x-kom hosting

Jak naprawic system windows XP w netbooku gdzie nie da sie wsadzic plyty?

tarryn_tnt
utworzono
utworzono

mam windows XP i tam sa tryby awaryjne itp i to nie dziala, pewnie wiecie o co mi chodzi!!

jak to naprawic, nie mam plyty do windowsa xp.. 

blagam pomocy bo to nie moj netbook. bez plyty mozna to naprawic? 

:(( 

lukee8
komentarz
komentarz

Hmmmm..
a moze naped na USB DVD CD... a moze bootowalny xp z pendrive... :)

Geeek
komentarz
komentarz (edytowane)

Najlepiej i najłatwiej z pendriva, ale jeśli nie znasz się na komputerach to może ci być trochę trudno to zrobić.

Jak nie to możesz oddać do serwisu.

r102
komentarz
komentarz

Instalacja winXP z pendriva to krew pot i łzy / Zayfi, do ataku !!!

 

Tak na szybko to zastanów się /jeżeli wyższe windowsy nie za bardzo chcą chodzić ze względu na sprzęt ale zawsze przecie

można spróbować jakiś/ - nad jakimś  cienkim Linuksem...

hixmen
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli chcesz dokonać próby naprawy Windowsa XP. To jak poważniejsza awaria i tak trzeba zacząć od zdobycia tej samej wersji XP jaki jest na dysku np. home czy professional albo inna. I rzeczowa instalka musi mieć najnowszy SP3. Bo z dużym prawdopodobieństwem, system zainstalowany na dysku, może być z aktualizowany do SP3. A nawet jak nie i jakimś trafem jest np. SP2 na dysku. To dla pewności instalkę systemu mieć z SP3. Żeby nie doszło do degradacji niektorych plików systemowych , programów, po naprawie, i zrobił sie w efekcie bałagan, zamieszanie. Jesli byś się decydował na samą naprawę, nie czystą instalację.

Jesli nie ma napędu, to zostaje jak kolega wspomiał użyć napęd na usb. Albo próbować z pendriva. Zostaje jeszcze kwestia jakiego interfejsu jest to dysk. Jak sata to zostaje z integrować z instalką stery sata. Chyba że nawet jak sata dysk a w biosie jest ustawione w trybie ide, to nie ma potrzeby integracji z instalką.

Nie wiadomo w jakim stopniu jest uszkodzony system, jak tryb awaryjny nie działa, to może być poważniejszy. I naprawa drugie r może nie dać pozytywnego skutku, I zostaje w tedy czysta instalacja tą samą wersją na którą ma się licencję. Przed próbą naprawy, czy to przez drugie r jako próba naprawy podczas instalacji XP, albo czysta instalacja. Dobrze będzie podglądnąć stan dysku, czyli smart dysku i stan powierzchni np. MHDD.

Zayfi
komentarz
komentarz
Instalacja winXP z pendriva to krew pot i łzy / Zayfi, do ataku !!!

 

Przykro mi że Bóg cię opuscił. Najpierw sie naucz - potem doradzaj innym.

r102
komentarz
komentarz (edytowane)

Wspierany przez Boga bufon jak zwykle - niezawodny...

lukee8
komentarz
komentarz

Robisz botowalnego pena i po sprawie. Ja raz zrobiłem i ciagle uzywam.

Gość
komentarz
komentarz

Robisz botowalnego pena i po sprawie. Ja raz zrobiłem i ciagle uzywam.

Napisz jak tylko dokładnie łącznie z integracją sterownika AHCI.

lukee8
komentarz
komentarz

Google ci padło?
Na necie masz gootowe obrazy z paczkami sterownikow min AHCI oraz np sterowniki do wifi.
Z takiego obrazu tworzysz bootowalny pendrive.. gdzies cos trudnego?

Gość
komentarz
komentarz

Nie chcę gotowego obrazu bo mam system swój oryginalny, po co mi zbędny sterownik do Wi-Fi jeśli mam inna kartę.

lukee8
komentarz
komentarz

Chłopie podałem przykład.. dla mnie jest to wygodne bo nie musze potem dogrywac sterownika.. a sam czysty xp tez ma wiele innych sterownikow ktorych nie instaluje i nie marudzisz po co mi zbedny sterownik ^^

Jak chcesz koniecznie ze swojego to masz taki program jak nlite i do niego pełno tutoriali np:
http://forum.programosy.pl/integracja-sterownikow-sata-za-pomoca-nlite-vt103623.html

tarryn_tnt
komentarz
komentarz (edytowane)

a w serwisie ile wezma za naprawe? 

 

 


Robisz botowalnego pena i po sprawie. Ja raz zrobiłem i ciagle uzywam.

ciekawe jak zrobie jak sie nie chce wlaczyc....eh

hixmen
komentarz
komentarz

ciekawe jak zrobie jak sie nie chce wlaczyc....eh
To chyba oczywiste, że jak system nie działa na danym netbooku, albo ktoś kupi taki sprzęt bez systemu i wersja bez napędu. To musi nabyć system i ewentualne z granie systemu na pena, zrobić na innym działającym kompie. Jak nie masz możliwości, drugi komputer, albo u znajomych. U których by można zgrać instalkę na pena, albo jak ktoś ma gotową daną wersję systemu na penie, na którą masz licencję. To chyba zostaje serwis, a ile sobie policzą, to może koledzy są na bieżąco ile tak usługa kosztuje.

 

Czy na danym netbooku jest recovery i też się nie uruchamia jak awaryjne itp. jak to okresliłeś/aś.

 

Jak pisałem we wcześniejszym poście, dobrze będzie przed próbą naprawy czy czystą instalacją,  ze wskazaniem na drugą opcję jak awaryjny nie działa. Sprawdzić stan dysku, żeby nie tracić czasu jak dysk może w złym stanie. I np. MHDD na penie, podobnie jak sam system, też musisz zrobić na działającym komputerze z systemem.

tarryn_tnt
komentarz
komentarz

To chyba oczywiste, że jak system nie działa na danym netbooku, albo ktoś kupi taki sprzęt bez systemu i wersja bez napędu. To musi nabyć system i ewentualne z granie systemu na pena, zrobić na innym działającym kompie. Jak nie masz możliwości, drugi komputer, albo u znajomych. U których by można zgrać instalkę na pena, albo jak ktoś ma gotową daną wersję systemu na penie, na którą masz licencję. To chyba zostaje serwis, a ile sobie policzą, to może koledzy są na bieżąco ile tak usługa kosztuje.

 

Czy na danym netbooku jest recovery i też się nie uruchamia jak awaryjne itp. jak to okresliłeś/aś.

 

Jak pisałem we wcześniejszym poście, dobrze będzie przed próbą naprawy czy czystą instalacją,  ze wskazaniem na drugą opcję jak awaryjny nie działa. Sprawdzić stan dysku, żeby nie tracić czasu jak dysk może w złym stanie. I np. MHDD na penie, podobnie jak sam system, też musisz zrobić na działającym komputerze z systemem.

 

mam jeszcze 2 kompy. dzieki za pomoc. :)

r102
komentarz
komentarz

I zawsze zostaje wersja hardcore dla ryzykantów - znaleźć gdzieś w sieci obraz dysku z systemem na swojego laptopa - który jakiś pasjonat 

komputerów opublikował /ciekawe co do niego dodając "od siebie" ;> / -  i na próbę  / tu zaznaczam cenzurze - dla próby, tak z ciekawości jak będzie działać/  wgrać go na swój dysk. Taka operacja np z programem Acronis  True Image zajmuje jakieś 3 minuty.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.