x-kom hosting

Jakie wentylatory do tej obudowy?

bergi87
utworzono
utworzono

Witam

Posiadam taka oto obudowe CLICK

Dzisiaj zamontowalem sobie zamiast mojej zintegrowanej kartygraficznej Radeona X1650XT i ku mojemu przerazeniu temperatura wewnatrz obudowy drastycznie wzrosla (mimo ze zdjalem bok obudowy). Temperatura wzrasta do tego stopnia ze "podgrzewa" zasilacz i wentylator w nim rozkreca sie bardzo mocno i bardzo haasuje, ale nie to mnie najbardziej martwi tylko to ze jakis element nie wytrzyma tej temperatury.

Dlatego chcialbym zebyscie mi poradzili jakie wentylatory i gdzie zamontowac zeby temu zaradzic. Jakies wciagajace powietrze czy wyciagajace? Jakich wymiarow i co i jak ? :)

Z gory dzieki za podpowiedzi

bergi87
komentarz
komentarz

Ale tu nie chodzi o sama temperature procesora tylko ogolnie o temperature wewnatrz budy.

Jak pogram chwile np w MoH Airbone na max detalach to wewnatrz obudowy robie sie bardzo goraco nawet przy zdjetym boku da sie to wyraznie odczuc wkladajac do srodka obudowy dlon.

Dopiero otwarcie okna i zawiniecie sie w koldre podczas grania skutkuje ale mysle ze to nie metoda :P

snip91
komentarz
komentarz

Zamontuj z przodu i z tyłu wentylator 80x80, albo z tyłu 80x80, a z przodu 120x120. Cyrkulacja powietrza bardzo się poprawi.

bergi87
komentarz
komentarz

No ok, ale ktory ma wdmuchwiac chlodne a ktory wyciagac cieple powietrze?

snip91
komentarz
komentarz

Wdmuchiwać ma ten z przodu, wyciągać z tyłu.

bergi87
komentarz
komentarz

A jakie wentyletory bys polecil? Nie musza byc konkretne modele ale chociaz firmy ;)

snip91
komentarz
komentarz

Arctic Cooling robi bardzo dobre wentylatory, polecam tą firmę.

bergi87
komentarz
komentarz

Hmmm zamontowalem dodatkowe wentylatory w obudowie, ale nie bardzo wiem czy przynioslo to pozadany skutek. Co prawda temperatura w obudowie nie jest taka duza, ale wentylator od zasilacza wciaz sie mocno rozkreca a sam zasilacz jest dosyc mocno cieply.

Czy to mozliwe ze zasilacz jest na tyle obciazony ze sie tak grzeje?

snip91
komentarz
komentarz

Jaki zasilacz i jaki komp ?

bergi87
komentarz
komentarz

Plyta glowna FOXCONN A690GM2MA-8KRS2H

Procesor AMD Athlon64 X2 4000+

Karta graficzna Sapphire Radeon X1650 XT

Pamiec DDR2 GoodRam 1024MB PC667

Zasilacz FORTRON FSP400-60PFN

cooperS
komentarz
komentarz
Plyta glowna FOXCONN A690GM2MA-8KRS2H

Procesor AMD Athlon64 X2 4000+

Karta graficzna Sapphire Radeon X1650 XT

Pamiec DDR2 GoodRam 1024MB PC667

Zasilacz FORTRON FSP400-60PFN

forton 400 ? nie jest tak tragicznie. Powiedz czy od zawsze tak halasuje czy dopiero jak zainstalowales ta grafike ?

bergi87
komentarz
komentarz

Dopiero jak zainstalowalem grafike. Jak korzystam normalnie z kompa tj. gg, internet itp to spoko ale zaczyna sie jak zaczne grac w cos nowego typu MoH Airbone albo Call of Duty 4

snip91
komentarz
komentarz

Na pewno to wentylator od zasilacza hałasuje bardziej ? Nie od karty grafiki ? Fortron powinien spokojnie radzić sobie z tym kompem.

bergi87
komentarz
komentarz

Napewno od zasilacza bo nawet czuc jak mocniej dmucha. Zauwazylem tez ze jak mam zdjedy bok obudowy to sie tak nie rozkreci ale jak zaloze to po chwili grania zonwu to samo.

snip91
komentarz
komentarz

Pewnie części zasilacza się grzeją i zwiększa sobie obroty. Na to już raczej nic nie poradzisz, skoro dodatkowe wentylatory nie pomogły. Na pewno dobrze je zamontowałeś ?

bergi87
komentarz
komentarz

Tak dobrze podlaczylem bo zrobilem taki "mini test" tzn przylozylem mala karteczke to tych kratek w obudowie i z przodu wentylator ja przyciagal a z tylu wypychal.

