x-kom hosting

Problem

alexander6
utworzono
utworzono

Niedawno podkręciłem swój Core 2 Duo E6300 1,86Ghz do 2,5Ghz, no i zaczęły się problemy. Komputer bardzo często się zawiesza w grach i póżniej jest problem z ponownym jego uruchmieniem(po wyłączeniu oczywiście). Czym to może być spowodowane? Mój sprzęt to:

  1. Procesor: Intel Core 2 Duo E6300
  2. Płyta główna: Gigabyte GA-945P-S3 S775
  3. RAM: OCZ DDR-II 512MB x2/800Mhz CL5 Special Ops Dual Chanel
  4. Zasilacz: SilentLine Q400W

P.S. Temperatury są w granicach 50C.

Gość
komentarz
komentarz

SilentLine ? Co to za zasilacz ? To raz, dwa - próbowałeś podkręcić go bardziej ? Niektóre procki mają 'dziury' - tzn. nie chcą pracować z określonym FSB (powiedzmy nie będzie pracować w przedziale 400-420 a na FSB 430 pracuje już git).

dar55
komentarz
komentarz

karta nie wyrabia

podkręciłes FSB to i podkręciłes pciE- ustaw na sztywno pcie

Gość
komentarz
komentarz

Konkretnie ustaw na 100MHz.

alexander6
komentarz
komentarz

Co to jest pciE?Bo trochę się nie znam. Podkręcałem tylko raz. A ten zasilacz był razem z obudową (Qoltec AluDoor 5160B) :(

Gość
komentarz
komentarz

PCI-E to przecież slot, gdzie kartę graficzną wkładasz. W biosie powinieneś mieć opcję do ustawiania taktowania szyny PCI-E, defaultowo zapewne jest na 'auto'.

alexander6
komentarz
komentarz

Dobra wielkie dzięki pózniej spróbuje. Oczywiście plus.

Gość
komentarz
komentarz

na takich zasilaczach sie nie podkreca :) ,jakie masz chlodzenie na procku ?

alexander6
komentarz
komentarz

chłodzenie mam standardowe(jakiś wentylator).Tylko nie rozumiem czy aż tak ważny jest zasilacz jeśli podkręca się tak niewiele.

snip91
komentarz
komentarz

Zasilacz to jeden z najważniejszych elementów komputera. Wystarczy, że coś mu przestanie pasować, to się spali, a często razem z połową konfiguracji (zasilacze no-name). Jak masz zamiar kręcić to radziłbym zmienić na coś markowego.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.