x-kom hosting

Tego jeszce nie bylo!

goldzeleznicki
utworzono
utworzono

Ogladajac filmiki z nodow wymyslilem cos czego jeszce nie bylo. Mianowicei jest to wiatraczek zbudowany z dysku. Wydaje mi sie ze powinien byc cichy i szybki. Co o tym myslicie?? Warto sprobowac??

cooperS
komentarz
komentarz

Nie wiem o co kaman i do czego to ma sluzyc ?

sitol
komentarz
komentarz

właśnie GOLD przybliż nam swoją myśl :)

bagish
komentarz
komentarz

Też za bardzo tego nie rozumie :P. Napisz dokładniej co i jak :D

Gość
komentarz
komentarz

Jemu chyba chodzi o to żeby zbudować wentylator z dysku cd/dvd. Jeśli tak to jak będzie wypychał ciepłe/ wpychał zimne powierze??

goldzeleznicki
komentarz
komentarz

Sorry ze tylko pobieznie przedstawilem pomysl. A wiec chodzi tu o to zeby wykorzystac precyzyjne lozysko dysku twardego i talerz zapisu danych.

Mysle aby "wyciac" niepotzrebna obudowe dysku a zostawic tylko zasilanie, lozysko i talez ktory bym ponacinal i uformowal w lopatki takie jak w wiatraczkach. Jak teraz??

Gość
komentarz
komentarz

hmmm... możesz próbować ale jak to będzie dzałać i chodzić to się domyślam :P

cooperS
komentarz
komentarz

Ciekawe jakie beda obroty tego czegos...

vocativus
komentarz
komentarz
Mysle aby "wyciac" niepotzrebna obudowe dysku a zostawic tylko zasilanie, lozysko i talez ktory bym ponacinal i uformowal w lopatki takie jak w wiatraczkach. Jak teraz??
Wydaje mi sie ze powinien byc cichy i szybki. Co o tym myslicie?? Warto sprobowac??

O ile Ci się uda podłączyć zasilanie to bedzie problem z hałasem. Wiatraki przy 4000 obrotach emitują uciążliwy szum. Przy 7200 obrotach to będzie raczej nieznośne wycie, niż kojąca cisza. Pozostaje jeszcze kwestia siły odśrodkowej, wytrzymałości samego śmigła. Przy sporych wibracjach może odlecieć lub całość wymknąć się spod kontroli. Wystarczy że środek ciężkości śmigła będzie przesunięty względem osi obrotu o 2 milimetry.

Pomysł bez sensu. Taniej Cie wyjdzie zakup cichego wentylatora 120mm.

Mateo93
komentarz
komentarz
ponacinal i uformowal

Pomyśl jakie będą wibracje, nie wierze żeby udało ci się to idealnie równo pociąć...

bagish
komentarz
komentarz

Może i dobry wynalazek :P może działa ale ja bym nie ryzykował i nie dawał tego do kompa :P

Foq66
komentarz
komentarz

Moim zdaniem zły pomysł,nie łatwiej po prostu kupić zwyczajny wiatrak??

bagish
komentarz
komentarz

PAKER21 może i lepiej ale autor tematu chce coś zrobić sam :), może mu się uda a może nie,jak napisałem w poprzednim poście ja nie ryzykowałbym :).

Dziadi
komentarz
komentarz

z takim mysleniem jak poprzednicy to dalej bysmy byli w epoce kamienia łupanego według mnie pomysl zajefajny tylko jak przymocowac do tego silniczka śmigła

Konsurk
komentarz
komentarz

Jeżeli byś to zabudował na wzór wentylaora do kupienia....moze byc ciekawie

Łożysko musiało by się na czymś stabilnym obracać, do tego w równej pozycji.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.