x-kom hosting

''Poza zakresem pracy'' Czarny ekran Win8

PeopleCanFly
utworzono
utworzono

Witam, przy ostatnim uruchomieniu komputera pojawił mi się komunikat o aktualizacji AMD Catalyst, pobrałem aktualizacje przy instalacji wywaliło mi czarny ekran i komunikat ''Poza zakresem pracy''. Ewidentnym problemem jest tutaj ta aktualizacja. Przy restarcie komputera wszystko jest ok aż do czasu gdy wyskakuje informacja ładowania windowsa, po niej znowu wyświetla się ów komunikat. Pierwsze co przyszło mi na myśl to odpalenie systemu w trybie awaryjnym, ale w ósemce usunięto odpowiedzialny za to przycisk F8. 

 

Myślę, że istotnym faktem będzie, że korzystam z przejściówki podpiętej do mojej karty graficznej ( mam stosunkowo stary monitor, który obsługuję  max. 1650x1050 ). W systemie windows nie mam możliwości ustawienia tejże rozdzielczości, da się ją tylko ustawić właśnie w AMD catalyst. 

 

Podaję też specyfikację komputera jeżeli będzie komuś potrzebna

 

AMD FX6300 3,5GHz

8 GB RAM

Radeon 7870 hd

Zasilacz bequiet VS650

UEFI
komentarz
komentarz

http://pl.ccm.net/faq/1105-jak-uruchomic-tryb-awaryjny-w-windows-8-8-1tutaj niby jest opisane jak odpalic tryb awaryjny , ale z tego co czytalem to juz jest jak jestes w systemie . Poszperaj w necie jak sie dostac do systemu z rozruchu . a kiedy juz sie dostaniesz zrob przywracanie systemu do dnia kiedy jeszcze tej aktualizacji nie było

PeopleCanFly
komentarz
komentarz

Właśnie największy problem jest z odpaleniem systemu awaryjnego, czytałem sposoby na odpalenie, ale przez czarny ekran żadnego z nich nie moge wykorzystać 

UEFI
komentarz
komentarz

No niestety widnows 8 i 8.1 do "modernizacji" jest praktycznie nie możliwy , najlepszy jest do tego xpek i 7. A próbowałes może podłączyć jakiś inny monitor? Nowszy w odpowiedniej rozdzielczosci np 1366x768

PeopleCanFly
komentarz
komentarz

Aktualnie mam jeden monitor, po południu postaram się zorganizować nowszy

UEFI
komentarz
komentarz

To daj znać jakie rezultaty

  • Dobra wypowiedź 1
PeopleCanFly
komentarz
komentarz

To daj znać jakie rezultaty

 

 

Dobra, podłączyłem telewizor do kompa przez HDMI, przywróciłem system do kilku dni wstecz i wszystko działa :-)  Wielkie dzięki UEFI za pomoc :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.