x-kom hosting

Dyskietki w zestawie czy normalne

Veteranpl
utworzono
utworzono

Instaluje 98 (mam słaby komp) i niewiem czy są potrzebne dyskietki ,które daje sie w zestawie z płytą od 98. Proszę o szybką odpowiedź

Zgóry dziękuje.

M4tth3w
komentarz
komentarz

Chcesz zainstalować system z dyskietek?

Jeśli masz na płycie, instaluj z płyty, jeśli masz na dyskietkach instaluj z dyskietek.

Ale lepszym rozwiązaniem by było (jeśli masz na dyskietkach) wypalić winde na płytę :)

Pozdrawiam.

//1. Windowsa 98 nigdy nie rozprowadzano na dyskietkach

//2. Płyta Windows 98 NIE jest bootowalna dlatego niezbędny jest dysk startowy

//3. jeśli nie masz o czymś pojęcia to się nie wypowiadaj i nie wprowadzaj ludzi w błąd

//4. za następną taką wypowiedź poleci warn

//vocativus

Veteranpl
komentarz
komentarz

Dyskietki roruchowe mi oto chodzi :)

vocativus
komentarz
komentarz

niezbędna jest dyskietka startowa. Bez niej Windowsa 98 nie zainstalujesz.

Tomek
komentarz
komentarz
niezbędna jest dyskietka startowa. Bez niej Windowsa 98 nie zainstalujesz.

Windows 98SE jest bootowalny(dla całkowitej pewności zrobiłem reset i zabotowałem z płyty Win98 dyskietka nie była mi potrzebna).

Dyskietka była rozprowadzana z Win98 z tego powodu, że kiedyś komputery nie potrafiły się zabootować z płyty CD.

Jeżeli twoja płyta główna umożliwia bootowanie z CD dyskietki ci nie są potrzebne.

ustawiasz start z cd w Bios

1.wybierasz uruchom z cd

2. uruchom z obslugą napędu CD

3. wpisujesz Setup (możesz dodać też kilka przełączników zainstaluje się wtedy szybciej /IA /IS /IV /IE /IH /ID /IM /IX dodajesz je po Setup)

vocativus
komentarz
komentarz

no to jakim cudem masz zamiar stworzyć partycje na czystym dysku BIOSem? Gdzie wpiszesz te setup.exe jak nie masz systemu a płyta windows 98 (mówię tu o wersji niemodyfikowanej oryginalnej) nie jest bootowalna. Po to jest dyskietka startowa z namiastką DOSa żeby móc utworzyć partycje, sformatować je i uruchomić instalatora. Zapewne masz modyfikowaną płytę. Za pomocą nero można coś takiego zrobić. Oryginalna płyta windows 98 se nie jest bootowalna.

Veteranpl
komentarz
komentarz

Mój kolega ma orginalnego 98 i ma do tego windowsa 2 dyskietki danymi. Czyli to jest niebotowalna wersja w takim razie to jest orginał? A jak tak to wersja botowalna ma te dane z dyskietek na płycie?

vocativus
komentarz
komentarz
A jak tak to wersja botowalna ma te dane z dyskietek na płycie?

Zgadza się z tym że dyskietka startowa zajmuje niecałe 1,2MB. Druga dyskietka o której mówisz to zapewne kopia.

Veteranpl
komentarz
komentarz

Kopia? Przy instalatorze pisze żebym włożył 2 dyskietke w takim razie prosi o kopie to czemu w win 2000 są porzebne 4 dyski? Co 3 kopie?

vocativus
komentarz
komentarz

tu mnie zastrzeliłeś. Nie natknąłem się jeszcze na coś takiego. Do windows 98 nawet z tymi dwoma dyskietkami można zrobić bootowalną płytę bo nero umożliwia użycie dyskietki 2,88MB. Oczywiście każda modyfikacja płyty Windowsa jest niezgodna z licencją.

Z tym windows 2000 to jeszcze dziwniejsza sprawa. Czy to oryginał? Natknąłem się na forach że ludzie w ten sposób piraty mają :P Oryginały windows 2000 są bootowalne.

Gość
komentarz
komentarz
Oryginalna płyta windows 98 se nie jest bootowalna.

Były oryginalne wersje płyt z Win98 SE, z których mogłeś zabootować system.

Veteranpl
komentarz
komentarz

A jak unstaluje windowsa to odrau wszystkie sterowniki mi sie instalują? Coś gdzieś słyszałem na ten temat...

vocativus
komentarz
komentarz

system podczas instalacji wyszukuje sprzęt i próbuje zainstalować sterowniki do niego. Rzecz jest w tym że często nie ma odpowiednich sterowników dlatego trza je doinstalować samemu.

Veteranpl
komentarz
komentarz

Aaa to w takim razie co trza wiedzieć żeby pobrac sterowniki do neta??

vocativus
komentarz
komentarz

jeśli to karta sieciowa na PCI to powinieneś do niej dostać sterowniki na dyskietce. Jeśli zintegrowana to są na stronie producenta płyty głównej.

Veteranpl
komentarz
komentarz

... Ja mam sieciówke i niemam ani płyty ani dyskietek. W tym wypadku jakim cudem mam xp z netem? Jak Vectra założyła mi neta?

Gość
komentarz
komentarz

XP wykrywa znacznie więcej urządzeń i sterowniki do karty sieciowej może mieć w sobie. 98 wykrywał poprawnie urządzenia wyprodukowane przed 1998 rokiem. (i też nie wszystkie)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.