x-kom hosting

Laptop nie lubi linuksa

MySoul
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć!
Mam problem z laptopem: nie mogę na nim zainstalować linuksa.

Tworzę bootowalny pendrive przez UUI, który faktycznie się bootuje ale nie pozwala na zainstalowanie linuksa.
Problem występuje z: mint, debianem, lubuntu i kilkoma innymi.

Laptop to FujitsuSiemens esprimo mobile v6515. Chciałbym na nim zainstalować leciutką i szybką dystrybucję dla osoby kompletnie nieznającej linuksa.

Screen jest z próby instalacji Debiana.

Kudelczak
komentarz
komentarz

Napisz Proszę jaka jest dokładnie konfiguracja laptopa.

MySoul
komentarz
komentarz

Pentium T3400
2GB RAM
GeForce 8200M

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Na 90% jest problem z karta graficzną 8200M. Aby to obejść, startuj instalację Linuksa z opcją "nomodeset" jądra. Tutaj masz opis jak to zrobić:

http://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?f=146&t=147915

 

Jeśli problem się pojawi podczas pracy, spróbuj tego:

http://askubuntu.com/questions/600467/blackscreen-failed-to-idle-channel

 

Ogólnie chodzi o to, że starsze karty graficzne czasem nie radzą sobie z nowszymi standardami.

  • Dobra wypowiedź 1
MySoul
komentarz
komentarz

@MasterYoghourt,

dzięki za radę.

 

Znalazłem chwilę, żeby to przetestować, niestety nie wiem jak to zrobić na lubuntu.

 

W głównym menu nie ma dodatkowych opcji pod klawiszami F, w advanced options nie ma żadnej dodatkowej opcji.

 

Więcej rzeczy jest w helpie:

wypierając special boot parameters for special machines są do wyboru opcje takie jak hd=, vga=, console=, noapic, acpi= ale nigdzie nie ma nomodeset. Jak się do niego dostać?

 

Ogólnie nie chciałbym zmieniać dystrybucji - mam nadzieję, że lubuntu przyśpieszy mi komputer.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

A możesz wpisać ręcznie nomodeset do opcji ? Powinieneś mieć taką możliwość.

MySoul
komentarz
komentarz

Jak to zrobić? W podpowiedziach pokazywało mi komendy typu install noapci, próbowałem wpisać install nomodeset ale wyskakiwał błąd kernela.

MySoul
komentarz
komentarz

Nadal nie udało mi się rozwiązać tego problemu.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wpisz samo nomodeset przed wpisem quiet splash. Oczywiście oddziel słowa spacjami. Później naciśnij ctrl+x i powinno ruszyć.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.