x-kom hosting

Hamachi - tunel pośredni

imimzip
utworzono
utworzono

Witam. Mam pewien problem z Hamachi - w sieci, którą zrobił mój znajomy, przy jego nicku widnieje niebieska kropka z opisem Tunel pośredni, natomiast u innych znajomych widnieje zielona kropka - tunel bezpośredni. Host widzi przy moim nicku również niebieską kropke, ale tak jak ja, u innych ma standardową - zieloną. 

Dodam, że szukałem pomocy u wujka google - reinstalowałem program, zmieniałem swoją nazwe, zmieniałem ustawienia w hamachi, dodałem do wyjątku firewall w windowsie jak i w antywirusie (Avast) Inni natomiast proponowali zwykle czekanie aż problem się nie naprawi, ponoć u znikomego procentu ludzi ten sposób działał.

 

Na pewnym forum znalazłem temat, gdzie autor miał identyczny problem co ja, rozwiązał go, ale tylko napisał, że wina leżała po stronie routera hosta bez dodatkowych informacji - Spotkał się ktoś kiedyś z czymś podobnym i wie jak to rozwiązać ?

Jeśli utworzyłem temat w złym dziale, prosiłbym o przeniesienie.

Dziękuje z góry za wszelką pomoc. Pozdrawiam 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Hamachi czasem ma humory.

 

Najlepiej by było, gdy by któryś z was, który ma publiczne IP, na przykład Neostradę, założył serwer gry a reszta łączyła się z nim bezpośrednio, bez Hamachi. Należy pamiętać, że numer IP w Neostradzie jest zmienny, więc warto sprawdzić swój aktualny choćby pod tym adresem: http://whatismyipaddress.com/pl/moj-ip

 

Ten który ma Neostradę i będzie stawiał serwer gry, musi przekierować porty serwera gry z routera na swój komputer. Bo to router ma powyższy adres IP i zapytania klientów gry będą kierowane do niego. Więc, trzeba przekierować te zapytania chcących dołączyć do gry na porty komputera z serwerem gry.

 

Jeśli ten sposób jest zbyt trudny, to spróbujcie innego oprogramowania zamiast Hamachi np http://www.tunngle.net/en/

Edytowane przez MasterYoghourt
imimzip
komentarz
komentarz

Mamy internet w Inea. Jeżeli chodzi o publiczne IP to raczej pomysł odpada.

Z tunngle jest również dziwny problem, w dolnym prawym rogu widnieje żółta kwadratowa buźka z opisem "Port closed", ww. znajomy również ma podobny problem. Podczas gdy wchodzimy do jakiegoś pokoju, przy nickach każdy u siebie widzi "X" "could not establish a connection with this player".

Probowaliśmy jeszcze 2 innych programów, ale jednak bez żadnego skutku. 

Co do hamachi, to masz racje. Jeszcze około 3 miesiące temu mogliśmy bez najmniejszego problemu sie połączyć.

  • 3 tygodnie później...
imimzip
komentarz
komentarz

Odświeżam temat. Może jednak ktoś, coś wie ?

  • 7 miesięcy później...
imimzip
komentarz
komentarz

Odświeżam temat ponownie.

  • 9 miesięcy później...
bartek1221
komentarz
komentarz

I jak znalazło się rozwiązanie ?

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.