x-kom hosting

Odzyskiwanie danych po formacie

Especial
utworzono
utworzono

Ostatnimi czasy przeinstalowywałem kilka razy system, z Windows na Linux z Linux na Windows, problem w tym, że przy zgrywaniu danych zapomniałem o kilku folderach. System przeinstalowałem kilka razy w krótkim okresie czasu, i i korzystałem z niego, dane których potrzebuje są sprzed około miesiąca. Obecnie mam Ubuntu 15.04, a dane które są mi potrzebne były zapisane w Windows 7, czy jest jakakolwiek szansa by to odzyskać? Jak tak to co powinienem zrobić?

bemol911
komentarz
komentarz

Po takim czasie będzie to raczej niemożliwe 

Especial
komentarz
komentarz

Dysk ma 750GB, ja używałem w tym okresie.. absolutny max to jest 30GB, nie ma nawet cienia szansy na odzyskanie tego? 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zwykle dysk zapisuje się od początku, a nie w losowym miejscu. Prawdopodobnie nadpisałeś już te dane. Tu masz listę programów, którymi możesz próbować coś odzyskać: http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwanie-danych,Programy,Windows,224.html

 

Skoro masz 750GB, to podziel sobie ten dysk na trzy partycje. Pierwsza będzie dla Windows i zainstalowanych gier, programów, daj jej 300GB i system plików NTFS. Następna partycja będzie pod Linuks, daj jej 50GB. A cała reszta na dane prywatne, dokumenty, filmy, muzykę, instalki, itp, oczywiście NTFS, który odczytasz w Linuksie. Pierwszy zainstaluj sobie Windows na pierwszej partycji, następnie Linuks na drugiej. Podczas instalacji Linuksa ustaw go tak, by uruchamiał się menadżer startu, który pozwoli Ci wybrać jaki system chcesz wystartować.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.