x-kom hosting

Ge Force GTX 860M vs GTX 960 M Którą lepiej wybrać karte w laptopie ?

Filipo33
komentarz
komentarz

Wziąć*

Do CoD'a też nie jest niezbędny gtx860m.

Nie musisz instalować na SSD nic oprócz programów i systemu. Instalowanie gier na SSD nie daje żadnych większych efektów wspomagających ich działanie. 


@Edit:
Sam sobie odpowiadasz na to co piszesz. To już jest komiczne wręcz.

 

Co jest komiczne chce go zobaczyc na żywo ? Przed zakupem w x-komie


Co jest komiczne chce go zobaczyc na żywo ? Przed zakupem w x-komie

Zmacać go zobaczyc jak leza przyciski w nim czy wygodny jest .


Co jest komiczne chce go zobaczyc na żywo ? Przed zakupem w x-komie


Zmacać go zobaczyc jak leza przyciski w nim czy wygodny jest .

Nie lubie kupować w ciemno

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Zmacać go zobaczyc jak leza

Chyba mylisz laptopa z kobiecymi piersiami  :nieplacz:

Edytowane przez heaven92
Filipo33
komentarz
komentarz

Chyba mylisz laptopa z kobiecymi piersiami  :nieplacz:

Laptop to też jest cud natury jak kobiece piersi wiec trzeba zbadać empirycznie


Laptop to też jest cud natury jak kobiece piersi wiec trzeba zbadać empirycznie

 

Sytuacja wygląda nastepująco : dzis byłem w Mediamarkcie i widziałem oba modele ale w innych konfiguracjach ale to nie ma znaczenia chyba . Spodobał mi sie jeden i drugi . Lenovo ma grubsze przyciski i inaczej są podswietlone niż w Acerze . Natomiast Acer ma te przyciski bardzo delikatne i płytko osadzone . Obydwa maja obudowe gumową ( albo coś co przypomina gume ) Mile w dotyku są obydwa . Różnicy miedzy GDRR5 2048-4098 jest tylko 5 % , powiedział mi sprzedawca który ma laptopa MSI . Powiedział że w tym msi ma coś takiego że ma przycisk i włacza wtedy chłodzenie i jest naprawde mocne , powiedział że nie wie jak to jest w Acerze i Lenovo . Lenovo ma chyba tylko jeden wentylator ale nie był pewny . Acer ma dwa wentylatory ale nie umiał mi powiedzieć czy one chłodzą czy tylko zajmuja sie tym zeby kurzu nie było .

Gość
komentarz
komentarz

[spoiler] 

 

Acer ma dwa wentylatory ale nie umiał mi powiedzieć czy one chłodzą czy tylko zajmuja sie tym zeby kurzu nie było .

przerazone_koty_11.jpeg

 

[/spoiler]

Filipo33
komentarz
komentarz (edytowane)

podoba mi sie twój podpis : jesli masz problem w doborze laptopa napisz do mnie , pewnie duzo ludzi do ciebie pisze  jak im pomagasz tak jak mi wyżej .

Edytowane przez Filipo33
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Piszesz takie niedorzeczne rzeczy. Gadasz sam do siebie odpowiadając sobie na pytania. Nie można brać Cię na poważnie.

Tu masz pokazane wnętrze. Na górze widać podwójne chłodzenie wiatrakami polepszające cyrkulację powietrza wewnątrz obudowy.
 

@Poprawiłem link - ten jest do 15".

https://youtu.be/nl8dd7R555s?t=279

Edytowane przez heaven92
Filipo33
komentarz
komentarz

Piszesz takie niedorzeczne rzeczy. Gadasz sam do siebie odpowiadając sobie na pytania. Nie można brać Cię na poważnie.

Tu masz pokazane wnętrze. Na górze widać podwójne chłodzenie wiatrakami polepszające cyrkulację powietrza wewnątrz obudowy.
 

@Poprawiłem link - ten jest do 15".

https://youtu.be/nl8dd7R555s?t=279

 

 

A czy w lenovo też jest taki trudny dostęp do podzespołów jak w Acerze ??

