x-kom hosting

Komputer się aktualizuje i jednocześnie restartuje.

Faranel
utworzono
utworzono

Witam. Mam oto taki problem, że podczas włączenia komputera komputer automatycznie się aktualizuje, sprawdza 'dysk'. Wyświetla się jakiś komunikat o typie systemu pliku NTFS i procentowo sprawdza dysk, a następnie kiedy już się wszystko załaduje, pojawia się okno, w którym widnieje napis: "Konfigurowanie aktualizacji, etap 3 z 3 - ukończono 0%, nie wyłączaj komputera". Po jakimś czasie ekran gaśnie i komputer automatycznie się restartuje i ten sam proces jest powtarzany w nieskończoność. Próbowałem włączyć tryb awaryjny, lecz niestety nie działa, tak samo jest z ostatnią znaną dobrą konfiguracją. To również nie działa. Raz jedyny udało mi się zalogować na swoje konto, lecz po kilku minutach komputer znowu sam się zrestartował. Nie za bardzo wiem, co robić. Gdzieś czytałem, że wypadałoby zainstalować system od nowa, lecz niestety prawdopodobnie nie mam wszystkich płytek instalacyjnych. Gdzieś się zapodziały. 

 

Oto te, które posiadam. (załącznik)

 

Wiem, że pierwsza jest do internetu, a trzecia do karty graficznej. nie jestem pewien do czego konkretnie jest druga. Natomiast jeżeli nie mam wszystkich płytek do instalacji systemu, to czy istnieje jakieś inne rozwiązanie, coś co mógłbym zrobić, żeby ominąć reinstalkę?

 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Eryk1663
komentarz
komentarz (edytowane)

2 płytka to sterowniki do czytnika kart :P , 

 

Dobra mniejsza o to ,

 

Z tego co widze to chyba byles nie cierpliwy , i jak był etap 3 , to wyłączyłes komputer albo cos?

 

Jezeli pc sie aktualizuje to powinienes czekac tak dlugo az skonczy , a nie ze ty wchodzisz w tryb awaryjny..

 

pisze jasno i wyraznie , " Nie wyłączaj systemu " a ty wchodzisz w tryb awaryjny czyli musiales albo wyłączyc PC , albo przeszkodziles mu podczas aktualizaji.

 

Pozwól mu robic aktualizaje ,  jezeli bedzie potrzeba to zostaw komputer na noc tylko wyłącz monitor , i zobacz rano czy wszystko działa.

Edytowane przez Eryk1663
Faranel
komentarz
komentarz (edytowane)

No właśnie nie. To wygląda w ten sposób, że jest to "sprawdzanie systemu plików na C", aktualizuje się i automatycznie restartuje i znowu następuje dokładnie ta sama czynność, czyli sprawdzanie dysku, aktualizacja, restart i tak dalej. Ja próbowałem włączyć tryb awaryjny i ostatnią znaną dobrą konfigurację podczas tego restartu jak klikałem F8.

Edytowane przez Faranel
Gość
komentarz
komentarz

Masz naklejkę licencyjną z kluczem? Bo to jest ważne, sterowniki można pobrać z neta, nie ma płyty "do internetu".

Faranel
komentarz
komentarz

Jeżeli chodzi o tą naklejkę znajdującą się na komputerze, to tak. mam

Faranel
komentarz
komentarz (edytowane)

Ktoś poradzi co konkretnie zrobić? :/

Edytowane przez Faranel
Faranel
komentarz
komentarz

Ktoś poradzi co konkretnie zrobić? :/

Eryk1663
komentarz
komentarz

poczekaj spróbuje cos poszukac.


zrób tak jak na tym filmiku , i zobacz czy cos da.

 

F8 spamuj przy restarcie  , i pozniej rob to co on.

 

https://youtu.be/B0VIPG_Uyc8

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.