x-kom hosting

Jak mogę dbać o komputer?

Xatras
utworzono
utworzono

Witam!
Na wstępie chcę powiedzieć jedno: Nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział - jeśli jest on zły, proszę o natychmiastowe przeniesienie i poinformowanie (dziękuję :P).
Okej, więc przejdźmy do rzeczy: Niedługo zainstaluję Windowsa 7 (64 bit) na nowo. Chciałbym wiedzieć, jakie programy powinienem używać, by mój komputer chodził sprawnie i wydajnie. Chodzi mi tu o coś typu: jakiś dobry polecany antywirus/ coś do czyszczenia typu CCleaner itd. Dobrze by było, gdyby programy te były darmowe (ale nie jest to konieczne).
Pozdrawiam. 

Konfederat
komentarz
komentarz (edytowane)

Defragmentuj dysk (chodzi o partycję,ale tylko jeżeli jest ona na zwykłym Hdd a nie na ssd),kiedy defragmentacja przekroczy 10%.CCleaner jest w porządku,ale możesz również używać Total Commander.Czyść co jakiś czas komputer z kurzu,nie wchodź na podejrzane strony i nic niepotrzebnego nie ściągaj.Zainstaluj jakiegoś w miarę dobrego antywirusa.Zadbaj aby Twoja obudowa miała dobrą wentylację.Tak na szybko,tyle na teraz ;)

 

Edit: Do defragmentacji możesz używać Defragglera,ale nie jest to konieczne ponieważ defragmentator wbudowany w W7 też sobie nieźle radzi.

        Aha ... no i nie instaluj wielu niepotrzebnych programów.Staraj się zawsze używać tylko tego co jest Ci naprawdę niezbędne.Wiele programów rzekomo poprawiających wydajność komputera jest nic nie wartych.

Xatras
komentarz
komentarz

A jaki antywirus polecasz? Ja używałem jakiegoś badziewia. ;v

PS: Mój komputer nie ma prawej obudowy (tej klapki), gdzieś ja schowałem, bo znajomy powiedział mi, że jest "lepsze chłodzenie". Tak więc dobrze jest nie mieć tej klapy, czy jednak lepiej ją mieć? 

Konfederat
komentarz
komentarz

Według mnie ją lepiej mieć,bo sporo kurzu zassie Ci komputer z zewnątrz,kiedy obudowa nie będzie zamknięta.Najlepiej mieć dobrze wentylowaną obudowę,w której można zainstalować kilka wentylatorów.

Co do antywirusa,ja używam bezpłatnej Aviry ,a dodatkowo co jakiś czas skanuję komputer Malwarebytes Anti-Malware.Te dwa programy mogą być zainstalowane równocześnie,i nie "gryzą" się wzajemnie.Oczywiście Malware nie ma ochrony w czasie rzeczywistym,tylko jest uruchamiany na żądanie.Nie twierdzę,że to doskonałe połączenie,tylko mówię Ci jak to u mnie wygląda ;)

Luke Łałi
komentarz
komentarz (edytowane)

Oczywiście,że lepiej mieć klapkę. Inaczej chłodzisz cały pokój a nie komputer :D a poza tym jest to nie "zdrowe" dla komputera pod względem "higieny". Dużo kurzu się dostaje do środka.

Co do antywirusów używam avasta. Osobiście ci go nie polecam ze względu częstego blokowania pobieranych plików (w sensie, muszę go wyłączać aby pobrać byle jaki plik, bo inaczej kończy mi się pobierać wszystko na ostatnim procencie). Słyszałem, że kaspersky jest dobry. Wielu moich znajomych go używa i ponoć nie mają problemów. Jeżeli chcesz coś bezpłatnego mogę jeszcze polecić AVG Wersje darmową. Z nim kiedyś nie mialem żadnych problemów.

Xatras
komentarz
komentarz

Okej, to muszę poszukać tej klapy ;). 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.