x-kom hosting

Problem z utworzeniem partycji po usunięciu Ubuntu

Rapsody
utworzono
utworzono

Witam,

 

opiszę całą sytuację jaka miała miejsce dosłownie kilka dni temu aby rozjaśnić gdzie leży problem. Otóż, miałem dwa systemy operacyjne na jednym dysku, Na dwóch partycji C jest Windows XP,a na partycji D wszystkie programy, z których korzystam na Windowsie. Na 3 innych partycjach był Kubuntu (wersja 14.04 LTS). W związku z tym, że na partycji D zaczynało brakować miejsca postanowiłem z poziomu Windowsa (wiem, to było głupie) utworzyć nową partycję - wywaliło błąd. Nic wielkiego się nie działo w związku z czym postanawiam odpalić ponownie komputer, wówczas dopalił się tryb grub rescue. Pomogło dopiero bootowanie Windowsa z płyty, ustawienie recovery i nadanie partycji C statusu partycji rozruchowej. Od tej pory nie mogę dalej spartycjonować dysku, wywala taki komunikat:

http://i.imgur.com/elvI6L5.png

Skanowałem dysk program HD Tune 2.55 w trybie error scan ale nie znalazł żadnych bad sectorów. Domyślam się, że nadal są pozostałości Ubuntu, pytanie jak je usunąć? Czy trzeba ściągać nowo ISO KUbuntu i podczas instalacja wybrać opcję usuń (jest w ogóle coś takiego? ) czy da się to jakoś obejść zewnętrznymi programami z poziomu WIndowsa? 

 

Pozdrawiam

XFL125
komentarz
komentarz (edytowane)

z tego co wiem nic nie można zrobić /usunąć gdy korzystasz z systemu w tym czasie
ponieważ niektóre pliki systemu jak i ubuntu są właśnie w rozruchu z systemem windows
jedynym sposobem jest wejść w tak pseudo instalacje systemu i zdefragmentować ten dysk ponownie uruchomić PC bez instalacji system ( o ile to możliwe ) :)

hixmen
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak miałeś oprócz Windows , Kubuntu. To był błąd, próbując partycjonować Windowsowym zarządzaniem dysku. Ponieważ  Windows nie widzi partycji Linuxowych, albo jak coś widzi to błędnie, jak jeszcze są te partycje oraz inne kwestie np. z rozruchem jak są dwa różne systemy. Albo pozostałości po jednym z nich. Użyj do partycjonowania gparted z cd czy pendriva. Ale robisz to na własną odpowiedzialność. Bo niewiadomo jak się namieszało, i np może być problem z rozruchem, po operacjach. Przed próbą dalszego partycjonowania, co ważniejsze dane z kopiuj na inne nośniki fizyczne.

cinomatic
komentarz
komentarz

Z pozycji Windowsa nie sformatujesz partycji lunuxowej.

Najszybszy sposób to Ściągnięcie GParted i załatwienie tego z pozycji DOSu ;]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.