x-kom hosting

Dysk SSD jakie bezpieczne temperatury

Beny1234
utworzono
utworzono

Mam o raz pierwszy dysk SSD San Disk Ultra II. Jakie są bezp. temperatury pracy takich dysków mój ma w idle 33- 40 stopni ale w stresie rozgrzewa się do 50 (w czasie grania). Mam trochę fioła na punkcie temperatur a co do dysku nie wiem jakie są zakresy

szymcio190
komentarz
komentarz

Temperatura: 32ºF do 158ºF (0ºC do 70 ºC) http://www.sandisk.com/products/ssd/sata/ultra-ii/

 

Jaką masz obudowę?

Gdzie masz zainstalowany dysk - na jakiej wysokości?

Masz wentylatory z przodu obudowy?

Jaro070
komentarz
komentarz (edytowane)

Maksymalna temperatura SSD to 70 stopni lub 95 jeżeli jest wyłączony. W praktyce można go rozgrzać do 100 stopni i nie powinien się uszkodzić.

 

BTW. SanDisk Ultra II ma kości TLC, które są teoretycznie 3 razy mniej wytrzymałe niż MLC (które są w tańszych GOODRAM C100, Crucial BX100, Transcend SSD370).

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Bez obaw, SSD są przystosowane do pracy w takich temperaturach.

Beny1234
komentarz
komentarz (edytowane)

Obudową mam jakiegś nędzego ibox którego bym dawno wymienil gdybym umial wszystko przelozyc :( i wiatraka z przodu nie ma. Dysk nie jest zamontowany tylko leży na połce gdzie ma być stacja dyskietek :). Otwarcie boku obudowy powoduje spadek temp. o około 8 - 10 stopni

 

 

 

Czyli nie zrobiłem najlepszego zakupu skoro jest mało wytrzmały ten dysk  :(. No ale nie miałem wielkiego wyboru potrzebowałem dysku na wczoraj po tym jak wybicie korków rozwaliło HDD

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Brak odpowiedniej wentylacji stąd takie nie inne efekty.

Podaj cały kinfig.

Beny1234
komentarz
komentarz

Reszta zestawu fx 6300 geforce gtx 650 ti (zmieniam na gtx 960) Asrock 970 de3 u3s3 8 gb ram i zasilacz Tacnes Radix Vi 550 W (zmieniam na Seasonic 450 W) będę musiał nie długo jednak zmienić tą obudowę a póki co będzie otwarta w cieplejsze dni. Krew mnie zaleje od częstego czyszczenia sprężonym powietrzem no ale trudno :(

szymcio190
komentarz
komentarz

Pierwsze to bym zaczął od wymiany obudowy na porządną np SilentiumPC za około 100zł a potem myślał o reszcie. Z możliwością przykręcenia SSD i wentyl na przód. Zero chłodzenia masz pewnie w obudowie poza zasilaczem, który wyrzuca ci ciepło i takie są temperatury. Zbieraj na bude. Pozdro.

Jaro070
komentarz
komentarz

porządną

SilentiumPC za około 100zł

 

Wybierz jedno.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Stawiałbym na Zalmana Z3 za 140zł można już go dostać.


 

 

BTW. SanDisk Ultra II ma kości TLC, które są teoretycznie 3 razy mniej wytrzymałe niż MLC (które są w tańszych GOODRAM C100, Crucial BX100, Transcend SSD370).

http://www.anandtech.com/show/8520/sandisk-ultra-ii-240gb-ssd-review/5

Tak, za to zapis / odczyt sekwencyjny na dość wysokim poziomie, z racji właśnie na kości TLC, które umożliwiają zapis 3 bitów danych na komórkę pamięci. Pomimo sporej wydajności dysków na tychże kościach nie polecam ich zakupu właśnie na 10 krotnie niższą żywotność w stosunku do kości MLC.

  • Dobra wypowiedź 1
Beny1234
komentarz
komentarz

Chyba rzeczywiście kupię nową obudowę szkoda zachodu na ciągłe odkurzanie przy zdjętym boku dzięki za rady

szymcio190
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak jak mówie szukać albo Zalmana albo SilentiumPC . Najlepsze marki i obudowy w cenie od 100zł. Nie jakieś iboxy itd. Ja patrze na ilość już montowanych wentylatorów- najlepiej min2. Możliwość instalacji SSD. Patrz również na długość karty graficznej itd.

 

Moim zdaniem najtańsza najrozsądniejsze obudowa http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m20-pure-black-spc125-707037/ ale tylko jeden z przodu wentylator.

Ja bym dopłacił do tej http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-m25-pure-black-bt-m25-usb-3-0-spc106-647845/

Albo do tej http://www.morele.net/obudowa-zalman-z3-usb3-0-czarna-605202/

Obydwie już mają po 2 wentylatory i otwory na dodatkowe na górze. 

Karta się mieści i kable z tyłu ułożysz i będzie przepływ powietrza jak talala. Gwarantuje ci , że na każdym podzespole ci spadnie sporo.... Zasiłka na dole wtedy dołem wentylatorem.

szymcio190
komentarz
komentarz (edytowane)

@up no to jeszcze lepiej. Ja bym sie zastanawiał między powyższymi albo zalman Z3 albo SilentiumPC m25. Nie orientuje jakie są jeszcze różnice. W tej cenie 100x lepsze niż ten ibox itd.

Filtry na kurz, kable z tyłu, wentylatory w zestawie, zasilacz na dole, montaż SSD itd. Nie mówiąc, że tutaj są otwory na powietrze a w tamtej chyba zamknięty piekarnik.

Tak jak ja zmieniałem obudowę z tzn "Fenix" na Fractal Core 3000 - temperatury spadły minimum o 10C na każdym elemencie a nawet więcej.

Beny1234
komentarz
komentarz

Wezmę tego Zalmana Z3 będzie tam miejsce żeby położyć bezp. tak jak mam teraz SSD czy muszę dokupywać ,,sanki" ?

szymcio190
komentarz
komentarz (edytowane)

Widzę, że na samej górze jak są dyski jest miejsce na montaż 2,5 " dysku SSD Zalman-Z3-Plus-wnetrze-konstrukcji-7.jpgZalman-Z3-Plus-monta%C5%BC-7.jpgZalman-Z3-Plus-wnetrze-konstrukcji-5.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.