Tak teraz u mnie wyglada "cyrkulacja" powietrza. Czy mozliwe ze jest jakos zaburzona albo cos np przez to ze karta graficzna wydmuchuje cieple powietrze w strone wentylatora ktory zasysa chlodne z zewnatrz?

beztytuuxq5.jpg

Moze sprobowac ten wentylator z tylnej scianki przelozyc na boczna? Bo tego z przodu zeby zasysal chlodne powietrze przez boczna scianke sie nie da bo tam jest miejsce na 80x80mm a on jest 120x120mm

Moze jakies inne rady?

Sonido
komentarz
komentarz

Grafa wieje na przód? Raczej niemożliwe, jeśli już to na boki, ale nie konkretnie w 1 kierunku? Jaki masz tam wentyl i jaka grafa, bo coś mi się nie chce wierzyć, że te 2 masy powietrza(front FAN i GPU Fan) wieją w siebie. Wtedy to nie daje praktycznie efektu, bo zanim powietrze wtoczy się do budy to grafa już je ociepli. Chyba, że ten na froncie wieje mocniej od grafy.

nokia
komentarz
komentarz
Grafa wieje na przód

Na pewno jest tak samo jak przy procku;)

Sonido
komentarz
komentarz
Na pewno jest tak samo jak przy procku;)

No tak, ale czy ja napisałem, że tak nie jest :P Zapomniałeś zacytować znaku zapytania ;) i by się zgadzało... Zdziwiło mnie tylko, to co on napisał, że grafa wieje mu na przód, a to raczej niemożliwe, bo musiałby mieć na niej wentyl zamontowany w pozycji wertykalnej, a z taką się jeszcze nie spotkałem :mruga:

bergi87
komentarz
komentarz

To dokladnie taka karta

x1650xt.jpg

Tak wiec wydaje mi sie ze tak wieje zreszta jak przykladam reke to czuje zwalszcza jak jest jakas gra odpalona.

Sonido
komentarz
komentarz

No więc wieje w dół, a konkretnie powietrze w budzie się utrzymuje i za pomocą wentyla tylnego wydostaje się z obudowy. Bo ni jak nie można zamontować tej karty, żeby wiała na front budy :haha: zły rysunek po prostu wykonałeś. Teraz dokładnie sprecyzuj, co chcesz osiągnąć i jakim kosztem, to Ci doradzimy jakie wentyle kupić.

bergi87
komentarz
komentarz

A mi sie wydaje ze ona dmucha wzdluz tych miedzianych zeberek, a ten wentylator zasysa powietrze od dolu. Przynajmniej tak mowia mi moje zmysly ;)

Osiagnac chce to zeby cala buda sie nie nagrzewala do tego stopnia ze az sie zasilacz rozgrzewa i rozkreca swoj wentylator. Jedyne co pomaga w tej sytuacji to zdjecie boku obudowy, ale jak juz jest zalozony to znowu to samo. Co do wentylatorow to juz mam je zamontowane (wczoraj zalozone) i daly mizerny efekt. Wszystko jest pokazane na tamtym rysunku.

Sonido
komentarz
komentarz

Bo może źle je zamontowałeś i dało to odwrotny efekt. Napewno wentyl na przodzie wciąga powietrze, a z tyłu wyciąga? Sprawdź to jeszcze, bo mogłeś je przez pomyłkę źle zamontować, bo jest wręcz nie możliwe, że po zainstalowaniu dodatkowego chłodzenia tempy nie spadły.

bergi87
komentarz
komentarz

Sprawdzilem wszystko jeszcze raz i bylo dobrze zamontowane. Nie wiem czy to istotne ale dodam ze wentylatory mam podlaczone bezposrednio przez molex a nie przez 3-pin w plycie glownej. Czy to moze miec jakies znaczenie?

Zastanawiam sie czy nie przelozyc wentylatora z tylnej scianki na boczna.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.