x-kom hosting

Phenom

dmz
utworzono
utworzono

Dziendobry XD

Zapytanko takie Czy są jakies phenony pod gniazdo AM2 ?

Zapytanko drugie 4 lub 2 rdzenie / czy XP wogole znich korzysta ? ( lub gry ) [ znaczy niewiem jak to napisac ale chodzi mi oto czy XP ma opytamlizacje do korzystania z dwoch rdzeni ]

Zapytanko trzecie. Czy ewentualnie polecacie ten procesor ?

Podziękowanie pierwsze Z góry dzieki za odpowiedz :)

vaxtor
komentarz
komentarz

Domyślam się że chodzi ci o najnowsze dziecko AMD a mianowicie PHENOM QUAD CORE 9500 AM2+ 2.2Ghz 4MB Cache 95W TDP jest on na gniezdzie Socket - AM2+ jego dużą zaletą jest wydajność mały pobór prądu co za tym idzie nie grzeją się jak Intele i dają spore możliwości do OC jest on rekomendowany dla Visty ale najnowsze dystrybucje Linuxa także dają radę Windows XP nie wykorzystuje w pełni procesorów 4 rdzeniowych, ja bym wybrał Phenom'a zamiast Intela..

snip91
komentarz
komentarz
wydajność mały pobór prądu co za tym idzie nie grzeją się jak Intele i dają spore możliwości do OC

Z żadnym twierdzeniem się nie zgodzę.

Czy one są wydajne ? Raczej nie. Mają problemy z pamięcią Cache L3.

Nie grzeją się jak Intele ??? Grzeją się i to bardziej. Przykładowo E6750 przy OC na 3.2 GHz i zmianie napięcia o 0.1V bierze około 90W.

Spore możliwości OC ? :D Ty chyba stanąłeś w momencie Athlona XP i 64 :P Intel dużo lepiej się kręci.

dmz
komentarz
komentarz

sniper no ale jak bardzo tragiczny jest ten PHENOM? domyslam sie ze od C2D jest lepszy? Co to znaczy ze ma problemy z Cache L3? w czym to sie ewntualnie bedzie objawiac podczas użytkowania? Tam wyzej vaxtor napisal ze podchodzi pod gniazdo AM2+ ? czy to jest co samo gniazdo pod jakim pracuje Athlon dual core ? bo umnie pisze tylko AM2 bez tego "+"

pozdro S600

snip91
komentarz
komentarz

Phenom podejdzie pod AM2 też. Ale nie do każdej płytki. Gdzieś widziałem listę płyt z AM2 pod które można go podpiąć. Aktualnie nie dysponuję linkiem.

Czy jest lepszy od C2D ? Tego bym nie był taki pewien. Jest niedopracowany. Trzeba poczekać aż AMD go dopracuje, bo jest jakiś błąd w pamięci cache trzeciego poziomu (L3). Wysoko taktowane C2D będą lepsze od Phenoma, przynajmniej na chwilę obecną. Zobaczymy co pokaże po poprawkach.

Gość
komentarz
komentarz

Phenom 9500

pobór mocy: 95W

temp (w *C): ? (zapewne trochę niższa niż w 9900)

O/C: 2,2@2,55GHz (bez podnoszenia napięcia CPU)

Phenom 9900 (wersja inżynieryjna)

pobór mocy: 98W (mniej od Quada )

temp (w *C): 35*C-51*C (spoczynek/stres)

O/C: 2,6@3Ghz (jest to wysoko taktowany CPU - dlatego niskie o/c)

Ja osobiście radzę się wstrzymać z zakupem Phenoma 9500 i czekać na np. Phenoma x3 (wg. to będzie albo koniec AMD albo jego wielki powrót)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.