x-kom hosting

Ubuntu 14.04 walka z uprawnieniami

merenu
utworzono
utworzono

Witam, postanowiłem przesiąść się na Ubuntu 14.04, chciałem zostawić partycje NTFS z moimi danymi typu muzyka, zdjęcia i móc korzystac z niej dalej jako magazyn na pliki. Problem polega na tym że nie mogę ustawić pełnych uprawnien dla wszyskich kont użytkowników w ubuntu.

Jedynie konto które zostało utworzone wraz z ubuntu ma dostęp do dysku DANE, reszta kont nie ma praw, gdzie i co przestawić żeby móc korzystać na kazdym koncie z partycji DANE.

 

Nadmieniam że Ubuntu mam od kilku godzin, trochę go ogarniam ale narazie mało.

Pozdro :)

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Podaj komunikat z konsoli gdy próbujesz skorzystać z tej partycji.

merenu
komentarz
komentarz

Wyświetla się tylko okno dialogowe o braku uprawnien

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Widzę dwa wyjścia, pierwsze krótsze ale ryzykowne, drugie dłuższe ale zrobione tak jak należy.

 

1. Jeśli nie obawiasz się nadać użytkownikom prawa administratora to dodaj ich do tej grupy. Wpisz w konsoli (będąc na koncie z pełnymi uprawnieniami) polecenie:

usermod -g admin NAZWA_UŻYTKOWNIKA

Jak coś będzie komunikował o braku uprawnień spróbuj napisać tak:

sudo usermod -g admin NAZWA_UŻYTKOWNIKA

2. Druga metoda, którą Ci polecam:

http://www.ubuntu-pomoc.org/automatyczne-montowanie-partycji-ntfs/

dodatkowo uzupełnij wpis w fstab o słowo "user", tutaj poradnik:

http://www.debian.pl/threads/704-Montowanie-dysk%C3%B3w-partycji-pendrive-dyskietek-.iso-itp.?p=9383#post9383

 

Jeśli nabroisz w pliku fstab to Ubuntu się nie odpali. Jeśli nie czujesz się na siłach to wpierw poćwicz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.