x-kom hosting

Rotowanie androida w ubuntu

rakul
utworzono
utworzono

Witam wszystkich, mam właśnie taki problem jak w temacie chciałbym zrotowac tel sony e1 i niestety nie wiem jak podejść do tego w Ubuntu gdzieś czytałem że można to zrobić z pozycji terminala ale nic więcej tez nie było napisane, a nie chce zmieniać systemy tylko po to by telefon zrobić, czy ma ktoś jakieś sugestie bądź porady instalowanie programów przez wine nie mogą, nie wiem dlaczego ale nawet nie mogę ich uruchomić, może tutaj tkwi przyczyna

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Chodzi Ci chyba o tzw "rootowanie". Root'owanie to działanie mające na celu uzyskanie prawa administratora i pełnego dostępu do zasobów systemowych Androida. Nazwą "root" w systemach Linuks (w tym Android) określamy domyślne konto administratora albo katalog główny (root - korzeń).

 

Więc, chciał byś uzyskać takie prawa na swojej komórce. Po pierwsze, takie działanie wiąże się z utratą gwarancji na sprzęt. Po drugie, może uszkodzić ci komórkę. Po trzecie, tu masz link z dyskusją o rootowaniu twojej komórki, jeśli nie rozumiesz o co w niej chodzi, daj sobie spokój:

http://forum.android.com.pl/topic/192851-co-zrobic-by-zrotowac-xperie-e1/

 

 

Android wydaje się być dystrybucją Linuks podobną do Windows, czyli abyś nie miał zbyt dużo kontroli.

  • Dobra wypowiedź 1
Axel
komentarz
komentarz

można to zrobić z pozycji terminala
Jeśli było tak napisane, to pewnie były też podane komendy do wpisania w terminal.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.