x-kom hosting

[3500-3900] do gier.

llwafell
utworzono
utworzono

Witam wszystkich.

Tak jak w temacie rozglądam się za laptopem do gier i nie tylko bo jeszcze do całej masy innych czynności, aczkolwiek laptopa pod filmy czy muzykę raczej się nie kupuje (prędzej telewizor)  :) . 

Właściwie to już mam na oku dwie maszyny i mowa ty o lenovo Y50-70 oraz MSI GE60 Apache. Oczywiście jeśli znajdziecie coś poza przedstawionymi modelami, rozważę propozycję. 

Dobrze, przejdę już do konkretów laptop powinien mieć:

  • Dysk HDD 500-1000Gb (najlepiej 7200 obrotów, ale jak będzie 5400 to ujdzie)
  • Dysk SSD 128Gb (na system)
  • MIN 8Gb RAM
  • Karta graficzna GTX860M (bądź lepsza)
  • procesor Intel i7 (4 gen) (jeśli chodzi o procesory to nie jestem specjalnie w temacie, jednak słyszałem, że i5 niewiele ustępuje 7-emce, możecie rozwinąć temat)
  • ekran 17" 

Szukam i szukam, ale w przypadku MSI nie mogę znaleźć modelu który miałby wszystkie przedstawione parametry (zawsze czegoś zabraknie, albo będzie inne).

Powiem wam jeszcze, że lenovo kusi mnie parametrami, ale mam do tej firmy wątpliwości i bardziej przychylnym okiem patrze na msi. Tak więc jeśli ktoś się obraca w temacie prosiłbym o napisanie coś o tej firmie, czy nie robi przypadkiem jakiś psikusów  ;) .

No i tak na zakończenie poradzę wam jeszcze, żebyście nie przywiązywali wagi do... wagi laptopa czy jego grubości. Na wyglądzie zupełnie mi nie zależy, ja patrze tylko na parametry i bezawaryjność.

Oczywiście jeśli macie jakieś dodatkowe pytania - piszcie.

 

PS: MSI ma pozytywną cechę - nie jest upakowany, co odbija się na lepszym chłodzeniu, czyż nie tak? A ja ostatnio natknąłem się na coś takiego jak throtting CPU, chyba warto się z tym zapoznać, i uwzględnić  ;).  

avatarek
komentarz
komentarz (edytowane)

MSI ge60 apache pro z i7 + gtx860 to jedyny laptop w tak mocnej konfiguracji z 2 dyskami w środku obudowy

SSD jest na złączu mSata

ma dobrej jakości matrycę Full hd

 

Lenovo y50 z i7 + gtx860 + SSDgb

laptop jest kompaktowy i lekki jak na 15"

Wersja z fabrycznym dyskiem SSD 256

MAtryca full hd aczkolwiek przeciętnej jakości

 

nowa rewizja LEnovo y50 z i7 + gtx960 + SSD

za te 300 zł więcej dostajemy matrycę Full hd IPS znacznie lepszej jakości niż stara no i lekko podkręcone GPU ( gtx960 to wyzej taktowany i rebrandowany gtx860)

 

Co do teorii z chłodzeniem niestety nie trafiłeś. MSI ma przeciętną kulturę pracy.

Lenovo troche lepiej tu wypada

  • Dobra wypowiedź 1
llwafell
komentarz
komentarz

MSI ge60 apache pro z i7 + gtx860 to jedyny laptop w tak mocnej konfiguracji z 2 dyskami w środku obudowy
SSD jest na złączu mSata
ma dobrej jakości matrycę Full hd

Lenovo y50 z i7 + gtx860 + SSDgb
laptop jest kompaktowy i lekki jak na 15"
Wersja z fabrycznym dyskiem SSD 256
MAtryca full hd aczkolwiek przeciętnej jakości

nowa rewizja LEnovo y50 z i7 + gtx960 + SSD
za te 300 zł więcej dostajemy matrycę Full hd IPS znacznie lepszej jakości niż stara no i lekko podkręcone GPU ( gtx960 to wyzej taktowany i rebrandowany gtx860)

Co do teorii z chłodzeniem niestety nie trafiłeś. MSI ma przeciętną kulturę pracy.
Lenovo troche lepiej tu wypada

Piewsza i druga propozycja niestety tylko 15", natomiast ostatnia bez ssd . Ale chyba nie znajde lepszych ofert więc muszę przeboleć jakoś ten ekran.

No i jeszcze pytanie - co miałeś na myśli muwiąc "przeciętnej jakości"?

Wysłane z mojego MB526 przy użyciu Tapatalka
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Acer vn7-591g z i7 i GTX860m. Matryca FULL HD IPS dobrej jakości. Podświetlana klawiatura, dobrze wykonania smukła obudowa , elegancki wygląd, dobra jakość dźwięku, miejsce na dysk SSD m2. Nie ma problemów z throttlingiem przegrzewaniem.

