x-kom hosting

Czy kontrast i ostrość ustawia się na maksa?

fenugreek
utworzono
utworzono

Według serwisu www.lcdinfo.pl im lepszy kontrast oferuje monitor tym lepiej:

"(kontrast...)W praktyce wpływa na odbierany przez użytkownika poziom ostrości obrazu. Dobre monitory osiągają stosunek kontrastu 5:1 zaś 3:1 jest wartością minimalną."

Tak przynajmniej wcześniej myślałem.

Ale np. na stronie: www.cloanto.com/users/mcb/19960719lcd.html czytamy:

"Microsoft Windows includes a font smoothing technology called ClearType, which uses the colored sub-pixel components of LCD display pixels to increase the perceived resolution, while at the same time reducing the contrast and sharpness of the (larger) individual pixels."

W/g tego artykułu kontrast i ostrość oferowane przez LCD jest wbrew naturze oka przyzwyczająnego do mnie ostrego obrazu.

Zdaję sobie sprawę, że większość ludzi się nie zastanawia nad aspektem zdrowia oczu i ustawia monitor jak im wygodnie, ale może ktoś rozumie o co tu chodzi?

SleepWell
komentarz
komentarz

Ustaw sobie tak jak Tobie jest "wygodnie" żeby Cię oczy nie bolały.

grubys
komentarz
komentarz

Generalnie jest tak ze im większy kontrast tym lepiej więc gdy kupowałbym monitor i jeden miałby kontrast 1300:1 a drugi 3000:1 to czywiście wziąlbym tego drugiego nie patrzac w tym momencie na inne parametry

pozdro

snip91
komentarz
komentarz

Tylko znajdź mi monitor z kontrastem statycznym 3000:1... To na pewno kontrast dynamiczny, czyli statyczny to 600:1. Trzeba patrzyć jaki kontrast podają. Jak podany jest dynamiczny, to dzielimy go przez 5 i wychodzi statyczny.

cooperS
komentarz
komentarz
Tylko znajdź mi monitor z kontrastem statycznym 3000:1... To na pewno kontrast dynamiczny, czyli statyczny to 600:1. Trzeba patrzyć jaki kontrast podają. Jak podany jest dynamiczny, to dzielimy go przez 5 i wychodzi statyczny.

Bardzo dobra sugesta ktora podalwalem w innych tematach, a wiekszosc sie zapierała. LG i Samsungi podaja glownie kontrasty dynamiczne.

fenugreek
komentarz
komentarz

Tylko czy współczynnik kontrastu i kontrast to to samo?

W/g http://www.lcdinfo.pl/slownik.php :

Kontrast

Zdolność monitora do przedstawiania jasnego znaku na ciemnym tle lub odwrotnie. W praktyce wpływa na odbierany przez użytkownika poziom ostrości obrazu. Dobre monitory osiągają stosunek kontrastu 5:1 zaś 3:1 jest wartością minimalną. Bez specjalnych przyrządów pomiar kontrastu jest niezwykle trudny. Aby uzyskać pewność, że monitor odpowiada normom ostrości, należy przyjrzeć się ekranowi w warunkach oświetleniowych, panujących w miejscu pracy. Należy zwrócić uwagę czy generowany obraz jest dostatecznie czysty i wyraźny.

Współczynnik kontrastu

Jeden z podstawowych parametrów używanych przez producentów do charakterystyki danego monitora LCD. Wyraża stosunek pomiędzy najjaśniejszym a najciemniejszym punktem wyświetlanego obrazu. Przykładowo współczynnik wynoszący 1000:1 w praktyce oznacza, iż najjaśniejszy punkt widoczny na ekranie jest aż 1000 razy jaśniejszy od najciemniejszego. Przekłada się między innymi na zdolność do odwzorowania wyraźnych konturów jasnych i ciemnych obiektów.

Z tego co widzę to nie, bo nie po to kupujemy monitor z lepszym współczynnikiem kontrastu, aby ten "współczynnik potem pomniejszać"...

Ktoś to lepiej rozumie???

Sonido
komentarz
komentarz

Hmmm no chyba lepiej mieć LCDka z 3000:1 niż 1000:1, bo mamy szerszy zakres odwzorowań kolorów, odcieni. Dobrze rozumuję? ;)

cooperS
komentarz
komentarz
Hmmm no chyba lepiej mieć LCDka z 3000:1 niż 1000:1, bo mamy szerszy zakres odwzorowań kolorów, odcieni. Dobrze rozumuję? ;)

Nie bo kontrast 3000:1 to kontrast dynamiczny lub przekłamany. Powiedzmy.....Samsung SM 226 bw kontrast 3000:1[dynamiczny] : 5[nie wiem czemu na pięć, niech znawca się wypowie] = 600 Taki jest rzeczywisty kontrast w tym samsungu.

Telemaniak19
komentarz
komentarz

Sorry ze sie wpraszam na temat ale nie chce zakladac nowego tematu bo mam jedno krotkie pytanie. Jesli mam karte graficzną i tam jest to wyjscie jakies TV to jak podlacze kabel od kablowki to bede mial telewizje w komputerze (oczywiscie jak tam jakies progamy wgram i cos do obslugi) tak?? A jesli kupie tuner Tv do kompa to co to mi da ?? bede mogl ogladac telewizje bez podlaczania kabla od kablowki ?? Jak to jest bo sie nie znamna tym , prosze o odpowiedz

snip91
komentarz
komentarz

Kablówkę wpinasz w tuner TV, w kartę graficzną się nie da. To wyjście jest do podłączenia telewizora.

Telemaniak19
komentarz
komentarz

ok i wtedy jakims programem wlaczam i wylaczam sobie tv tak?

snip91
komentarz
komentarz

Dokładnie tak.

Telemaniak19
komentarz
komentarz

dzięx

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.