x-kom hosting

Windows XP Pomoc potrzebna

MCnisz
utworzono
utworzono

Witam mam nieużywaną płytę główną na której zainstalowany był windows 7. Teraz podłączyłem do niej sprawny dysk, na którym zainstalowany był windows xp. I tu pojawia się problem ponieważ w momencie wczytywania windowsa, miga niebieski ekran i komputer załącza się od nowa. Moje pytanie co zrobić? Czy mogę na tym dysku zainstalować windows 7 bez utraty danych? Wystarczy coś przełączyć w biosie? Czy jeśli trzeba utracić dane i sformatować dysk, to jestem w stanie je później odzyskać? Pilnie potrzebna odpowiedź

r102
komentarz
komentarz

Może spróbuję ten problem usystematyzować:

 

1. Jest płyta głowna/komputer znaczy się/

 

2. Do tych sprzętów dokładasz dysk z windowsem  z innego komputera - raczej nie powinien się włączyć,

bo to inny komputer i inne te podzespoły z płytą główną na czele - tak jest ???

 

3. Dane na dysku - oczywiście przed instalacją systemu ważne lub sentymentalne dane  /czyli takie nie do odtworzenia własne zdjęcia,

dokumenty czy własne filmy/ - trzeba zapisać na innym nośniku /a przynajmniej na innej niż systemowa partycji dysku o ile taka partycja istnieje/. Zresztą te ważne lub sentymentalne dane zawsze trzeba mieć zapisane przynajmniej na 2 różnych nośnikach...

 

4. Jeśli w czasie instalacji sformatujesz /a to nastąpi tak czy siak/ partycję na system i zainstalujesz tam system - to poprzednie

dane są raczej "zniknięte".

MCnisz
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli sformatuję tylko partycję z systemem a ten drugi z danymi zostawię w spokoju to dane zostaną?

Co później będę musiał pobrać (sterowniki) Tylko do płyty głównej, karty graficznej czy coś jeszcze?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.