 

Asus n551jm z i7 i GTX860m. Matryca FULL HD IPS. Podswietlana klawiatura, dobre audio + soobofer gratis, aluminiowa obudowa.

 

Ewentualnie 17 calowy Lenovo y70-70 z i5 i GTX860m. Matryca FULL HD IPS dotykowa dobrej jakośc. Podświetlana klawiatura, dobre wykonanie, atrakcyjny stylowy wygląd, długie czasy pracy na akumulatorze (ponad 4h na wifi). Tutaj windows 8,1 w cenie + napęd optyczny na USB.

  • Dobra wypowiedź 1
avatarek
komentarz
komentarz (edytowane)

Piewsza i druga propozycja niestety tylko 15", natomiast ostatnia bez ssd . Ale chyba nie znajde lepszych ofert więc muszę przeboleć jakoś ten ekran.

No i jeszcze pytanie - co miałeś na myśli muwiąc "przeciętnej jakości"?

Wysłane z mojego MB526 przy użyciu Tapatalkah

15 dostaniesz w lepszych konfiguracjach / wyposażeniu z SSD


przecietna jakosc oznacza przecietna jakosc ( głębia kolorów)

dopiero w nowszej wersji wstawili znaznie lepszą matrycę.

llwafell
komentarz
komentarz (edytowane)

Acer vn7-591g z i7 i GTX860m. Matryca FULL HD IPS dobrej jakości. Podświetlana klawiatura, dobrze wykonania smukła obudowa , elegancki wygląd, dobra jakość dźwięku, miejsce na dysk SSD m2. Nie ma problemów z throttlingiem przegrzewaniem.

Asus n551jm z i7 i GTX860m. Matryca FULL HD IPS. Podswietlana klawiatura, dobre audio + soobofer gratis, aluminiowa obudowa.

Ewentualnie 17 calowy Lenovo y70-70 z i5 i GTX860m. Matryca FULL HD IPS dotykowa dobrej jakośc. Podświetlana klawiatura, dobre wykonanie, atrakcyjny stylowy wygląd, długie czasy pracy na akumulatorze (ponad 4h na wifi). Tutaj windows 8,1 w cenie + napęd optyczny na USB.

Jeśli chodzi o acera to trochę za drogi, asus z kolei bez ssd. Zapomniałem wspomnieć, że pojemny akumlator nie jest mi potrzebny, nie zależy mi też na mobilności.

Wysłane z mojego MB526 przy użyciu Tapatalka
Elecomp_com_pl
komentarz
komentarz

Szukaj go w promocji bo teraz widziałem właśnie Acery serii Vn7-591g ,ale w nizśzej cenie masz tez Asusa bez sdd,za to na plus jakość wykonania i aluminiowa obudowa.

llwafell
komentarz
komentarz

A co mi powiecie o lenovo i jego laptopach, bo ja mam dziwne przeczucie, (bardzo możliwe, że błędne) iż laptop od nich rozzsypie się bardzo szybko, albo będą jakieś problemy.
Zresztą dziwi mnie, że w tej samej cenie co MSI GP60 apache laptop lenovo oferuje prawie te same parametry + ekran UHD 4K.
Niestety tylko na tym kończą sie moje argumenty .

Wysłane z mojego MB526 przy użyciu Tapatalka

Gość
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi o acera to trochę za drogi, asus z kolei bez ssd. Zapomniałem wspomnieć, że pojemny akumlator nie jest mi potrzebny, nie zależy mi też na mobilności.

Wysłane z mojego MB526 przy użyciu Tapatalka

 

Tak ale do Acerów mozesz zamontowac dysk SSD na m2 bez problemu w przyszłości i masz oba dyski wewnatrz laptopa. 

W lenovo masz dysk SSD wewnątrz laptopa a drugi jest na USB zenwnętrzny

avatarek
komentarz
komentarz

A co mi powiecie o lenovo i jego laptopach, bo ja mam dziwne przeczucie, (bardzo możliwe, że błędne) iż laptop od nich rozzsypie się bardzo szybko, albo będą jakieś problemy.
Zresztą dziwi mnie, że w tej samej cenie co MSI GP60 apache laptop lenovo oferuje prawie te same parametry + ekran UHD 4K.
Niestety tylko na tym kończą sie moje argumenty .

Wysłane z mojego MB526 przy użyciu Tapatalka

błędne uczucie

llwafell
komentarz
komentarz

Tak ale do Acerów mozesz zamontowac dysk SSD na m2 bez problemu w przyszłości i masz oba dyski wewnatrz laptopa. 

W lenovo masz dysk SSD wewnątrz laptopa a drugi jest na USB zenwnętrzny

Ale kupienie dodatkowego dysku ssd generuje dodatkowe koszty.

