x-kom hosting

Dodatkowy wentylator

airdamien23
utworzono
utworzono

Cześć Wszystkim :)

Czy jest w sklepach taki wentylator który chłodzi wewnątrz obudowy płytę główną i wszystkie podzespoły ? Leci w tym filmiku a dokładnie w 1:55 minucie :D

http://pl.youtube.com/watch?v=J-d9R1R_CWI

Czy tylko można zrobić coś takiego jedynie własnej roboty ? Tylko jak za to się zabrać ?

Proszę o pomoc

Sonido
komentarz
komentarz

O ten wentyl Ci chodzi? http://allegro.pl/item304659847_zalman_970...0_am2_w_wa.html

Jak tak, to jest to cooler na procka Zalman 9700 LED. Chyba najwydajniejszy wentylator na procesor chłodzący go powietrzem i jego głównym zadaniem jest właśnie chłodzenie CPU, a że przy okazji dmucha na reszte podzespołów(RAM, NB i grafa) to tylko jego zadanie poboczne. Mam taki sam więc wiem jak działa :mruga:

XBiT
komentarz
komentarz

Mu chodzi o ten wielki na obudowie :D

Sonido
komentarz
komentarz

No to precyzuj swoje wypowiedzi. Bo podałeś, że w 1:55 go widać, a wtedy właśnie widać tego Zalmana. Ten na ściance bocznej był widoczny juz wcześniej. Nie łatwiej było napisać, że właśnie chodzi o te śmigło na boku? Można też kupić dodatkowo wentyl do budy 20cm.

airdamien23
komentarz
komentarz
No to precyzuj swoje wypowiedzi. Bo podałeś, że w 1:55 go widać, a wtedy właśnie widać tego Zalmana

przepraszam 1:56 widać ścianke boczną

to nie jest domowa robota tylko seryjna taka obudowa

http://allegro.pl/item302893616__aerocool_...i_srebrny_.html

tak o ten duży wentylator mi chodzi ale ja obudowe już mam tylko taki duży wentylator cza mi zamontować w mojej obudowie

moja obudowa to Modecom Thinkbell

Sonido
komentarz
komentarz

Na allegro są 20 cm na bank, a może i większe - poszukaj ;)

airdamien23
komentarz
komentarz
Na allegro są 20 cm na bank, a może i większe - poszukaj ;)

Ja znaleść nie moge na allegro SebaSonido proszę zapodaj linka jeśli możesz ;)

Sonido
komentarz
komentarz

No rzeczywiście aktualnie na allegro nic nie ma, ale jakiś czas temu jeszcze widziałem jakiś spory wentyl. Ten Antec podany przez zenith'a jest niezły, tylko trochę drogi. Lepiej wsadzić jakiś super cichy i wydajny 12cm.

airdamien23
komentarz
komentarz

ok dzięki zeniTh

Ja musze dziure zrobić na jednej ze scian obudowy gdzie bedzie wentylator do przepływu powietrza z obudowy?

snip91
komentarz
komentarz

Jeśli nie masz to musisz ;)

airdamien23
komentarz
komentarz
Jeśli nie masz to musisz ;)

Jednak tego nie zrobie macie jakieś inne pomysły ? :mellow:

SebaSonido polecił mi coś takiego

http://allegro.pl/item304659847_zalman_970...0_am2_w_wa.html

Co o tym myślicie ? bedzie chłodzic reszte podzespołów ? ( Płyte główną w szczególności ) ?

Sonido
komentarz
komentarz

Wydaje mi się, że chłodzi. Bo miejsca zajmuje sporo i delikatnie obwiewa miedzianymi blaszkami resztę bebechów. Aktualnie mam 37'C na mobo. Ja jednak kupowałem, aby zbić tempę procka no i to zadanie Zalman spełnia idealnie. Temperatura w porównaniu do AC Freezer 64 PRO spadła o 20'C.

Podaj jakie masz tempy (HDD,CPU,GPU,mobo) to Ci coś doradzimy, jakie wentyle itp. Podaj również swój budżet i ilość miejsc w budzie na wentylatory wraz ze średnicą.

zeniTh
komentarz
komentarz

na moje oko to nie bedzie chlodzil reszty...

to jest cooler na procesor a nie na to zeby robic obieg powietrza w obudowie ...

jesli chcesz zeby Ci spadly temperatury w obudowie to kup sobie dwa wentyle jeden daj z przodu zeby wciagal powietrze do obudowy a drugi daj z tylu zeby wyciagal powietrze z obudowy i tak zwiekszy Ci sie cyrkulacja powietrza w obudowie za czym idzie to ze spadna Ci temperatury innych podzespolow ...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.