x-kom hosting

Szlifowanie radiatora procesora :P

B@rtek_cYcU
utworzono
utworzono

Witam. CO myślicie o szlifowaniu radiatora procesora ? Dużo się o tym ostatnio słyszy. Osobiście spróbowałem i u mnie jak na razie ( dopiero co nałożona pasta ) spadek temperatury o 3 stopnie. Wyszlifowałem swojego Freezera 7 pro papierem wodnym w kolejności 600 - 1000 - 1000 - 1500 i na tym skończyłem myślę że nie ma większego sensu bawić się już 2000 albo jak nie którzy pastą automax :P

Swoje wyczyny zamieszczam poniżej :P Jeśli ktoś już to robił i ma fotki to się chwalcie chętnie porównam swój efekt z waszym :P

dfhhfdh.JPG

post-5268-1202032196_thumb.jpg

Fallen
komentarz
komentarz

No ładne lusterko ;) Ja jak mialem starego coolera arctica to tez go wypolerowalem, z tym ze meczylem sie jeszcze papierem 2000 :P no i tez kikustopiniowy spadek temp zauwazylem;) Tak ze jesli producent nie zrobil spodu na lustro to warto sie samemu nad tym pomeczyc trche :) 600?? nie narobil Ci rys?? ja zaczynalem od 800 i mi sie zdawal za zairnisty heh

Black_Tiger
komentarz
komentarz

Cienko i rownomiernie nalozona pasta

z dodatkiem srebra daje dokladnie taki sam efekt.

B@rtek_cYcU
komentarz
komentarz

Ale cienko nałożona pasta z dodatkiem srebra plus radiator wypoloreowany na lustro daje jeszcze lepszy :P

Przed wypolerowaniem miałem nałożone Artic Silver 5 po wypolerowaniu też więc spadek dzięki wypolerowaniu napewno jest, aczkolwiek wiadomo że bez dobrej pasty nawet lustro nie będzie idealnie odbierało ciepła. Prawdę mówiąc to tylko pare stopni ale dla mnie to zawsze coś i warto się pomęczyć choćby dla własnej satysfakcji.

600 nie narobiła mi za mocnych rys, trzeba tylko wszystko robić dokładnie i się nie śpieszyć za mocno :P Dodam iż NIE robiłem tego sposobem " szyba na nią papier i jazda radiatorem po nim" bo niestety Freezer jest zbudowany w taki sposób że jest to raczej nie możliwe ( przynajmniej dla mnie - raczkującego dziecka wśród takich spraw nie mającego pojęcią co i jak :P ) a musiałem go odwrócić, papierek do jakiejś równej powierzchni ( klocek drewna itp - u mnie to był wycięty płaski prostokąt z twardego i płaściutkiego kawałka plasitku ponieważ nie miałem nic innego pod ręką :/ ) no i jedziemy raz w jedną stronę potem o 90 stopni i dalej. Troszkę pracy ale efekt myślę klarowny. Szczególnie jeśli komuś było dane zobaczyć spód freezera...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.