x-kom hosting

[2000zł] Laptop do Cs'a,filmów,photoshop

Krieger
komentarz
komentarz (edytowane)

Słaba karta graficzna do grania

 

Wydajniejsza będzie toshiba c55 z i3m + GT740. Procesor to samo tylko bez turbo oraz najwydajniejsza karta do 2k, laptop z systemem

 

drożej acer e5-571g z i5ulv + GT840. Procesor o tej samej wydajności i ~15% mocniejsza karta, do tego pojemna bateria i system w cenie

Mesajah
komentarz
komentarz (edytowane)

jeszcze chciałbym propozycje na laptopa do 3000 zł  bo możliwe ze za tyle kupie.

Chciałbym żeby miał mocniejszy procek kosztem karty graficznej mam ssd

Czy da się wyjąc dysk z laptopa i zrobienie go jako zew. dysk ? i wrzucenie mojego dysku ssd ze stacjonarnego Crucial MX100 128gb ?

Laptop tylko do cs'a i ewentualne slabsze gry no i filmy i photoshop raczej amatorsko.

Krieger
komentarz
komentarz (edytowane)

Do 3k masz Asusa R510 z i7 + GTX850. Posiada 4 rdzeniowy procesor i kartę, która bez problemu poradzi sobie z csem. Do tego matowa matryca FullHD i dobra kultura pracy

 

Ze słabszym procesorem masz MSI GP60 z i5 + GTX850. Karta taka sama, posiada lepszą matrycę

 

Stricte do gier (nowszych) najwydajniejszy jest Lenovo y50 z i5 + GTX960. Karta ~50% mocniejsza od gtx850 ddr3. Posiada bardzo dobrą matryce IPS, podświetlaną klawiaturę, matową matryce FullHD i audio firmy JBL. Laptop z mocniejszą kartą kosztuje ponad 5 tys

 

Między Asusem/MSI oraz Lenovo masz MSI GE60 z i5 + GTX850 DDR5 - karta ~20% mocniejsza od GTX850 DDR3

 

Do wymienionych lapków możesz zaontować swój SSD SATAIII w miejsce HDD a hdd w zewnętrzną obudowę.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Z tańszych modeli masz jeszcze Acer e5-572g z i5M i GF840m. Matowa matryca FULL HD. Laptop jest nieźle wykonany, posiada mocna akumulator nawet do ponad 5h działania na wifi, dobra kultura pracy, nie jest głośny ani się nie przegrzewa. Spokojnie do CS jak i Photo wystarczy

Mesajah
komentarz
komentarz (edytowane)

Słuchajcie jednak cena to będzie 2000 zł na 100%

 

http://www.x-kom.pl/p/179439-notebook-laptop-15-6-toshiba-satellite-c55-a-1jl-i3-3110m-8gb-750-win8-740m-2gb.html?partnerid=100180188&sm12=MjU=&ts=1435245326&token=3856b66024c03d7b21863d47faa9bfe1

 

Wybrałem tego laptopa ale słuchajcie da rade tam włożyć ssd 128gb ? 

 

Mówisz że i3-3110m to to samo co i5 4200m ? wydajnościowo ?

 

Zastanawiam się też czy nie lepiej tego prooboka bo ma matowy ekran i ładniej wygląda moim zdaniem jak z kulturą pracy itp ?

A jeśli bym nie brał do cs'a tylko do photoshopa filmów itp to jaki polecacie ?

Bo w sumie nie ma co raczej inwestować w laptopa do cs'a bo stacjonarka lepiej wypadnie o od dłuszego czasu nie grywam w żadne gre ale w jakieś starsze gry chciałbym pograć :)

A i czy tą toshibę można wziąść w kolorze cały czarny ?

Krieger
komentarz
komentarz (edytowane)
Mówisz że i3-3110m to to samo co i5 4200m ? wydajnościowo ?

 

 

Nie, wydajnościowo nie jest to to samo.

 

i5m = 2 core + 2 HT + Turbo

i3m = 2 core + 2 HT

 

Toshiba za to ma o wiele mocniejszą kartę, lenovo ma tylko integrę - słaba opcja do gier.

 

Z dyskiem tutaj masz Toshibe c55 z i3 + GT740 + ssd 128GB

avatarek
komentarz
komentarz

nie przekraczają 2 k pln masz Lenovo z50 z i3ulv + gt840m

moim zdaniem lepszy wybór niż toshiba ( nie przepadam za tą marka między innymi przez marna jakkość)

Krieger
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak słabszy i3ulv to zdecydowanie lepsza opcja do CS-a.

