory i okno w obudowie co fajnie wygląda. Przedni wiatrak podświetlany led. A kosztuje jakies 170 - 180 zl.

  • Dobra wypowiedź 1
Youki
komentarz
komentarz

Do jakich podzespołów ?

 

M40 to minimalnie ciut lepesza buda od Z3, ale i droższa.

 

Można także pomyśleć nad R1, to Z3 tylko wyciszona częściowo.

  • Dobra wypowiedź 1
BartezKinght
komentarz
komentarz

i5 4690k

r9 279

8gb ddr 3

Chieftec GPS-400aa-101a

Youki
komentarz
komentarz

Jaki cooler planujesz na CPU / ?

  • Dobra wypowiedź 1
BartezKinght
komentarz
komentarz

Ostatnio poleciłeś mi ten:

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-black-white-fm1-am2-am3-am3-lga775-lga1150-lga1155-lga1156-lga1366-lga2011-tr131-517030/

i jak na razie mam zamiar go kupić. Ogólnie to gdy sprzedam swój sprzęt to będę miał 400zł, które chce przeznaczyć na ten cooler + obudowę. I przy okazji czy ten mój zasilacz wystarczy? 

Youki
komentarz
komentarz

Do Macho to albo Gladius albo Z3.

  • Dobra wypowiedź 1
BartezKinght
komentarz
komentarz

Ale Gladius lepszy tak ;] ? 

Youki
komentarz
komentarz

Ciut,

  • Dobra wypowiedź 1
tluk
komentarz
komentarz

@ UP

Nie ciut tylko jest to obudowa klasę wyżej :)

Gladius M40 ma bowiem mocniejsze blachy, praktyczniejsze kontrolery wentylatorów (i na więcej wentylatorów), lepsze ofiltrowanie (i lepszy dostęp do filtrów), normalne śledzie i demontowalny daszek (co ułatwia). Jeśli ktoś myśli, że to nic takiego, to znaczy że albo nie zna rynku obudów albo ma problemy z zaakceptowaniem paru faktów :)

  • Dobra wypowiedź 1
BartezKinght
komentarz
komentarz

A warto dokupić chłodzenie do tej obudowy? Jeśli jak to jakie? Zmieszczą się tam jeszcze 3 120mm wentylatory. 

Youki
komentarz
komentarz

Chłodzenie do procesora tak, do obudowy wentylatory na początek jako tako fabryczna konfiguracja wystarczy.

  • Dobra wypowiedź 1
tluk
komentarz
komentarz

Dokładnie, nie ma sensu od razu montować tyle wentylatorów ile maksymalnie można bo to czasem bez sensu (zwłaszcza jak ma się na procesorze i na karcie graficznej porządne chłodzenie).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.