x-kom hosting

” Ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania ”

error91
utworzono
utworzono

Hej, kupiłem kilka dni temu Asusa Zenbook ux303ln bez systemu. Zainstalowałem w nim Win 8.1 oryginal z dreamsparka. Nie mogę natomiast zainstalować sterowników ze strony asusa. Przy instalacji chipsetu wywala w/w błąd , przy instalacji karty sieciowej wywalało bluescreen. Nie działa chyba również karta graficzna nvidia 840m bo przy filmikach hd na youtube strasznie tnie obraz. Udało mi się zainstalować jakieś inne sterowniki przy pomocy jakichś gotowych programów ale nie jestem zadowolony z efektu. Mógłby ktoś coś poradzić? Instalowałem system chyba ze 4 razy ,formatowałem wszystkie dyski nawet recovery i problem jest nadal. 

r102
komentarz
komentarz

Dziwne. Bo to przecie "dzisiejszy" komputerek. 

 

A zainstalowałeś wersję 64 bity na pewno ?

error91
komentarz
komentarz

Tak ,na pewno.

 

Gość
komentarz
komentarz

a sciagnales napewno sterowniki 64bit a nie 32bit?

error91
komentarz
komentarz (edytowane)

a sciagnales napewno sterowniki 64bit a nie 32bit?

 

Tak , nie da się sciagnąc w sumie innych niż 64bit

 

http://www.asus.com/pl/Notebooks_Ultrabooks/ASUS_ZENBOOK_UX303LN/HelpDesk_Download/

 

 

EDIT: a czym najlepiej jest zrobić testy procka i karty? Bo może panikuje ale film na yt w fullhd i 60 klatkach praktycznie nie działa.

Edytowane przez error91
error91
komentarz
komentarz

Dziękuje Ci. Intel nie wykrył potrzebnych sterów do chipsetu wiec chyba jakieś zainstalowałem dobre. Wydaje mi się ze komp nie używa geforca tylko zintegrowanej grafy. Jak to zmienic? i czym zrobic testy procka i grafy zeby porownac wyniki z benchmarkiem?

Gość
komentarz
komentarz

musisz zainstalowac sterowniki do grafiki wtedy bedzie uzywal geforce'a

error91
komentarz
komentarz

chyba bede musial poodinstalowywac sterowniki albo zrobic format bo nic to nie dalo w sumie. 

Gość
komentarz
komentarz

a moze za duzo wymagasz od tej grafiki? ogolnie 840 pupy nie urywa swoja wydajnoscia

error91
komentarz
komentarz

być może zaraz porobie testy i zobacze :)

Gość
komentarz
komentarz

Kto jak kto ale Asus ma porządek z driverami.

Ważna jest też kolejność ich instalacji.

1.chipset

2.czytnik kart

3.grafika Intela

4.grafika nVidia

5.IMEI

6.IRST

Po każdej instalacji obowiązkowy restart.

Potem instalujesz pozostałe drivery a od Asusa tylko ATK ACPI.

Na koniec zainstaluj wszystkie poprawki z Windows Update.

error91
komentarz
komentarz

wiem o tym , ale po instalacji windowsa nie moglem zainstalowac chipsetu bo wyskakiwal mi blad z tytulu tematu.


Komputer narazie chodzi sprawnie , musze jeszcze przyjrzec sie grafice. Nie zakładajac nowego tematu ,dysk twardy tak jakby "trzeszczy". Starałem się go wyciszyć HD tune ale opcja AAM wywala mi blad. Macie jakies inne sposoby?

jerzy_o
komentarz
komentarz

Sterowników dla procesorów brodwel dla tego komputera sugeruję szukać na blobalnej stronie wsparcia dla tego urządzniea

asus.com

w dolnym lewym rogu wybieramy lokalizację global

następnie serwis/more i model komputera

następnie  wybieramy ix-5xxxxU i dopiero system 8.1

Gambit13
komentarz
komentarz

Mam ten sam problem.

Próbowałem zastosować się do waszych wskazówek

ale ściągniecie sterowników bezpośrednio ze strony intela nie rozwiązało problemu, ponieważ jest to ten sam sterownik.

 

Czy może trzeba coś jeszcze tutaj wiedzieć co przeoczyłem?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.