  • Dobra wypowiedź 1
Mesajah
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeszcze raz powtórzę w cs'a jednak nie będę grał bo tu lepiej stacjonarny kupić a ten mam zamiar też kupić za rok może dwa.

 

Teraz potrzebny mi laptop do filmów i do amatorskiej obróbki w photoshopie więc myślę że tu lepiej postawić na procesor.

Dysk ssd posiadam 128gb Cruciala M500 więc tylko się pytam czy mogę go zastąpić za HDD we wszystkich tu podanych laptopach.

Mam toshibę satellite i też nie przepadam słaba jakość wolałbym hp ale nie wiem jak teraz z tą jakością w nowych od toshiby bo toshibkę mam kupywaną z 4-5 lat temu za 1500 zł...

 

Moje wymagania są takie : 

- Bez dysku ssd 

- Dysk HDD może być 500 gb nie potrzebny mi 1000 gb teraz mam na stacjonarce 750 gb i nawet nie mam 1/2 dysku zajętego.

- z oryginalnym systemem wolałbym 8.1 (jak to będzie z tą aktualizacją do 10 za darmo na rok ? czy co ?)

- Możliwość włożenia dysku SSD do laptopa zamiast HDD (HDD wyjmę i zrobię jako zewnętrzny przez usb a ssd będzie w laptopie (ssd mam swój już zakupiony)

- Minimum 24 miesiące gwarancji

- Dobra kultura pracy

- Nie musi być 15 cali

- Najlepiej w HD

- Najlepiej matowa matryca ale nie musi

- Dobra wytrzymałość i jakość (toshiba tu odpada ale w sumie nie wiem).

- 4gb lub 8gb ram

 

- Do bardzo starych gier typu ( Heroes 3 , Max Payne itp.)

-

Krieger
komentarz
komentarz (edytowane)

Z matową matrycą masz Acera e1-572G z i5ulv + R7 265. W mniej wymagające gry pograsz bez problemu, w csa też. Możesz zamontować SSD w miejsce HDD

 

podany przez Ciebie HP Probook 450 z i5m + 4GB RAM to seria biznesowa z bardzo dobrym wykonaniem, ze starymi grami sobie poradzi. Nie posiada natomiast windowsa

  • Dobra wypowiedź 1
avatarek
komentarz
komentarz

do twoich wymagań wystarczy nawet i Acer v3-552 z i3ulv + radeon 8750

MA matową matrycę

Dobra jakosć wykonania

wystarzająca wydajność

Mesajah
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli ten HP Probook 450 wymieniony przeze mnie ma takie dobre wykonanie to czy lepiej kupić jego używkę może z żeby był 8gb ramu i z windowsem no i oczywiście z gwarą.

 

Bo ten HP naprawdę mi się podoba.

A acer nie mam jakoś zaufania do tej firmy.

 

 

http://www.x-kom.pl/p/238437-notebook-laptop-15%2C6-hp-probook-450-i5-5200u-4gb-500-dvd-rw.html - co sądzicie o tym trochę słabyszy procek ale lepsza chyba zintegrowana karta graf ?

 

Może być jeszcze opcja taka używany do 2000 zł z gwarancją z tymi samymi wymaganiami.

Krieger
komentarz
komentarz

Nie, ta integra wcale nie jest szybsza ;)

Mesajah
komentarz
komentarz

A używkę jaką szukać czy lepiej nówkę twoim zdaniem ?

Krieger
komentarz
komentarz

Zależy, jak znajdziesz używkę z gwarancją to ok.

Mesajah
komentarz
komentarz (edytowane)

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=1859903

 

Znalazłem takie 


Jednak te powyżej odpadają za dużo kasy trzeba dać.

 

A co sądzicie o tej używce :

http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=84643

 

Koleś chce ją za 2200 zł...

 

Czym się różni HP ProBook 450 od 650 ?


A jaki laptop do 1000-1100 zł polecacie ?

Internet,Filmy.

Krieger
komentarz
komentarz

Najtaniej z takich sensownych Lenovo G50 z AMD A6 + 4GB RAM, reszta padaki

Mesajah
komentarz
komentarz

Który byś wybrał do 2000 zł ?

Krieger
komentarz
komentarz

ProBooka 450 z i5ulv + 4GB RAM. Matowy ekran oraz miejsce na dodatkowy dysk SSD - można w przyszłości zamontować, co do jakości to porządna obudowa więc trochę posłuży.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.