x-kom hosting

Tuning kompa

MANfan
utworzono
utworzono

Jak w ogóle stuningować komputer? Jak to zrobić bezpiecznie, żeby zwiększyć moc, ale nie zatrzeć wydajności, aby wszystko chodziło cacy, a nie kosztem przegrzewania się, itp. Chciałbym dowiedziec się o tym troszke więcej? doradzi ktos? moja konfiguracja, to:

* Procesor:----------> Intel Core Duo E4600 @ 2.4GHz

* Płyta główna:------> Gigabyte GA-945GCM-S2L

* RAM:---------------> 2x 1GB Kingston @ 667 MHz

* Karta graficzna:---> Ge Force 8600GT Super

* HDD:---------------> MAXTOR 250 GB SATA II

pozdrawiam

Sonido
komentarz
komentarz

Tuning nie polega na zwiększeniu mocy. Jeśli chcesz, aby był wydajniejszy, szybszy musisz w nim podkręcić procka, grafę i RAM.

Natomiast jeśli chodzi o poprawienie efektu wizualnego PC'ta to nazywa się to modding ;)

Zajrzyj do Galerii Naszych Modów w temacie Nasze Projekty, a napewno znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytania.

Tak w skrócie powiem tylko, że najłatwiej i najmniejszym kosztem moddingować swoją budę poprzez zamontowanie wentylatora LED, oczywiście za szybą boczną plexi oraz umieszczeniu w niej zimnych katod czy też neonów, które rozświetlą obudowę.

cooperS
komentarz
komentarz

overcoking- podkrecasz kompa [podzespoly]

modding- efekty wizualne

optymalizacja- np systemu

zdecyduj sie od czego chcesz zaczac

MANfan
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi o obudowę komputera, to wszystko jest git, mam ładną i w ogóle:) Czerwoniutka wybierałem taka jaka mi będzie pasować, więc tu nie chce nic zmieniac. Chciałbym podkręcić procesor, żeby był szybszy i wydajniejszy i grafe, głównie o to mi chodzi:) Jak to zrobic, i czy jest to w pełni bezpieczne?

Gość
komentarz
komentarz

poczytaj forum

nokia
komentarz
komentarz
Chciałbym podkręcić procesor, żeby był szybszy i wydajniejszy i grafe, głównie o to mi chodzi:)
poczytaj forum

Dokładnie----->jest setki tematów o kręceniu:) Wystarczy tylko poszukać:)

Tu masz o kręceniu Core 2 Duo;

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=37165

Gość
komentarz
komentarz

Najpierw zastanów się czy twoj zasilacz to wytrzyma. A twoja płyta głowna tez do krecenia nie jest najlepsza...

nokia
komentarz
komentarz
Najpierw zastanów się czy twoj zasilacz to wytrzyma.

Słuszna uwaga;)

Na byle czym (no-name) nie podkręcaj;)

Jaki masz zasilacz?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.