x-kom hosting

Wybór z 2 laptopow właściwego

silverados
utworzono
utworzono (edytowane)

A więc nie moge się zdecydować na właściwego laptopa z tych 2 wybranych:

Nr.1. http://allegro.pl/lenovo-z510-core-i7-4gb-ram-1tb-sshd-gt-740m-i5457497793.html

Nr.2. http://allegro.pl/lenovo-z510-i5-4200m-4gb-ram-1tb-geforce-gt740m-i5450642697.html


Oby 2 laptopy są używane nie długi okres (ok. Rok) jednakże laptop nr.1 posiada procesor i7 czterordzeniowy, a także możliwość zwiększenia ramu do 16 GB, a natomiast Nr.2 i5 dwu rdzeniowy a z ramem nie wiem jak to wygląda ale wydaje mi się ze podobnie

Ze Myślę bardziej przyszłościowo i chce się skupić na grach to bym wybrał nr.1 tylko ze nr.1 w przeciwieństwie do nr.2 był częściej uużywany i jak pytałem czy jest jakiś spadek wydajności to głównie chłodzenie trochę gorzej i nie wiem czy stawiać to jako pretekst żeby go nie kupić gdyż nie mam pewności jego stanu teraz i nie wiem czy nie będę miał z nim problemów, jednakże posiada jeszcze rok gwarancję producenta a różnica między nr 1 i 2 wynosi tylko 180 zł

Proszę o jakieś doradzenie czy opłaca się zaryzykować czy wybrać wersje z i5

avatarek
komentarz
komentarz

nie podales zastosowania sprzętu wiec trudno powiedziec czy i7 4 cores jest ci niezbedne

 

do gier czy normalnego uzywania napewno i5 wystarczy w zupelnosci i szkoda wiecej kasy na i7 przy tej karcie grafiki

silverados
komentarz
komentarz

Hmm jednak jest nie duża roznica cenowa nie chciałbym też później żałować, a na lepszym procku lapek będzie mi lepiej chodził poza grami, ale co do.gier to jakieś nowsze tytułu będą się lepiej sprawowały na czterordzeniowym procku niż na dwu

RafalZyk
komentarz
komentarz

Oba laptopy są świetne, jednak  200 złoty lepiej dopłacić i cieszyć się i7 i możliwością rozbudowy lapka. Druga sprawa, że laptop z lepszymi parametrami będzie za kilka lat nadal szybki, co nawet przy zastosowaniu domowym będzie ciebie cieszyło 

avatarek
komentarz
komentarz

zrobisz jak zechcesz

nie bedzie chodzil szybciej

windows to nei gra, nie dodasz mu ilus fps

chodzi jak trzeba juz na i3. i i5 nie daje w zasadzie zbyt wiele

JEsli juz to dysk ssd moze przyspieszyc dzialanie

silverados
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie za odpowiedź!;) Jednak mam pytanie jeszcze czy sądzicie ze jeśli chłodzenie w lapku juz się osłabiło w jakimś stopniu to warto kupować taka używke? Bo wolałbym aby uzywka dużo nie odbiegala mi od stanu nowego a wiem ze wersja z i5 ma stan praktycznie nowy bo był mało używany a nie wiem czy ta wersja z i7 juz trochę nie potyrana bo miał też jakiś problem z USB jednym ale żadnych wypadków z nim nie było tak czy tak a na wersję z i7 i taka karta cena opłacalna

trupan
komentarz
komentarz

Sam mam Lenovo Z510 od siedmiu miesięcy i nie narzekam. Używam go przede wszystkim w pracy, często jednak muszę odpalić na raz Photoshopa, Corela i Illustratora, a mimo to laptopik ogarnia i się nie ścina. Tak więc myślę że w Twoim przypadku również się świetnie sprawdzi

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.