x-kom hosting

Napęd dvd nie czyta płyty CD-RW

koso94
utworzono
utworzono

Cześć, mam płytkę, która została nagrana własnoręcznie lata temu, płyta CD-RW, napęd LG, wiele razy odtwarzałem już tą płytę, trochę poleżała w pudełku i chciałem znowu ją odpalić, ale komputer jej nie czyta "włóż płytę do napędu" nie wiem co zrobić, inne płyty działają.

bemol911
komentarz
komentarz

Sprawdzałeś płytę w jakimś innym napędzie ? 

koso94
komentarz
komentarz

Nie, ale nie jest jakoś bardzo porysowana i leżała w pudełku :/ sprawdzę przy okazji, ale w takich warunkach mogłaby się zepsuć?

hixmen
komentarz
komentarz

Mi podobnie nagrywarka liteon ,przestała czytać oryginalną płytę ze sterownikami, od płyty głównej. I podobnie jak u Ciebie inne płyty czytalo. I po niedługim czasie przestało nagrywać dvd, więc dało przekonanie że laser się rozkalibrował, albo z czasem jego moc osłabła. Nie zabierałem się za czyszczenie soczewki ponieważ był problem z wysuwaniem tacki. To co jeszcze zrobiłem, to aktualizacja firmware ale nie pomogło. Więc została kupiona nowa nagrywarka i czyta tą płytę od płyty głównej. Zdziwiłem się ,bo zdążyłem tą płytę porysować a nowa nagrywarka potrafiła odczytac płytę. Co prawda chwilkę się zastanowiła ale odczytała. Ale biorąc pod uwagę wspomniane zarysowania i odczytanie, byłem troszkę w szoku.

Nic, możesz sprawdzić na innym napędzie jak kolega zaproponował. I jak ta druga odczyta to możesz przegrać na inną płytę. I może będziesz mógł odczytać zawartość na kopi . Tylko miej na uwadze że napęd może w każdej chwili odmówić posłuszeństwa. Czy to z odczytem niektorych płyt czy z nagraniem prawidłowym. Biorąc pod uwagę że teraz napędy są tanie. Bawienie się w czyszczenie soczewki czy aktualizacja w firmware, nawet jak da pozytywny efekt, nie da pewności na jak długo. Sama żywotnośc lasera może wchodzić w grę.

  • Dobra wypowiedź 1
koso94
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak na razie jeden inny pc zamulał i zwieszał foldery po włożeniu płyty, choć jest dość sprawny.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.