x-kom hosting

Poszukuję - aplikacja startująca wiatrak laptopa do 100% celem przedmuchania

Joseph
utworzono
utworzono

Witam serdecznie,

 

W power managerze Lenovo dla laptopów, jest bardzo ciekawa opcja do przeczyszczania wiatraczka z kurzu. Poleca ona mniej więcej na tym, iż wiatraczek rozkręcany jest do wysokich obrotów na ~3 minuty, a co się da jest wydmuchiwane na zewnątrz.

 

Co prawda żadna rewelacja, jednakże zainstalowem owy power manager i nie znalazłem tej opcji - widoczna jest tylko w laptopach, które to wspierają. Obecnego laptopa rozbierać na czynnikie pierwsze nie chcę - to już nie są stare konstrukcje, które pozwalały łatwo się dobrać do każdego miejsca :) Z kolei serwisowi krzakowi tego nie powierzę w obawie o kompetentne złożenie. Nie jest tragicznie z moim laptopem, ale opcja ciekawa.

 

Być może istnieje zatem inna aplikacja do tego celu, która rozkręca wiatraczek na 1-2 minuty? Niby proste, ale trudne do odnalezienia.

 

Pozdrawiam

offmyself
komentarz
komentarz

Wentylator, który będzie kręcił się na 100% nie pomoże w usunięciu kurzu, to jest taki chwyt nawet nie marketingowy, nikt kto ma jakiekolwiek pojęcie nie uwierzy w takie rzeczy.

Joseph
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja również nie wierzę ;-) Kiedy kurz dostanie się w żeberka i utworzy sweterek, żadne przedmuchanie  tego typu nie pomoże.

 

Niemniej przy braku sweterka, minimalny kurz zostanie wydmuchany. Myślę, że dla kogoś, kto od nowości stosuje to regularnie - minimalnie coś to da (kurz w jakimś maleńkim stopniu jest wyrzucany zamiast się osadzać, sweterkując się).

Edytowane przez Joseph
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Czasem można przyłożyć rurę odkurzacza do wylotu powietrza w laptopie. Oczywiście wyłącz laptopa wpierw.

  • Dobra wypowiedź 1
offmyself
komentarz
komentarz

Tak, tak, a wentylator zadziała jak prądnica i spali Ci kontroler na płycie głównej. Panie Master cośtam, niech Pan pomyśli kolejnym zanim Pan  napisze takie bzdury. 

539
komentarz
komentarz (edytowane)
Tak, tak, a wentylator zadziała jak prądnica i spali Ci kontroler na płycie głównej

Tego nie wiem.

Natomiast spotkałem się z przypadkiem uszkodzenia wentylatorów komputera po czyszczeniu komputera kompresorom na stacji benzynowej :)

Śmigła wentylatorów pod wpływem zadanego ciśnienia powietrza kręciły się z prędkościami, które spowodowały uszkodzenia mechaniczne wewnątrz wentylatorów.

Jedną z chyba bezpieczniejszych jak i skutecznych metod jest czyszczenie kompa przy użyciu sprężonego powietrza w areozolu.

Oczywiście to tez należy robić umiejętnie :)

Dołączona rurka  do aplikatora umożliwia precyzyjne kierowanie strumienia powietrza w dany punkt.

Aby sprawnie i należycie wyczyścić komputer należałoby pokusić się o jego częściowy demontaż. 

Edytowane przez 539
Joseph
komentarz
komentarz (edytowane)
Aby sprawnie i należycie wyczyścić komputer należałoby pokusić się o jego częściowy demontaż.

 

To prawda - problem w tym, że aby dostać się do wiatraczka, muszę rozłożyć całego laptopa + rozkręcić samą obudowę owego wiatraczka. Chyba jest tak we wszystkich nowoczesnych konstrukcjach. Z zewnątrz też nie przeczyszczę, bo wylot wiatraczka zakryty jest jeszcze dodatkowo maskownicą.

 

Aż tęskni się do starych czasów i laptopa typu Compaq Evo N610c, gdzie od RAMu dzieliła mnie normalna klapka pod lewym nadgarstkiem (na zatrzask), a dysk czy napęd CD można było wyjąć odkręcając jedną śrubkę i to na tylnej obudowie. Opcjonalny moduł Wi-fi znajdował się natomiast pod szarym ozdobnikiem na obudowie matrycy, a sam element można było bez problemów odkręcić. To już nie wróci :-)

Edytowane przez Joseph
539
komentarz
komentarz (edytowane)

no i co zrobić.....? :)

Edytowane przez 539
Joseph
komentarz
komentarz

Ano niewiele się da - stąd szukam odpowiedniej aplikacji. Nie wierzę, że wyłącznie lenovo power manager ma opcję "spin fan" i tak przez 2-3 minuty. Chociaż kto wie :)

MasterYoghourt
komentarz
komentarz
Tak, tak, a wentylator zadziała jak prądnica i spali Ci kontroler na płycie głównej.

Chyba za dużo literatury fantastycznej się naczytałeś.

offmyself
komentarz
komentarz

Mam Ci to udowodnić robiąc doświadczenie ? Nie napisałem tylko tak dla żartu, tylko w konkretnym celu.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zrób to.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.