x-kom hosting

Zakup nagrywarki w Proline - do 60 zł.

Grot
utworzono
utworzono

Witam. Mam dość walki z przejściówką ATA/USB i pora kupić nagrywareczkę. Irytuje mnie już używanie cracków do moich gier, których obrazy nie zawsze chcą współpracować.

Patrzę i widzę że jest 5 w cenie do 60 zł.

1. Samsung SH-224FB SATA

2. Samsung SH-224DB SATA

3. LG DVD Recorder GH24NSC0 Sata

4. LiteOn DVDRW+- iHAS122-04 SATA

5. ASUS DVD Recorder DRW-24F1ST/BLK/B/AS Sata

 

Są to OEMy, ale na jakimś sofcie mi zupełnie NIE zależy.

Mam wskazania na te, które są z numerami 2-5 bo są w ofercie z odbiorem w Bytomiu/Gliwicach/Katowicach/Dąbrowie Górniczej od ręki.

Youki
komentarz
komentarz

3 albo 5 chociaż to bez znaczących różnic :)

  • Dobra wypowiedź 1
Eikichi
komentarz
komentarz

Nie ma znaczenia bierz najtańszą. Bo i tak wszystkie wytrzymują niezależnie od użytkowania średnio 3 lata (przy odrobinie szczęścia, najczęściej są to 2 lata), potem trzeba kupić nową.

  • Dobra wypowiedź 1
Grot
komentarz
komentarz

To taka kicha z nimi? Droższe działają dłużej? (sam mam na ATA TSST Corp już z ponad 6 lat)

Może lepiej kontroler na PCI-E ATA?

Eikichi
komentarz
komentarz

Wydaje mi się, że kiedyś soczewki laserów robili szklane, wystarczyło trochę wytrzeć z nalotu kurzu i napęd chodził jak nowy. Teraz wszystkie są robione z tworzywa, a te jak wiadomo do najtrwalszych nie należą.

Droższe będą działać tak samo długo nie ma sensu przepłacać.

 

Nie wiem co masz na myśli przez kontroler pci-e ATA?

Napędy kiedyś były na złącze IDE/ATA, tak jak dyski twarde, ale teraz chyba dostępne są tylko na złącze SATA (Serial ATA).

Grot
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam sprawną nagrywarkę na ATA. Mówiąc kontroler ATA na PCI-E mam na myśli to: http://www.morele.net/kontroler-4world-pci-e-do-esata-ii-sata-ii-ata133-05332-202631/plus stara nagrywarka (jako ciekawostka to napiszę, że mam jeszcze sprawną nagrywarkę CD (bez obsługi DVD)).

 

Kupiłem LG'ka. Proszę jednak na razie nie zamykać tematu, bo interesuje mnie kwestia kontrolera.

Eikichi
komentarz
komentarz

Nie do końca rozumiem. Czy chcesz kupić nową nagrywarkę na SATA bo zakładam że Twój komputer to ten ze stopki? Czy chcesz do tego kompa podłączyć starą nagrywarkę/odtwarzacz CD/DVD na ATA do tego kompa, (płyta główna jak widzę nie ma złącza ATA)? Czy jedno i drugie?

 

Zakładam że pewnie jedno i drugie, jeśli masz taką potrzebę to pewnie, możesz kupić, ale racjonalnie podchodząc do tematu nie jest to specjalnie opłacalne. Kontroler kosztuje tyle co nowy napęd, a wspominałeś, że LG już kupiłeś.

 

Nie da się ukryć złącze ATA może się przydać, na przykład by coś zgrać jakiegoś ze starego dysku itp. Ale do tego są całkiem niezłe  kontrolery na USB. Ja posiadam nawet taki do którego mogę podłączyć stacje dyskietek. Ale na początku wspominałeś że masz dość ATA/USB czyli już masz. Osobiście bym sobie to darował, ale wybór należy do Ciebie.

 

Stare napędy były kiedyś lepsze, pamiętam miałem kiedyś nagrywarkę CD Lite-on oddałem komuś za darmo bo kupiłem DVD, żałuje. Jako ciekawostka miała 3 diody sygnalizujące jej stan. Zielona jak odczytywała, pomarańczowa jak szykowała płytę do nagrywania i czerwona jak już wypalała. Teraz już oszczędzają i się w to nie bawią, a ładnie to wyglądało.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.