x-kom hosting

Dublowanie systemów

Martik
utworzono
utworzono

Witam, 

 

Dwa miesiące temu oddałem komputer do serwisu (uszkodzony dysk twardy, komputer zakupiony w 2014), od czasu naprawy nie instalowałem żadnego systemu, próbowałem dokonać formatu, ale komputer go nie dokonał tylko zdublował win xp powodując że przy starcie komputer pyta który system wybrać..dziwne to bo to jeden i ten sam win xp na którym instalacja wszelkich sterowników (poza dźwiękiem) czy grafiki poprzez bootowanie z płyty w systemie Windows XP następuje normalnie.. Z wielu powodów jednak stwierdziłem że dokonam zmiany systemu na Ubuntu Linux próbując zainstalować go z płyty startowej tu pojawił się problem stacja dvd-ram czyta płytę, ale nie pokazuje żadnego okna, muszę to prowokować sam poprzez mój komputer->dvd-ram->odtwórz dysk czy jakoś tak - instalacja się rozpoczyna i wszystko jest normalnie, do momentu wyboru partycji których przy próbie instalacji Ubuntu nie ma (na Windows są dwie).. poprzez próbę Instalacji Ubuntu nastąpiły trzy systemu 2x Windows i nie dokończony Ubuntu. Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć co jest powodem takiej sytuacji? czy to ja gdzieś popełniłem błąd czy może jest to wina dysku twardego?

Gość
komentarz
komentarz

Musisz uruchomić komputer z płyty czy to Windows czy Ubuntu inaczej nic nie zrobisz.

Martik
komentarz
komentarz

Musisz uruchomić komputer z płyty czy to Windows czy Ubuntu inaczej nic nie zrobisz.

Problem w tym, że następuje tutaj dublowanie systemów...mam teraz zainstalowane dwa systemy Windows i Ubuntu...te systemy nie zastępują się tylko instalują obok siebie. A Ubuntu? wykrył brak partycji (które na Windowsie są) i nie chce się zainstalować..nowych partycji też nie mogę dodać.

Gość
komentarz
komentarz

To sformatuj instalatorem albo poleceniem w diskpart cały dysk, naprawdę nie widzę problemu.

Sam zawsze formatuję cały dysk w diksparcie i nie ma żadnych problemów.

Dane oczywiście trzeba zgrać na nośnik inny.

  • 2 tygodnie później...
Martik
komentarz
komentarz

Nie do końca sformatowało. No i brak sterowników dźwięku do płyty głównej MSI (z strony MSI nie można pobrać zablokowana przez wirus)

Zayfi
komentarz
komentarz
Nie do końca sformatowało.

 

Instalator windows nie widzi patycji linuxowych. Pobierz Gparted nagraj płytkę. Wystartuj na kompa. Jak nie chcesz mieć linuxa to usun wszytkie partycje linuksowe i windowsa. Utwórz nową partycje pod XP z system plików NTFS i bedziesz miał jeden system. Na tej nowo utworzonej sie zainstaluje.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.