x-kom hosting

Ktoś logował się na moją pocztę O2

BigDaddy
utworzono
utworzono

Witam serdecznie,

 

w dniu wczorajszym po zalogowaniu się na pocztę w serwisie o2.pl zauważyłem, że wiadomość, którą wcześniej przeczytałem jest oznaczona jako nieprzeczytana. Dało mi to do myślenia - zadzwoniłem do biura obsługi, gdzie powiedziano mi, że taki stan, nie byłby możliwy bez interwencji z zewnątrz. Ktoś po prostu czyta moje maile, w tym nowe wiadomości i po fakcie oznacza je jako nieprzeczytane. W tym konkretny przypadku musiał się pomylić. Niestety serwis o2 nie podaje adresów IP, z których logowano się do poczty. Poradzono, żebym zgłosił sprawę na policję, wtedy te adresy zostaną udostępnione. Czy ktoś zgłaszał na policję podobną sprawę? Ile trwa taka procedura? I czy istnieje możliwość by sprawdzić, czy mój komputer jest na podsłuchu? Mam darmowego avasta oraz malwarebytes anti-malware. Skanowanie nic nie dało. Będę wdzięczny za pomoc - na poczcie znajdowały się ważne dane.

Gość
komentarz
komentarz

Zmień hasło do poczty to podstawa w takiej sytuacji .Nie wiem ile trwa taka sprawa a logować to może się równie dobrze rodzeństwo czy inna osoba której nieopatrznie zdradziłeś hasło albo zna Cię na tyle dobrze że może je zgadnąć bez problemu .

BigDaddy
komentarz
komentarz (edytowane)

Hasło zostało zmienione od razu. Mieszkam sam, hasła nikomu nie zdradzałem, było abstrakcyjne - nie do odgadnięcia. 

 

 

A może istnieją jakieś pozapolicyjne metody, żeby się na 100% upewnić, czy ktoś ta moją pocztę odwiedza? A może ktoś tutaj wie, czy sytuacja z oznaczeniem przeczytanej wiadomości jako nieprzeczytanej,  może mieć miejsce np. w wyniku błędu sytemu etc? W o2 powiedziano mi, że takiej możliwości nie ma, ale różnie z wiedzą takich konsultantów bywa...

Gość
komentarz
komentarz

To musisz mieć jakiegoś wirusa co z czytuje hasła .Spróbuj przeskanować jeszcze tym programem http://www.surfright.nl/en/hitmanpro/Nie ustawia się też opcji haseł by komputer pamiętał bo wtedy dowolna osoba może na podstawie historii przeglądanych stron się zalogować .Nie daje się też nikomu zdalnego dostępu do komputera przez internet

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.