Gość
komentarz
komentarz

Nie. Wystarczy zdjąć spód - dolne wieko i masz dostęp do wszystkiego.

Filipo33
komentarz
komentarz

Nie. Wystarczy zdjąć spód - dolne wieko i masz dostęp do wszystkiego.

 

To dlaczego w Acerze tak nasciubiali i trudny jest dostep . Widziałem na tym linku co podesłałeś że trudno sie dostać do podzespołów w nim


Ty masz lenovo z tego co widze w opisie . Mam pytanie jest u niego chłodzenie ? Niesmaczy mnie troche trudny dostep do tego acera jak bede chcial coś wymienic w nim dysk np. to trudno to zrobić bedzie


Jakbys teraz kupował laptopa wybral bys Lenovo ponownie czy bardziej Acera ??

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiem dlaczego. Musisz napisać do Acer'a i się zapytać, czemu inżynierowie tak go poskładali.

W sygnaturze mojej masz link do mojego modelu lenovo. Chodzi bardzo dobrze na co dzień - i5H jest dla mnie wystarczające, a dysk SSD przyspiesza znacznie pracę systemu i programów. Uruchamia mi się w 10 sekund do pełnej gotowości do działania. Nie grzeje się przy normalnym użytkowaniu. Chłodzenie chodzi cicho, że go wręcz nie słychać. Przy pełnym obciążeniu - dopiero zaczyna grzać się obudowa (Wiedźmin 3 na wysokich) nad klawiaturą - pomiędzy głośnikami i zacznie wzmagają się odgłosy dochodzące z wentylatorów, które znacznie przyspieszają. Wtedy zalecane jest w moim przypadku - odsunięcie go od ściany, która jest zaraz za ekranem - żeby powietrze wylatujące miało lepszą wymianę z tym w pomieszczeniu - aby nie wracało do radiatorów i nie było wyrzucane pod zawiasami na matrycę oraz podłączenie podkładki chłodzącej za 10 zł AeroCool'a z dużym wiatrakiem, którą kiedyś kupiłem do starego komputera. I jest ok.

Ostatnimi czasy tylko zauważyłem uciekający zasięg i rozłączenia chwilowe w działaniu WiFi - gdy używam go na baterii nie wiem czym to jest spowodowane, bo z tego co czytałem to nie spotyka się w tym modelu takich problemów, tylko akurat właśnie ludzie narzekali na karty sieciowe w acerze, że trafiają się jakieś modele z kartami serii XXX bo różne wersje pakują i bywały problemy - oddawanie do serwisu i wymiany. Nie wiem czy są jakieś spadki napięcia przy użytkowaniu go na baterii na sieciówce, czy coś mam namieszane w ustawieniach zasilania, do czego nie mogę dojść.

Edytowane przez heaven92
Filipo33
komentarz
komentarz (edytowane)

W sygnaturze mojej masz link do mojego modelu lenovo. Chodzi bardzo dobrze na co dzień - i5H jest dla mnie wystarczające, a dysk SSD przyspiesza znacznie pracę systemu i programów. Uruchamia mi się w 10 sekund do pełnej gotowości do działania. Nie grzeje się przy normalnym użytkowaniu. Chłodzenie chodzi cicho, że go wręcz nie słychać. Przy pełnym obciążeniu - dopiero zaczyna grzać się obudowa (Wiedźmin 3 na wysokich) nad klawiaturą - pomiędzy głośnikami i zacznie wzmagają się odgłosy dochodzące z wentylatorów, które znacznie przyspieszają. Wtedy zalecane jest w moim przypadku - odsunięcie go od ściany, która jest zaraz za ekranem - żeby powietrze wylatujące miało lepszą wymianę z tym w pomieszczeniu - aby nie wracało do radiatorów i nie było wyrzucane pod zawiasami na matrycę oraz podłączenie podkładki chłodzącej za 10 zł AeroCool'a z dużym wiatrakiem, którą kiedyś kupiłem do starego komputera. I jest ok.

