x-kom hosting

Nie idzie zainstalować WIN XP

elliotek
utworzono
utworzono

Witam, muszę pilnie zainstalować na nowym stacjonarnym komputerze HP ProDesk Windowsa XP PRO. 

 

Ale niestety nie da się:( Oczywiści zmieniłem ustawienia w BIOS AHCI na IDE, ale niestety to nie pomogło dalej ten sam problem, czyli niebieski ekran STOP. Cc jeszcze można by zmienić w bios aby rozwiązać ten problem. 

Musze mieć na nim XP:( Mam nadzieję że ktoś przerabiał ten temat.

r102
komentarz
komentarz (edytowane)

Zapewne banalna przyczyna, o której młodzież już nie pamięta - winXP nie obsługuje dysków na łącze SATA.

Znaczy się czysty obraz czystego winXP. Nie dotyczy jakichś modowanych czyli np "firmowych" windowsów producentów komputerów czy jakichś samoróbek, bo mają zintegrowane sterowniki do SATA.

Bo jak był  wypuszczany to takich dysków jeszcze nie było za bardzo:

 

http://www.forumpc.pl/topic/369067-pomocy/

 

 

A w ogóle to mogą być problemy z wszystkimi "sterownikami" do komputera na XP jak jest taki dzisiejszy ten komputer...

elliotek
komentarz
komentarz

To by było zbyt łatwe.... IDE ustawione

hixmen
komentarz
komentarz

A ten nowy komputer, ma sam bios czy z uefi. Jeśli z uefi,  to może być problem ewentualnie daj na legacy coś w tym stylu, jak masz takie ustawienia i zobacz. A instalujesz XP z płytki czy pena.

elliotek
komentarz
komentarz

Wygląda jak bios, ustawienia boot UEFI wyłączyłem zostawiłem tylko Legacy. I występuje teraz problem 0x000000A5.

Instaluje z płyty, a ma to jakieś znaczenie?

Gość
komentarz
komentarz

Secure boot jeszcze musisz wyłączyć.

elliotek
komentarz
komentarz (edytowane)

wyłączyłem ale też nie działa

dawid223
komentarz
komentarz

Mam ten sam problem, laptop toshiba satellite l40 17u. 

Na poczatku nie bylo moich dyskow na liscie partycji, uzylem programu nLite, partycje sie pojawily ale teraz podczas instalacji pisze ze nie ma pliku "nhelper.exe", wywalilem go z txtsetup, teraz pisze ze nie ma nlite.inf nie wiem juz co robic, od 3 godzin nad tym siedze :/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.