x-kom hosting

Napiecie na pamieci

pytanko
utworzono
utworzono

Takie male pytanko, wiem ze standartowe napiecie dla ramow to 1,8V. Kupilem sobie jakis czas temu nowe pamieci geil 2GB 800 mhz cl4 i na pudelku napisali ze pracuja z napieciem 2,2 badz nawet 2,3 V. W biosie mojej plyty glownej (gigabyte jakas tam z koncowka ds4 pod c2d) jest taka opcja podnoszenia napecia tzn mozna sobie wybrac normal, +0,05, +0,1, +0,15.... itp. Tylko wlasnie nie wiem czy ta plyta sama wie jakie ma dac napiecie w zaleznosci jaki sie kosci wrzuci czy trzeba samemu ustawic. Bo boje sie ze ona sama wie ze ma ustawic na 2,3 a ja jak jeszcze zrobie np +0,4 to mi wyjdzie 2,7 i sie pamieci spala. I przy okazji jeszcze to planuje wymienic zasilacz bo ten ktory mam teraz jest jakis zjebany gram sobie w crysis i co chwila cos sie zacina na moment a wiem ze nie jest to wina karty graf bo podmienialem i na innych to samo. Nie wiem czy 450W wystarczy na np 8800GT/GTS i na podkrecenie c2d tak do 3GHZ plus 2 GB ramu??

warn za niecenzurowane słowa - jeśli będziesz znowu edytował ten wpis to będzie kolejny!

Hehehe spokojnie ; )

Dziadi
komentarz
komentarz

co do napiecia ramów to wrzuc te ramy do kompa uruchom i zobacz w Everescie jakie napiecie przypisalo im SPD i wtedy ewentualnie dorzuc

a co do zasilacza to spokojnie wystarczy 450 chiefteca

falcon1984
komentarz
komentarz

Napięcie najprawdopodobniej idzie od 1.8V, więc powinieneś dać +0.3-0.4V i wtedy powinno być odpowiednie napięcie dla tych pamięci. Po tym zabiegu sprawdź ww Biosie w System Monitor (lub w Windowsie w Everest) czy faktycznie jest 2.1V

pytanko
komentarz
komentarz

Zainstalowalem tego everesta ale caly czas w zakladce SPD jest SSTL 1.8 obojetnie czy w biosie daje na normal czy na +0,2 :(

Edit: A nie juz jest chyba ok w zakladce Czujnik tam mam wartosci napiec i dla DIMM teraz mam 2,02 V a ustawilem w biosie na +0,2. Takze dzieki za pomoc juz sie wszystko zgadza.

Jeszcze przy okazji zerknijcie, to sa moje paramtery zasilania czy czegos tam sprawdzone w programie speed fan teraz:

Vcore1:1,14V

Vcore2:2,02V

+3,3V:3,26V

+5V:4,92V

+12V:0,58V

-12V:-16,97V

-5V:-4,40V do -6,40V

+5V:5,05V

Vbat:3,30V

Niektore z nich sie zmieniaja co jakis czas szczegolnie te z 5 lub -5. Ja sie na tym nie znam ale slyszalem ze po tych liczbach chyba sie sprawdza zasilacz wiec powiedzcie czy wszystko jest ok czy cos mam zmienic.

tazman
komentarz
komentarz

dlatego że w biosie masz ustawione taktowanie ram na auto, zmień je

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.