x-kom hosting

Problem z kodowaniem mysql po zmianie serwera

aff007
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam! Ostatnio zmieniłem serwer strony internetowej. Wszystko było ok, w phpmyadmin wyeksportowałem bazę, wszedłem do phpadmin na nowym serwerze i ją zaimportowałem. Wszędzie są znaki zapytania zamiast polskich ogonków, iż kodowanie jest utf8

 

nie mam pojęcia czemu tak jest a tym bardziej jak to naprawić. Będę wdzięczny za pomoc :)

aff007
komentarz
komentarz

Na poprzednim serwerze w phpmyadmin'ie w information_schema > global variables było:

 

CHARACTER_SET_CLIENTutf8CHARACTER_SET_CONNECTIONutf8CHARACTER_SET_DATABASEutf8CHARACTER_SET_FILESYSTEMbinaryCHARACTER_SET_RESULTSutf8CHARACTER_SET_SERVERutf8CHARACTER_SET_SYSTEMutf8COLLATION_CONNECTIONutf8_polish_ciCOLLATION_DATABASEutf8_polish_ciCOLLATION_SERVERutf8_polish_ci

 
 
Na nowym hostingu jest:
 
CHARACTER_SET_CLIENT latin1 CHARACTER_SET_CONNECTION latin1 CHARACTER_SET_DATABASE latin1 CHARACTER_SET_FILESYSTEM binary CHARACTER_SET_RESULTS latin1 CHARACTER_SET_SERVER latin1 CHARACTER_SET_SYSTEM utf8 COLLATION_CONNECTION latin1_swedish_ci COLLATION_DATABASE latin1_swedish_ci COLLATION_SERVER latin1_swedish_ci

 

 

Może to jest problemem?

Czy jest możliwość to zmienić?


OK. Jak by ktoś miał podobny problem zamieszczam rozwiązanie.

 

Otworzyłem bazę SQL programem notepad ++ i zamieniłem wszystkie "utf8" na "latin1", zapisałem, wrzuciłem przez phpmyadmin i działa. Nie wiem czemu, ale działa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.