Ostatnimi czasy tylko zauważyłem uciekający zasięg i rozłączenia chwilowe w działaniu WiFi - gdy używam go na baterii nie wiem czym to jest spowodowane, bo z tego co czytałem to nie spotyka się w tym modelu takich problemów, tylko akurat właśnie ludzie narzekali na karty sieciowe w acerze, że trafiają się jakieś modele z kartami serii XXX bo różne wersje pakują i bywały problemy - oddawanie do serwisu i wymiany. Nie wiem czy są jakieś spadki napięcia przy użytkowaniu go na baterii na sieciówce, czy coś mam namieszane w ustawieniach zasilania, do czego nie mogę dojść.

 

To model z matrycą IPS ale jak czytałem na forach ta matryca IPS jest gorsza od matrycy Acera . Gorsze kolory są , gorsza luminescencja ( jak dobrze wymawiam ) i mówili że to jest minus lenovo . Własnie o kartach sieciowych słyszałem że to jest jakiś minus Acera a ty w lenovo też masz problemy z karta sieciowa ??

 

Jeśli bys teraz kupował to dalej byś kupił Lenovo czy bardziej Acera ??


Ale też słyszałem że pod Acerami na x-komie gosciu sie skarżył na karte sieciowa a to zalezało od tego jaki ma sie router . Gość co ma d-linka powiedzial że żadnych problemów z netem nie ma natomiast ten co sie skarzył mial router netgera.

Edytowane przez Filipo33
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Zależy od tego jaki masz budżet i jakie wymagania. Ja stwierdziłem, że nie będę robił żadnych większych renderingów, projektów, bawił się programami typu CorelDraw GraphicSuite i nie wykorzystam mocy obliczeniowej tego procesora 4 rdzeniowego z i7, a i5H w zupełności do tej karty graficznej do gier i do codziennego użytkowania wystarcza. Nic mi nigdy jeszcze nie przycięło, a potrafię mieć pootwierane po 20 kart w przeglądarce na raz + muzyka i komunikator. Zapewne z procesorem i7 - te komputery grzeją się bardziej. Mając okrojony budżet do danej kwoty, wolałem od razu zakupić go za to z dyskiem SSD - bo różnica między HDD a SSD jest nieporównywalna. W dodatku przemawiało za takim wyborem u mnie też to że miałem zakupiony już od jakiegoś czasu dysk HDD zewnętrzny 1TB, więc nie potrzebowałem więcej miejsca. Obawiałem się wielkości tego dysku, ale w zupełności mi jak na razie wystarcza 256GB i jeszcze mam sporo miejsca. Na zewnętrznym tylko jakieś filmy trzymam, które jak mam ochotę obejrzeć to podłączam, ale przeważnie i tak teraz ogląda się coś online. Więc nie potrzebowałem mieć żadnego dodatkowego HDD-ka. 

Gdyby nie odświeżyli modelu y50 ze starej TNF-ki, na nową IPS matrycę to na pewno nigdy bym tego laptopa nie wziął. Ale tak to jestem zadowolony i mając tą samą kwotę, którą wydałem pewnie kupiłbym to samo.

Skoro byłeś w tym sklepie i je 'macałeś', to czemu do cholery sobie matryc nie porównałeś????


P.S. Problem nie leży w ruterze, bo na zasilaniu sieciowym nie ma żadnego problemu z zasięgiem i rozłączanie nie występuje.

Edytowane przez heaven92
Filipo33
komentarz
komentarz

Zależy od tego jaki masz budżet i jakie wymagania. Ja stwierdziłem, że nie będę robił żadnych większych renderingów, projektów, bawił się programami typu CorelDraw GraphicSuite i nie wykorzystam mocy obliczeniowej tego procesora 4 rdzeniowego z i7, a i5H w zupełności do tej karty graficznej do gier i do codziennego użytkowania wystarcza. Nic mi nigdy jeszcze nie przycięło. Zapewne z procesorem i7 - te komputery grzeją się bardziej. Mając okrojony budżet do danej kwoty, wolałem od razu zakupić go za to z dyskiem SSD - bo różnica między HDD a SSD jest nieporównywalna. W dodatku przemawiało za takim wyborem u mnie też to że miałem zakupiony już od jakiegoś czasu dysk HDD zewnętrzny 1TB, więc nie potrzebowałem więcej miejsca. Obawiałem się wielkości tego dysku, ale w zupełności mi jak na razie wystarcza 256GB i jeszcze mam sporo miejsca. Na zewnętrznym tylko jakieś filmy trzymam, które jak mam ochotę obejrzeć to podłączam, ale przeważnie i tak teraz ogląda się coś online. Więc nie potrzebowałem mieć żadnego dodatkowego HDD-ka. 

