x-kom hosting

C++ (listy)

informatycznosc
utworzono
utworzono

Witam wszystkich, 

Siedzę przy komputerku już jakiś czas i uczę się programować w/w języku. Nadchodzą w pewnym momencie listy i mimo że potrafię zaimplementować algorytm to jednak wciąż przychodzi mi to samo pytanie do głowy gdy bawiłem się tablicami. Jednak dopiero teraz mam odwagę zapytać.. 

 

1) Wiadomo jak to jest jeśli mamy określoną liczbę wczytywanych danych. W tablicach i listach możemy posłużyć się pętlą for i w zależności od podania przez użytkownika ilości wczytywanych danych to dokładnie taka ilość zostanie wczytana. Jednak chciałbym aby to użytkownik decydował ile ma zamiar dodać elementów.

Czytałem wcześniej że można zrobić taką pętlę : dopóki we wczytywaniu znaków nie będzie klawisza enter to program będzie wczytywać dane. Ale czy są jeszcze jakieś inne metody ??

2) Czy warto uczyć się dodawania elementow do listy z przodu, tylu w srodku. Tak samo odnośnie usuwania. Pytam, ponieważ nie wiem czy warto jest znać tyle możliwości skoro będzie trzeba wykorzystać tylko jedną. Poza tym to która metoda dodawania elementu jest najlepsza ?

3) Pozwolę sobie zadać drugie pytanie, ponieważ nie chcę otwierać dwóch wątków jednocześnie -> Jaki poradnik możecie mi polecić do kodowania w Builderze. Chciałbym w dłuższym czasie pobawić się językiem w okienkowych aplikacjach, jednak nigdzie nie mogę znaleźć jak podczepić funkcję pod klawisz i jak dokładnie przełożyć program napisany w c++ na builder c++. Pewnie chodzi tutaj o jakieś biblioteki itp.

 

  • 3 miesiące później...

Pawel Pik
komentarz
komentarz

Ad. 1 

Możesz najpierw czytać w while'u, czy kolejna liczba ma zostać wczytana. Dobrym rozwiązaniem jest wybór jakiegoś znaku, który będzie powodował wyjście z pętli.

 

Ad. 2

Umiejętność manipulacji wskaźnikami jest bardzo przydatna, dlatego też możesz spróbować dodawać element na odpowiednią pozycję w liście posortowanej.

  • 3 tygodnie później...
Pika
komentarz
komentarz

1. Dynamiczne alokowanie pamięci.

2. Warto się uczyć każdego typu danych, nie tylko stosu i kolejki.

3. Np.

cpp0x.pl

https://www.youtube.com/user/MiroslawZelent

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.