x-kom hosting

Niezidentyfikowany problem grafia/dzwięk

NeptuneN
utworzono
utworzono

Witam,

 

w moim wiekowym komputerze z Windows XP wystąpił całkiem niespodziewanie dziwny problem - coś jest nie tak z grafiką/dzwiękiem - na załączonym zdjęciu widać np. brak górnych pasków w oknach, przyciski minimalizacji itp pojawiają się w momencie gdy najedzie się myszką tam, gdzie powinny się one znajdować. Do tego podczas próby odtworzenia muzyki programem AIMP wystąpił błąd, który też widać na zdjęciu. Komputer jest używany przez osobę starszą jedynie do rozmów na Skype oraz słuchania muzyki także nie jestem w stanie określić czy ta osoba mogła coś zrobić, ale nie wydaje mi się, gdyż umie ona jedynie włączyć komputer, skype, muzykę. Mam kilka dni na próbę rozwiązania problemu, gdyż nie chciałabym aby komputer przestał całkiem funkcjonować w czasie gdy już mnie nie będzie w domu ;/ Bardzo proszę o pomoc!

r102
komentarz
komentarz

Zazwyczaj w takich przypadkach najprostszym i najszybszym rozwiązaniem jest reinstalacja systemu operacyjnego, naprawdę  :cfaniak:

NeptuneN
komentarz
komentarz

Czyli nie ma innego prostszego rozwiązania? Nie umiem niestety sama wykonać reinstalacji ani nie ma nikogo w okolicy kto mógłby pomóc :(

Gość
komentarz
komentarz

Usuń sterownik dźwięku programem Revo Uninstaler, restart kompa potem na nowo zainstaluj.

Oczywiście masz zainstalowany SP3 pod XP.

Windows Media Player też nie działa?

NeptuneN
komentarz
komentarz

Windows Media Player działa - nie wiem czy mam SP3 - czy jest gdzies dokładny opis jak usunać i zainstalować(znależć??) ten sterownik? Jestem zielona jeśli chodzi o cokolwiek związane z "nadzwyczajnym" użytkowaniem komputera :(

Gość
komentarz
komentarz

Jeśli WMP działa poprawnie to jest problem z tym całym AIMP a nie dźwiękiem.

Odinstaluj go programem który podałem w trybie zaawansowanym i zainstaluj ponownie po restarcie komputera

NeptuneN
komentarz
komentarz

Dziękuję, spróbuję! A co z grafiką?


Niestety nie da się nic zrobić, komputer nawet nie pozwoli otworzyc okno przeglądarki żeby pobrać cokolwiek bo wyskakuje ten sam komunikat jak powyżej na zdjęciu :/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.