x-kom hosting

Jak nagrać dźwięk z głośnika innego komputera

Kapi
utworzono
utworzono

Witam.

 

Mam problem dla kogoś obeznanego z tematem nagrywania dźwięku. Opiszę to trochę obrazowo, bo taką też odpowiedź chciałbym uzyskać, aby to pojąć. 

 

Otóż w bibliotece jest jeden komputer z głośnikami zewnętrznymi, na którym jest plik dźwiękowy. Tego pliku nie da się skopiować z tego komputera. Nie ma do niego dostępu. Można go jedynie odsłuchać na głośnikach. Obok kładę swojego laptopa, i pytanie brzmi: co muszę zrobić (jak i czym podłączyć się do głośnika, jakiego programu użyć), aby zgrać to nagranie na swój komputer? Do głośnika można podłączyć słuchawki, więc tak na chłopski rozum chodziło by o to, aby zamiast do słuchawek dźwięk powędrował do komputera i się nagrał za pomocą jakiegoś tam programu.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Potrzebujesz kabla z wtyczkami "mały jack" na obu końcach. Jeden koniec podłączasz pod słuchawki w głośnikach a drugi w wejście o nazwie "Line-in" w laptopie (zwykle oznaczony kolorem niebieskim). Jeśli nie masz "Line-in" użyj wejścia dla mikrofonu, zwykle oznaczonego różowym kolorem.

 

W Windows masz program o nazwie "Rejestrator Dźwięku", znajdziesz go w menu Start.

Kapi
komentarz
komentarz

No i działa :) Dzięki za pomoc. Nie wiedziałem, że to takie proste. A tak z ciekawości, czy jest jakiś sposób (równie prosty) aby po kablu przechwycić to, co leci w telewizji?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zależy jakie twój TV ma wyjścia AV i twój komputer wejścia AV.

Kapi
komentarz
komentarz (edytowane)

A HDMI nie wystarczy? :) Bo szczerze mówiąc nawet nie wiem, jak takie wejścia / wyjścia mają wyglądać w laptopie...Bo tv ma tych wejść / wyjść jak na...robił, więc problemu raczej nie ma. Ale laptop już ma tego mniej.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

HDMI wygląda identycznie w komputerach. Ale nie wiem czy port HDMI w laptopie potrafi odbierać, czy tylko nadawać sygnał.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.