x-kom hosting

jak najlepiej ustawic chlodzenie?

Dragaoo
utworzono
utworzono

witam mam pytanko:)

a mianowicie jak ustawic wentyle w kompie? juz mowie co i jak, wlasnie dzis zamontowałem szklane okno w budzie i zauwazyłem ze od razu temp procka i grafiki podskoczyła do gory o kilka stopni:/

1. jak i gdzie najlepiej ustawic wentylatory w kompie?

2.Czy wystarcza 2? bo akurat posiadam jeden 120mmx120mm i drugi 80mmx80mm...

3. a i ostatnie pytanko wiecie moze jaka jest maxymalna temp dla AMD Athlon X2 core duo 4200?

z gory dzieki:) pozdrawiam i zycze miłej nocki:)

Gość
komentarz
komentarz

mozesz dac na przod i na tyl ,tylni wyciaga z budy cieple powietrze ,natomiast na przodzie do budy wciaga

Dragaoo
komentarz
komentarz
mozesz dac na przod i na tyl ,tylni wyciaga z budy cieple powietrze ,natomiast na przodzie do budy wciaga

no tak...aa i mniejszy dac zeby wyciagał cieple powietrze z budy a ten wiekszy zeby wciagał...tak?:D

Gość
komentarz
komentarz

ja bym dał mały do przodu a duzy na lewy bok obudowy jak możesz:D jak nie to tył..

Dragaoo
komentarz
komentarz
ja bym dał mały do przodu a duzy na lewy bok obudowy jak możesz:D jak nie to tył..

no wlasnie na lewy bok to nie dam rady bo zamontowałem szybe i teraz juz po zawodach:P hmm..a tam jest troche ciasnawo i chyba sie nie zmiesci...

Gość
komentarz
komentarz

no własnie:) czyli mozesz tylko kupic 80x80 jeszcze i dasz jeden na przod a jeden na tył. chyba ze masz jakąś ciekawą budę to mozna więcej :) daj foto budy albo linka do niej:)

Dragaoo
komentarz
komentarz

ok zaraz dam fotke:) no a co do tych wentyli to mam 2 i chce je wykorzystac jakos...a na trzeciego to bedzie trudno miejsce znalezc:) ale jak zobaczysz foto to moze ty bedziesz wiedział..

Gość
komentarz
komentarz

Możnaby z góry wstawić ten 120x120 xD

Dragaoo
komentarz
komentarz

no racja..troche znow wycinania ale co tam:D to jeden wiekszy pod napedem drugi od gory a ten trzeci najmniejszy co wyciaga pow z tyłu...?:P

Gość
komentarz
komentarz

heh dokładnie:) ja bym dal 80x80 z tylu (wyciąga powietrze) jeden 80x80 z góry xD (hmm ja bym ustawił tak, aby wyciągał powietrze a najwiekszy pod napędami i będzie brał powietrze do środka.

na górze jakbyś wyciął to możesz wstawić grill :) będzie świetnie wyglądać. Super by wyglądało gdyby był led z góry a na niego ten grill właśnie:

http://allegro.pl/item303042067__grill_80x...w_wa.html#photo

Ale szczerze to bez górnego by było i tak ok:)

Dragaoo
komentarz
komentarz

no to juz mam wszystko zaplanowane:D nawet grila nie musze kupowac...bo mam ze starej obudowy identyczny..tylko cos swiecacego i bedzie:P ok dziekie wielkie duzy plusik...miłej nocki:)

Gość
komentarz
komentarz

Hehe:) Dzięki. ale jakbyś chciał, można jeszcze jakieś świecące katody dać do środka.. będzie swietnie wyglądalo gdy wstawiles to szklane okno:) np. niebieska.. wiesz jak to slicznie wygląda??:)

Np. byś takie dwie wstawil z góry i z dołu

http://allegro.pl/item299258911_najmocniej...12v_gratis.html

Też planuje to zrobić:)

Dragaoo
komentarz
komentarz

tzn ta szyba co ja wstawiłem to dopiero pierwszy kroczek:) jeszcze nawet widac ze jest cala brudna z silikonu...bo nie miałem kiedy zmyc...jutro zabieram sie za malowanie budy w srodku..i sie zastanawiam jaki kolorek czy czarny czy moze biały a moze cos innego, pozniej zamontuje te wiatraczki, a co do katod to zamowiłem dzis rano 2 niebieskie:D no jeszcze mnie duzo roboty z tym czeka...ale powoli powoli:)

Gość
komentarz
komentarz

:) ladnie bedzie wygladala twoja maszynka:) w srodku chcesz malować?? hmm..

a z tymi neonkami zamowiles jeszcze te rzeczy ktore są do nich potrtzebne? te kabelki itp. tam byly w aukcji :_)

Zreszta nie wiem czy to jest potrzebne:) jak cos to samemu mozesz zrobic kable i podlaczyc do zasilania;)

Dragaoo
komentarz
komentarz

no własnie skonczyłem na dzisiaj z upiekszaniem kompa jak to wogole mozna tak nazwac(pierwszy raz robie cos takiego z kompem):P no nie wyglada to najgorzej...przynajmniej takie mam wrazenie narazie dalem jeden wentyl jutro drugi:) ale koniecznie musze jeszcze jeden kupic jakis swiecacy..a co do tych neonikow co zamowiłem to sa takie co od razu wpinasz do gniazda molex w pc i swieci:) bo napewno nie dal bym sobie z tym rady...

Gość
komentarz
komentarz

a już masz wsadzony ten neonek? i jak świeci ?

Dragaoo
komentarz
komentarz
a już masz wsadzony ten neonek? i jak świeci ?

jeszcze nie ale spodziewam sie ich lada dzien:) jak narazie to juz wszystko zrobiłem...tylko znow mam problem ale tym razem z chlodzeniem procka:/ a mianowicie mam zalozone chlodzenie AC Freezer 64 pro podobno dobre chlodzenie a temperature mam 55 stopni:( co to moze byc?

Gość
komentarz
komentarz

a przed zalozeniem wentylatora nałożyłeś nową tasmę ? Daj fotkę twojej maszynki teraz:) jak bedziesz mial czas:)

Dragaoo
komentarz
komentarz
a przed zalozeniem wentylatora nałożyłeś nową tasmę ? Daj fotkę twojej maszynki teraz:) jak bedziesz mial czas:)

no była juz nalozona na wentyl wystarczalo tylko dac na procka....jutro kupie i dam troszke wiecej moze pomoze:) ale widze 10 stopni roznicy bo na boxowym robiło mi 59-65 stopni a teraz od 48-55...

foty kompa nic ciekawego taki amatorski wytwor:P tylko cos sie nie da wyslac caly czas pisze przetwazanie zalacznikow..ale umieszcze je wszystkie na jakims fotosiku i dam znac:)

Gość
komentarz
komentarz

hehe to dasz jak już wsadzisz neony:) AMD w ogole sie strasznie nagrzewaja.. ale i tak za dużą temperaturę masz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.