x-kom hosting

Tablet Lenovo - problemy z kalwiaturą fizyczną

XV2010
utworzono
utworzono

Mój tablet zwariował. Z przykrością muszę to przyznać.
Od dłuższego czasu używam klawiatury fizycznej podłączanej za pomocą micro-USB. Ciągle działała bez zarzutu, aż w końcu wczoraj - szok. Ni stąd ni zowąd klawiatura przestała działać. Odłączyłem ją więc i postanowiłem pisać dalej za pomocą klawiatury ekranowej. Niestety, ta się nie pojawiła, gdy wcisnąłem pole tekstowe. Tknięty przeczuciem wszedłem w ustawienia i, tak jak się spodziewałem, tablet nie otworzył klawiatury ekranowej, gdyż nadal widział fizyczną jako podłączoną. Musiałem więc wyłączyć obsługę klawiatury fizycznej, by móc normalnie używać urządzenia. Teraz za każdym razem, gdy podpinam fizyczną, tablet owszem, wykrywa ją, ale ona nie działa, i w dodatku gdy ją odpinam, on dalej widzi ją jako podłączoną. Co ciekawe, gdy wsunę wtyczkę od klawiatury do połowy, tablet na chwilę nie widzi klawiatury - jednak gdy tylko ją wsunę do końca, lub wysunę, znów jest "podłączona". Co jeszcze gorsze, tablet dwa razy od wczoraj samoczynnie się zrestartował, ostatni raz, gdy chciałem wejść w ustawienia, by naprawić szkody po ostatniej próbie podpięcia klawiatury. Podejrzewam, że istnieje tu jakiś związek.

Co to może być? I jak się z tym uporać? Czy to jakiś problem z gniazdem microUSB (wątpię, gdyż tablet ładuje się normalnie)?

Youki
komentarz
komentarz

A co to za dokładnie tablet, Mixx 2 ?

 

Osmta;pwa;http://www.forumpc.pl/topic/371058-zestaw-do-2500/?p=2318934ś.altia;ozpwa;http://www.forumpc.pl/topic/371058-zestaw-do-2500/?p=2318934ś cpś pstatmop ?

 

Klawiatura była w zestawie czy jakąś inna, masz możliwość sprawdzić w innym urządzeniu czy przez przejściówke mini USB na USB w jakimś PC ? 

XV2010
komentarz
komentarz

Nie, tablet to A7600. Klawiatura niezależna, firmy Kiano. Mogę ją sprawdzić, ale wydaje mi się, że problem tkwi w tablecie, bo to on widzi ją podłączoną, gdy jej nie ma.

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdź profilaktycznie, będzie wszystko wiadomo. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.