Gdyby nie odświeżyli modelu y50 ze starej TNF-ki, na nową IPS matrycę to na pewno nigdy bym tego laptopa nie wziął. Ale tak to jestem zadowolony i mając tą samą kwotę, którą wydałem pewnie kupiłbym to samo.

Skoro byłeś w tym sklepie i je 'macałeś', to czemu do cholery sobie matryc nie porównałeś????


P.S. Problem nie leży w ruterze, bo na zasilaniu sieciowym nie ma żadnego problemu z zasięgiem i rozłączanie nie występuje.

 

Niestety matryca była w mediamarkcie matowa tylko nie matowa IPS . Byłem też w rtv euro agd i tam widziałem lenovo z matryca błyszcząca IPS , wiec w mediamarkcie widziałem tylko Acera z matryca ips .

Gość
komentarz
komentarz

No matryca w tym lenovo IPS a nie IPS - to niebo a ziemia, więc nie ma co się do tego odnosić.

Filipo33
komentarz
komentarz

Ja chce pograć w gry ale tez potrzebuje dobrego procka żeby mi sie programik jeden nie zacinał a w wymaganiach ma napisane ze procesor I7 musi byc . Chodzi o to żeby robił notatki mi i je szybko przetwarzał i do tego jest potrzebny procesor I7

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Jaki program? Im mniej piszesz konkretów tym większa zabawa w zgadywanki. Jak tak to ma wyglądać to pisz do mnie na PW może lepiej ;)

Edytowane przez heaven92
Filipo33
komentarz
komentarz

nottecandy on robi notatki o graczach


pisze recommended i7 processor

Gość
komentarz
komentarz

No dobra, musisz mieć do niego 4 rdzenie bez dwóch zdań i SSD. Ile miejsca wymaga ta Twoja baza danych?

Filipo33
komentarz
komentarz

No dobra, musisz mieć do niego 4 rdzenie bez dwóch zdań i SSD. Ile miejsca wymaga ta Twoja baza danych?

SSD to podastawa nad tym sie nawet nie zastanawiam . To musi być . 60 giga narazie mam tego


zawsze moge chyba z tego Acera wyjąć tego talerzowca ??

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

No to jak na razie to z programami i systemem i tym to już będzie prawie pełen. A piszesz, że 'na razie'. A ta baza musi być na SSD. Nie ma sensu inwestować w SSD 120GB.

Edytowane przez heaven92
Filipo33
komentarz
komentarz

wydaje mi sie że nie jak procek bedzie i7 to nawet jak dysk bedzie HDD  nie powinno to odgrywac roli chyba ??


Procesor pracuje a nie dysk twardy chyba ??

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Z tego co znalazłem to do sprawnego działania tej bazy danych jest potrzebny 4rdzeniowy procesor o jak najwyższym taktowaniu i SSD najlepiej oprócz MINIMUM* 8GB ramu. Pisząc i7, oni mają na myśli deskopowe i7, a mobilne i7 jest gdzieś tak na równi z deskopowym i5, więc to już jest totalne minimum.

Jak to dysk nie pracuje? Jasne że pracuje, przecież na nim masz tą bazę całą... Porównaj czasy odczytywania i zapisywania i przedziały między tym - jakie są na HDD a jakie na SSD.

@@Wysłałem Ci linki na PW do for o tym, żeby tutaj nie reklamować.

Edytowane przez heaven92
Filipo33
komentarz
komentarz

wiec co bys doradził ??


co to znaczy deskopowe i7 a mobilne i7 nie kumam jestem zielony w tym

Filipo33
komentarz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.