x-kom hosting

Monitor LCD Cibox 17' duchy odciśnięte więcej info w topku

ice-fenix
utworzono
utworzono

Zaczne od tego, że mój monitor CIBOX 17' zostawia od dłuższego czasu ślady po przeglądarce i ikonach.

Obiawia to się tak, ze gdy np. serfuje po internecie, to po przesunięcu okna przeglądarki w prawo lub w dół, w lewym górnym rogu monitora (miejsce najbardziej nagrzane) pozostawia odcisk (jaśniejsze przebarwienie, które widać na tapecie pulpitu).

Po wyłączeniu monitora i wystygnięciu przebarwienie znika.

Czy jest to spowodowane temperaturą monitora? Jak temu zaradzić?

Dodam, że monitor nie posiada już niestety gwarancji.

ROZJAŚNIENIE WYSTĘPUJE TYLKO W LEWYM GÓRNYM ROGU, JAST TO MIEJSCE NAJBARDZIEJ NAGRZANE

MOCIB-AQUILLA-lg.jpg

TU ZNAJDUJE SIĘ OPIS MONITORA

CO O NIM SĄDZICIE?

NIE ZNAM SIĘ NA MONITORACH ;p

cooperS
komentarz
komentarz

za ten monitor prawie 1000 zł, wktym kontrast to 400, a katy nie przekraczaja 140 stop. ?

ice-fenix
komentarz
komentarz

2-3 lata temu 1100zł

a dlaczego pytacz?

Wiem, ze pod tym linkiem jest ostro odjechana cena :)

nokia
komentarz
komentarz

Ja osobiście wolałbym Samsunga lub BenQ;)

cooperS
komentarz
komentarz

Ee samsung robi wszystko

NEC, Asus, ew. LG, Acer

ice-fenix
komentarz
komentarz

NIe pytałem jaki monitor wybrać :P Tylko jaka jest przyczyna odciskania się elemętów pulpitu.

dar55
komentarz
komentarz

panowie koniec pitolenia , jak znacie odpowiedź to piszcie a nie krytykujecie słabiusi monitor

posypią się ostrzeżenia !!!

cooperS
komentarz
komentarz
NIe pytałem jaki monitor wybrać :P Tylko jaka jest przyczyna odciskania się elemętów pulpitu.

Ile lat masz ten monitor ?

ice-fenix
komentarz
komentarz

2-3 lata nie pamiętam ;P

nokia
komentarz
komentarz
Ee samsung robi wszystko

Wiem, ale w monitorach sobie radzą;)

Seria SynchMaster robi bardzo fajne panele;)

Moża bez obaw kupować; a ceny też są atrakcyjne;)

ice-fenix
komentarz
komentarz

nokia nie potrzebuje reklam SAMSUNGA ani zachęcania do kupna.

Potrzebuje sensownej odpowiedzi.

nokia
komentarz
komentarz

Sorki;)

Jeżeli chodzi o sensowną wypowiedź, to ten monitorek ma trochę słabe parametry;)

ice-fenix
komentarz
komentarz

Wiem, w końcu to nie jest jakiś nowoczesny demon, ale do gierek pasuje (jeszcze ;) ) Gorzej z filmami (przydała by się 20').

Tylko ciekawi mnie to, ze w najbardziej nagrzanym miejscu właśnie odbijają sie różne elemęty gdy monitor chodzi jakieś 15min

nitro07
komentarz
komentarz

Jest to spowodowane słabą jakością matrycy + nieprawidłowe użytkowanie (prawdopodobnie)

pozostawianie na wiele godzin uruchomionego monitora z wyświetlonym statycznym obrazem np pasek przeglądarki, może spowodować z czasem powstanie swojego rodzaju "zimnych" pikseli. Żeby temu zapobiec podczas nie używania komputera który jest uruchomiony należy używać wygaszaczy ekranu.

Możliwe, że da się to poprawić przez użycie jakiejś aplikacji lub właśnie wygaszacza ekranu który wyświetla w niskich odstępach czasu wielokolorowe obrazy/animacje. Zostaw tego typu aplikację uruchomioną na kilka godzin.

ice-fenix
komentarz
komentarz

Z tym, ze jeśli nie używam pc, tzn ściągam wieczorem itp, to wyłanczam monitor.

Takiej 'statyki' nie moge uniknąć, chćby dlatego, ze przy surfowaniu po necie pasek przeglądarki zostaje statyczny.

A przy grach ten problem znika.

nitro07
komentarz
komentarz

Mimo to sugeruje ożywienie tych pikseli w sposób jaki opisałem powyżej, jeśli to nie pomoże to pozostaje tylko wymiana matrycy (jeśli jest to opłacalne) możliwe, że matryca przepracowała już swoje nominalne godziny pracy i jest już wypalona.

ice-fenix
komentarz
komentarz

Wymiana??

Nie przeszkadza to specjalnie w użytkowaniu ;)

Ożywie je i napisze, czy to pomogło.

GDZIE MOGĘ ZNALEŹĆ TAKI PROGRAM DO OŻYWIANIA PIXELI??

JAK ON SIĘ NAZYWA?

// nie pisz z włączonym Caps Lockiem!

// następnym razem warn

// +ort.

// naekana

adas_milik
komentarz
komentarz

Przyczyna jest prosta ten sam problem maja telewizory wypalanie sie matrycy nic juz nie zrobisz chcesz nie miec defektow zmien monitor. Najlepeij na sprawdzone marki ja mam LG i nic mi sie takiego nie robi!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.