Gość
komentarz
komentarz

Ale nie musisz od razu kupić dysk mozesz w każdej chwili takowy dokupic i zamontowac bo masz slot. A w przypadku Lenovo tylko wymontowanie HDD i zamontowanie SSD>

llwafell
komentarz
komentarz

Ale wolałby, aby takowy (SSD) dysk był wmontowany od początku (HDD również).

Gość
komentarz
komentarz

No to miej na uwadze ze Lenovo nie moga miec obu dysków wewnątrz laptopa

llwafell
komentarz
komentarz

No to miej na uwadze ze Lenovo nie moga miec obu dysków wewnątrz laptopa

A o tym nie słyszałem. Dlaczego?

Gość
komentarz
komentarz

Sa laptopty które maja slot na dysk SSD na m2 lub msata. Czyli wtedy masz dysk HDD zwyczajny na dane + SSD na m2 czy msata, oba wewnątrz laptopa.

 

A jak w przypadku Lenovo możesz jedyni wymontowac HDD i w jego miejsce zamontowac SSD. A wymontowany HDD wsadzasz do obudowy i masz na USB.

  • Dobra wypowiedź 1
llwafell
komentarz
komentarz

Hmm, w takim razie chyba zrezygnuję z lenovo. Co prawda mam dysk zew. 1 tb, ale nie chce mi się go podłączać prawie za każdym razem.

Wysłane z mojego MB526 przy użyciu Tapatalka

avatarek
komentarz
komentarz

tyl, że lenovo dostaniesz jak zauwazyles nawet z dyskiem SSD i systemem w zestawie dostaniesz taniej.....

bleh....

llwafell
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeszcze jedno. Otóż byłem wczoraj w sklepie komputerowym i objaśniłem im jakiego sprzętu potrzebuję, tak jak tutaj na forum. Powiedzieli mi tak: za 3700zł dostaniesz MSI i5 4gen, gtx850M, HDD 1TB (7200 obr.) (bez ssd), 17.3". Dodali że jak chcę gtx860M to muszę wydać co najmniej 4200zł.

Wróciłem do domu i wbiłem na x-kom - patrzcie co znalazłem za te 3700: http://www.x-kom.pl/p/225241-notebook-laptop-15-6-msi-ge60-2pe-i7-4720hq-8gb-1000-dvd-rw-gtx860m-fhd.html . 

Nieźle mi to namieszało w głowie i nie wiem o co chodzi. W sklepie w którym byłem pokazywali mi chyba jakieś oferty z hurtowni, ale nie rozumiem dlaczego tak drogie (albo dlaczego x-kom ma takie tanie).

Proszę o wyjaśnienie, bo nie nie umiem sobie tego wytłumaczyć.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

x-kom bazuje głównie na dostawach laptopów prosto od producentów na bieżąco - ceny są ruchome, dostosowane do rynku. Inni nabrali je wcześniej w cenach pierwotnych i składowali w magazynach/hurtowniach, przez co zapłacili dużo i jeszcze doszły do tego kwoty przechowywania tego sprzętu. W dodatku dochodzi do tego marża wysoka tych sieciówek typu saturn/media markt euro agd - sklepów jest dużo w całej Polsce wynajętych pod nie placów o dużym obszarze i dużych załogach pracowniczych za co też trzeba zapłacić. X-kom ma przeważnie tylko po jednym salonie w województwie i to o małej wielkości, prowadzi głównie sprzedaż internetową - kroi koszta, przez co ma tak atrakcyjne ceny.

Najtańsza rozsądna opcja tego co potrzebujesz:
[url="http://www.x-kom.pl/p/213899-notebook-laptop-17-3-msi-ge70-apache-pro-i7-4710hq-8-128-1000-br-gtx860m.html?partnerid=100698762&sm12=MjE=&ts=1434742428&token=3bd16e0931a252aa3f18e102be417655"][b]:: MSI :: GE70 Apache Pro i7-4710HQ/8/128+1000/BR GTX860M[/b][/url] 4 269 zł (czyli dużo się nie mylili, ale tutaj masz wszystko już razem z SSD).

A ten co pokazujesz ma 15 cali a nie 17 i bez ssd, to jest różnica w cenie. Taki jak przed chwilą znalazłeś ktoś CI już wcześniej pokazał przecież.

llwafell
komentarz
komentarz

Z tego co wiem to chyba jest opcja kupienia na x-kom laptopa od razu z zamontowanym dyskiem SSD, aczkolwiek to nie producent go montuje tylko x-kom przez co gwarancja jest na nich, a nie na danego producenta (np. MSI). Nie wiem jak sprawa się ma podczas, gdy przy laptopie nie było nic "dłubane", jednak uważam, że lepiej mieć gwarancję u producenta.

Co powiecie mi w tej materii?  :) .

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.