x-kom hosting

Podkrecanie C2D 1,86ghz

szakalos4
utworzono
utworzono

Witam mam pytanie na ile mniej wiecej moge podkrecic procesor Intel Core 2 Duo 1,86ghz na takim kompie:

Plyta glówna: Asus P5VD2-MX

Zasilacz: Corsair 450 VXEU

Karta Graf. Galaxy 8800gt 512/256 (600/1800)

falcon1984
komentarz
komentarz

Na boxie jakieś 2.5GHz. Z lepszym chłodzeniem 3GHz :)

snip91
komentarz
komentarz

Tak, jak mówi Falcon, na BOX-ie nie więcej nż 2.5 GHz. Na dobrym chłodzeniu ponad 3 GHz nawet go można wyciągnąć.

szakalos4
komentarz
komentarz

Jakim BOXie? to co zrobic zeby go podkrecic do 3?

Lewy12
komentarz
komentarz
Jakim BOXie? to co zrobic zeby go podkrecic do 3?

Box-chłodzenie standardowe procka.

Żeby podkęcić to 3.0 musisz zmienić chłodzenie na procku.

KarolTD
komentarz
komentarz

Na tej płycie głównej zamierzasz kręcić ? Nie wiem jak twoja ale na mojej maxymalne FSB jakie mogłem ustawić to 300 (zmieniłem na Gigabyte 965p - ds3). Więc nawet jak dasz max to wyjdzie Ci 2.1Ghz. Bo Intel C2D 1.86Ghz to jest e6300 i ma mnożnik 7.

Foq66
komentarz
komentarz

Trzeba kupic lepsze chlodzenie np.scythe mugen,zalman 9700 led albo z tanczych arctic cooling freezer 7 pro.

agresja
komentarz
komentarz
Na boxie jakieś 2.5GHz. Z lepszym chłodzeniem 3GHz :)

bad answer

Spójrz w mój podpis.

Bez zmiany napięć procek leci do 2.8GHz , na boxowych chłodzeniu poleciał do 3.1GHz ,temperatury zawsze były w normie ,takie są moje doświadczenia z tym prockiem.

Na półce czeka już Thermaltake BT120 ,więc przy wolnej chwil zobaczę ile pocisne ten procek na powietrzu.

Ogólnie ile Tobie uda się go podkręcić ,to ciężko powiedzieć ,bo każdy proc kręci się inaczej ,zależy też od możliwości Twojej płyty i pamiątek jakich posiadasz.

Gość
komentarz
komentarz
Na tej płycie głównej zamierzasz kręcić ? Nie wiem jak twoja ale na mojej maxymalne FSB jakie mogłem ustawić to 300 (zmieniłem na Gigabyte 965p - ds3). Więc nawet jak dasz max to wyjdzie Ci 2.1Ghz. Bo Intel C2D 1.86Ghz to jest e6300 i ma mnożnik 7.

kurde niezli jestescie, wreszczie jakis koles z sensem, bo widze ze tu same dzieci neo co nawet nie chca zabaczyc na google ile max fsb tej plytki, lol, ZAL MI WAS!!!

//warn za niekulturalne zachowanie i dziecinadę

Grande
komentarz
komentarz

Mam identycznego procka i podkręciłem go do 2,80 GHz na box-owym chłodzeniu. Po 3h wygrzaniu przez OCCT temp dochodzi max do 51 st C, z reguły oscyluje w okolicach 49 - 50 st. C.

Ps.: System oczywiście stabilny. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.