x-kom hosting

Monitor 144hz Jaki kabel?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Youki ,
1Up
utworzono
utworzono

Witam.

Czytałem że żeby cieszyć się odświeżaniem na poziomie 144hz muszę podłączyć monitor przez kabel DP bo inne mogą tego nie ogarnąć, czy to prawda?

Chciałem kupić ten monitor - http://www.morele.net/monitor-benq-xl2411z-631226/Tylko z tego co widzę to oferuje on odświeżanie na poziomie 144hz, ale nie ma wejścia "DisplayPort"

Tylko:

Analogowe (D-Sub)

Cyfrowe (DVI)

Cyfrowe (HDMI)

 

Co w takim wypadku zrobić?

 

 

  • Rekomendowana odpowiedź
Youki
komentarz
komentarz

Tak, jak 144 to DP

akimata
komentarz
komentarz

Dual DVI-D tez ogarnia 144hz

1Up
komentarz
komentarz

"DVI- D cables support 120 Hz If you want to use 144 Hz will must use the Display Port connection"

Z angielsko języcznego forum.


Tak, jak 144 to DP

Okej, tylko nie mogę zrozumieć dlaczego Benq wypuścił monitor z odświeżaniem 144hz bez portu DP skoro tylko ten kabel zapewni nam takie odświeżanie :(

akimata
komentarz
komentarz (edytowane)

Poczytaj uwaznie, mowimy nie o single link DVI-D a o dual link (wiecej pinów), wpisz sobie w internety i zobacz jak to wyglada, na paru forach znalazlem, ze bez problemu 144hz po dualu daje rade.

Youki
komentarz
komentarz

Taniej, w zupełności wystarczający i sprawdzony jest LG 24GM77

1Up
komentarz
komentarz (edytowane)

Miałem na oku wcześniej tego LG tylko że on nie posiada "Flicker free"

Chodzi mi czy te monitory od Iiyami są dobre bo jeszcze nigdy nie miałem od nich sprzętu.

Jest taniej ale to 100-200zł dużej różnicy mi nie zrobi przy tym, lepiej to trochę dołożyć i mieć "lepszy" sprzęt niż skąpić każdej złotówki :)

 

@edit: "Chroń oczy przed wyczerpującym migotaniem i nadmiarem męczącego niebieskiego światła, korzystając z wbudowanej technologii Flicker Safe" - Mój błąd jednak ma. Sugerowałem się opisem z morele, a tam nie było to wymienione.

W takim razie lepiej tego LG, czy ten od Iiyamy ( nie patrząć na rózniecę 100-200 w cenie ) ?

Youki
komentarz
komentarz

Chodzi mi czy te monitory od Iiyami są dobre bo jeszcze nigdy nie miałem od nich sprzętu.

Nie ma rzetelnej recenzji o tym modelu, ciężko i coś powiedzie.

1Up
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie ma rzetelnej recenzji o tym modelu, ciężko i coś powiedzie.

A o samej marce? Chodzi mi po prostu o to czy to jest dobra firma.

 

@edit: poza tym dziękuję za pomoc Youki bo w 90% tematów które zakładałem tylko Ty mi pomagałeś :)

Youki
komentarz
komentarz

A co ma firma do tego ? To tylko logo, liczy się konkretny model, jego możliwości i stosunek ceny. 

1Up
komentarz
komentarz

A co ma firma do tego ? To tylko logo, liczy się konkretny model, jego możliwości i stosunek ceny. 

Hmm, rozumiem. W takim razie wezmę ten monitor od Iiyamy i zobaczymy co będzie.

Po jakimś 1/2msc użytkowania dodam małą "recenzje" na temat tego konkretnego modelu to może się komuś przyda.

Temat do zamknięcia, dziękuję za pomoc. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.