x-kom hosting

Wybór szybkiego, małego i lekkiego laptopa [ok. 2500 zł]

M4tth3w
utworzono
utworzono

Witam serdecznie :)

 

Muszę się zmierzyć z wyborem laptopa, który będzie łączył ze sobą następujące cechy, czyli:

 

- musi być lekki

- bateria ma długo trzymać (minimum 4-5h)

- matryca max 14.9" full hd

- procek 4 rdzenie

 

budżet to ok. 2500 zł z nastawieniem na plus, lecz na pewno nie przekraczający 3000 zł. Wiem, że to nie dużo jak na sprzęt takiej klasy, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma ;)

 

Sprzęt będzie głównie wykorzystywany do pracy (tworzenie www / programowanie) oraz na uczelni (z tego względu ma być lekki i długo żywotny na baterii).

 

Z tego co wypatrzyłem, to mam coś takiego na przykład: http://allegro.pl/dotyk-ips-dell-13-7347-i5-4210-8gb-500gb-w8-1-etui-i5223629714.html(mam też kilka innych zakładek, ale chciałbym poznać głównie Wasze propozycje).

 

Zastanawiam się nad ekranem dotykowym, ale nie jest to rzecz, bez której się nie obejdę. Patrzę również na hybrydy typu laptop-tablet, bo podoba mi się to rozwiązanie.

 

Proponujcie - rozważnę każdą propozycję, droższą, tańszą, sprzęt trochę mocniejszy, trochę słabszy... po prostu dostaję trochę zawrotu głowy z wyborem i mogę przeoczyć coś wartego uwagi.

 

Pozdrawiam :)

Krieger
komentarz
komentarz (edytowane)

laptop-tablet do programowania? Nope

 

Z wydajniejszych Acer V3-371 z i7ulv + 8GB RAM. Posiada matową matrycę FHD i aluminiową obudowę

 

opcjonalnie biznesowy Asus B451 z i5 + 8GB RAM. Procesor o tej samej wydajności co i7ulv z acera. Laptop posiada matową matrycę FHD, dobrej jakości obudowę oraz 3 letnią gwarancję z naprawą domową.

  • Dobra wypowiedź 1
avatarek
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak już tak mocno naciągamy budżet to bardzo fajny jest Dell latitude 3440 z i5ulv + gt740 HD+

ma matrycę HD+

Bardzo solidną aluminiowąobudowę

mocna bateria

3 letnia gwarancja w trybie next business day

 

Wersja bez systemu

M4tth3w
komentarz
komentarz

laptop-tablet do programowania? Nope

 

Wiesz, na wykładach też coś trzeba robić :hurra:

 

Powiem szczerze, że fajna propozycja, nie natknąłem się wcześniej na ten model.

Czekam na kolejne :)

Krieger
komentarz
komentarz

Są to najlepsze opcje z 13-14". Ekran FHD przyda się w programowaniu, otworzysz np. VS i masz jeszcze trochę miejsca na przeglądarkę czy inny program.

M4tth3w
komentarz
komentarz

Dokładnie dlatego pisałem o takiej matrycy. Asus ma fajne to, że można tam zamiast napędu dorzucić SSDka tanim kosztem, to jest jak dla mnie duży plus.

avatarek
komentarz
komentarz (edytowane)

Lenovo thinkpad e450 z i5ulv + Full hd

wersja z systemem

  1. lapek z serii biznesowej z porządną obudową
  2. ma matrycę full hd ergo lepsze parametry i duzy obszar roboczy względem zwyczajnej matrycy
orzeszek78
komentarz
komentarz (edytowane)

[url=http://www.x-kom.pl/p/243408-notebook-laptop-13%2C3-asus-r301lj-r4031d-8-i5-5200u-8gb-240ssd-gt920m-fhd.html?partnerid=100213137&sm12=OQ==&ts=1436382001&token=cc4e5f845d7fe8cb67d910a82c0c4083] asus r301[/url]

energooszczędny procesor i5, dobra klawiatura, matowy ekran o rozdzielczości fhd , lekki i smukły, bateria - średniak, w zestawie dedykowana karta graficzna - bez szaleństw ale zawsze może się przydać, 8gb pamięci ram przez to laptop jest bardziej wielozadaniowy (możliwość wykonywania kilkudziesięciu czynności jendocześnie) , pracę przyśpieszy dysk ssd, dobry dźwięk z głośników, obudowa wygląda jak szczotkowane aluminium

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.